راهبرد معاصر |
1 ماه پیش

پیشنهاد واگذاری عزل نصب مدیران مناطق آزاد به دبیر مناطق آزاد راهبرد معاصر

معاونت اجرایی رئیس‌جمهوری پیشنهاد داد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد به‌عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد تعیین و عزل و نصب مدیران این مناطق هم به وی واگذار شود.

به گزارش راهبرد معاصر؛ معاون اجرایی رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، پیرو دستور رییس جمهور در خصوص پیگیری امور مربوط به شورای عالی مناطق آزاد تجاری و با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته و به‌منظور گشایش امور و ارتقا کارایی مناطق یاد شده و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های متولی در سطوح ملی و منطقه‌ای متن پیشنهادی ذیل را که به لحاظ حقوقی به تأیید معاونت حقوقی رییس جمهور رسیده جهت طرح در جلسه هیئت وزیران ارسال کرده است؛

متن پیشنهادی

«حجت‌الله عبدالملکی به‌عنوان دبیر شورای عالی مناطق آزاد با رعایت قوانین و و مقررات و وظایف و صلاحیت‌های قانونی دستگاه‌ها به شرح ذیل به‌عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی تعیین می‌شود.

الف - نظارت بر سازمان‌های مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی و ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی بین آنها با سیاست‌های کلان اقتصادی دولت.

ب - هماهنگی و هم‌افزایی جهت تقویت عملکرد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سطح داخلی و بین‌المللی با تاکید بر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری

ج - پیشنهاد نصب و عزل رئیس هیئت مدیره و مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد تجاری صنعتی به رئیس جمهور.»

لازم به ذکر است که دفتر هیات دولت در توضیح این پیشنهاد نوشت: این پیشنهاد موجب اصلاح بند 3 تصویب نامه مورخ 2 آذر 1401 دولت است که مقرر می دارد، نصب و عزل اعضای هیات مدیره مناطق آزاد به پیشنهاد وزیر اقتصاد و تصویب وزیران عضو شورا صورت می گیرد./ تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به گفته وزیر اقتصاد علت کاهش درآمدهای مالیاتی در بخش دوم لایحه بودجه سال 1403 کاهش 5 درصدی نرخ مالیات بر تولید بوده است و مقرر شده تا این کاهش از طریق منابع درآمدی دیگر جایگزین شود.

نیم ساعت پیش

در چهارمین روز از مسابقات قهرمانی فدراسیون جهانی و سهمیه المپیک در برزیل، نمایندگان کشورمان در تفنگ 10 متر آقایان در خط آتش ایستادند.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما خواستار توسعه تنش در منطقه نیستیم اما اگر با تعدی صهیونیست ها مواجه شویم قویتر و گسترده تر پاسخ خواهیم داد.

نیم ساعت پیش

حافظ قرآن کریم که تلاوت زیبای او در تلویزیون مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت، در تمرین پرسپولیس حاضر شد.

نیم ساعت پیش

برای اولین بار در نظام بانکی، افراد بالای 65 سال سن در شعب بانک ملت بدون صف و با اولویت در سامانه نوبت دهی خدمات دریافت می کنند.

نیم ساعت پیش

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در تشریح نشست امروز این کمیسیون با حضور وزیر کار گفت: براساس گفته‌های آقای مرتضوی، با لایحه‌ای که قرار است وزارت کار و دولت به مجلس ارائه دهند، مجلس هم در بحث تعیین دستمزد کارگران دخیل خواهد بود.

نیم ساعت پیش

سه هزارمین واحد مسکن روستایی شهرستان بوشهر از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی ویژه مددجویان افتتاح شد.

نیم ساعت پیش

سازمان لیگ فوتبال ایران دستور العمل جدیدی را به تمامی باشگاه‌های فوتبال در خصوص انتشار بیانیه و مصاحبه‌های غیرفنی ابلاغ کرد.

یک ربع پیش

سرمربی تیم ملی والیبال ایران از 39 بازیکن برای حضور در دومین اردوی آماده‌سازی این تیم دعوت کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...