عوارض واردات همچنان علی الحساب محاسبه می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

عوارض واردات همچنان علی الحساب محاسبه می‌شود
اقتصادسبز آنلاین: نایب رییس انجمن واردکنندگان برنج از تعلل دولت در تعیین عوارض واردات گمرک انتقاد کرد وگفت:عوارض واردات همچنان علی الحساب محاسبه می‌شود

اقتصادسبز آنلاین: نایب رییس انجمن واردکنندگان برنج از تعلل دولت در تعیین عوارض واردات گمرک انتقاد کرد وگفت:عوارض واردات همچنان علی الحساب محاسبه می‌شود

محمد مختاریانی، نایب رییس انجمن واردکنندگان برنج، گفت: در حالی که براساس تصمیم مجلس نرخ ارز محاسبه ارزش گمرکی کالاهای وارداتی در همه موارد از جمله محاسبه حقوق ورودی، بر اساس نرخ ارز سامانه مبادله الکترونیکی (ETS) قرار گرفته اما هنوز عوارض واردات به صورت علی الحساب محاسبه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه حدود ۴٠ روز از آغاز سال گذشته و تکلیف عوارض واردات مشخص نیست، از سیاست‌های دولت در این زمینه به شدت انتقاد کرد و افزود: در حال حاضر این کار براساس ارز ۴٢٠٠ تومانی انجام می‌شود اما از از واردکنندگان تعهد می‌گیرند که علی الحساب است.

بیشتر بخوانید:سیستم هوشمند ماشین کشاورزی که از ساختار خاک محافظت می‌کند

مختاریانی اضافه کرد: این مسأله منجر به بلاتکلیفی واردکنندگان و کاهش انگیزه آنان برای واردات شده و این حجم نابسامانی بسیار تعجب آور است.
وی افزود: در حالی که بسیاری از مسئولان دلایل نابسامانی‌ها را تحریم‌های آمریکا عنوان می‌کنند اما سیاست گذاری ها و اقدامات خود آنان ضربه بیشتری به اقتصاد و کشور وارد می‌کند.
به گفته مختاریانی در حدود ۴٠ روز گذشته میلیاردها دلار کالا وارد شده که تکلیف عوارض آن مشخص نبوده و معلوم نیست که چرا مسئولان تا این اندازه در این زمینه تعلل می‌کنند.
مختاریانی با بیان اینکه تاکنون چنین اتفاقی سابقه نداشته است، توضیح داد: اگر واردکنندگان در شرایط کنونی کالا به صورت علی الحساب وارد کنند نمی‌دانند که بعدها چقدر باید زیان بدهند اگر هم وارد نکنند تأمین امنیت غذایی کشور با مشکل مواجه می‌شود آن هم در شرایطی که جنگ روسیه و اوکراین نیز منجر به افزایش شدید قیمت‌های جهانی مواد غذایی شده و تأمین کالا بسیار دشوارتر از سال‌های گذشته است./ مهر#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اعزام نیروی متخصص کشاورزی به ارمنستان همکاری درکشت فراسرزمینی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

دریاچه لزور یکی از جذاب‌ترین مقصدها برای سفرهای یک‌روزه و کوتاه اطراف تهران است. این دریاچه در مکان خوش‌ آب‌وهوایی قرار گرفته است.

۳ هفته پیش

مبارزه علیه ملخ بومی از ۲۸ هزار هکتار گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

ورود نیم میلیون تن کالای اساسی به بندر امام پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

انجدان گیاهی سرشار از خواص درمانی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

در مقایسه جزیره قشم و هرمز از موارد مختلفی مثل اقامتگاه، رستوران، جاهای دیدنی می‌گوییم تا انتخاب برایتان ساده‌تر شود.

۳ هفته پیش

کشت قراردادی گندم برنج مهم ترین اولویت جهاد کشاورزی است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

قیمت نان گران نمی شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

سیستم هوشمند ماشین کشاورزی که از ساختار خاک محافظت می کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

بیشتر...