خبرگزاری ایسنا |
4 روز پیش

واگذاری عملیات اجرایی ایستگاه راه آهن قرچک به شهرداری ایسنا

 واگذاری عملیات اجرایی ایستگاه راه آهن قرچک به شهرداری
عکس خبر آرشیوی است

ایسنا/تهرانشهردار قرچک گفت: نبود یک ایستگاه راه آهن از مشکلات قرچک بوده که اجرای آن در اختیار شهرداری نبود و در سفر اخیر استاندار تهران اجرای این ایستگاه به شهرداری واگذار شد و به زودی فضای مناسبی با حداقل امکانات رفاهی در این مکان اجرا می‌شود.

محسن خرمی شریف در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: پردیس سینمایی قرچک پیشرفت ۵۰ درصدی و فرهنگسرای قرچک پیشرفت ۳۰ درصدی دارد؛ فاز اول کمربندی شمالی با اجرای ۸۰ درصد در حال کار است و امیدوارم در هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه احداث نمایشگاه دائمی قرچک نیز تاکنون پیشرفت ۷۰ درصدی داشته است افزود: قرچک با جمعیت بیش از ۳۵۰ هزار نفر فاقد آرامستان عمومی بوده است، هفت کیلومتر مسیر را از ابتدای جاده محمدآباد برای آرامستان اجرا شد و در حال حاضر فاز اول این آرامستان در حال کار است.

خرمی شریف عنوان کرد: سرانه‌های فرهنگی در محله‌های فردیس و پویینک به بهره برداری رسیده است؛ تاکنون زمین برای مجتمع‌های فرهنگی و عمومی نداشتیم و اکنون این زمین‌ها تحویل گرفته شده است.

شهردار قرچک با بیان اینکه عملیات اجرایی فاز دوم پارک اقوام قرچک که از مدرن ترین پارک‌های جنوب شرق استان تهران است، به زودی آغاز می‌شود،خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی شهر قرچک در سال ۱۴۰۱ مورد بازنگری برای پنج سال آینده قرار می‌گیرد؛ ممیزی املاک قرچک در حال انجام است و در منطقه یک و سه هم جی‌.آی. اس و هم ممیزی املاک به پایان رسیده است و دیگر مناطق نیز در حال انجام است، در حالی که آخرین ممیزی قرچک برای ۱۳ سال پیش بوده است.

خرمی شریف بیان کرد: تا ۱۵ روز آینده همه صدور پروانه‌ها در قرچک سیستمی می‌شود و یک شهروند از داخل منزل می‌تواند تقاضای صدور جواز ساخت کند و طی شش ماه آینده نیز بسیاری از خدمات مورد تقاضای شهروند سیستمی خواهد شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...