سازمان ملل: مرز مکزیک آمریکا مرگبارترین مرز زمینی برای پناهجویان است all tv logo

سازمان ملل: مرز مکزیک و آمریکا مرگبارترین مرز زمینی برای پناهجویان است
بین‌المللاروپا و آمریکا

بحران پناهجویان یکی از معضلات بزرگ جهان است که ریشه آن به توزیع نابرابر ثروت در میان کشور‌ها باز می‌گردد. گرچه دریای مدیترانه اکنون به عنوان مرگبارترین مسیر دریایی برای پناهجویان آفریقایی برای عبور و رسیدن به قاره سبز به شمار می‌رود، اما مسیر‌های زمینی مرگباری در نیمکره غربی نیز وجود دارد که سالانه صد‌ها مهاجر در آن جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، براساس اعلام آژانس پناهجویان سازمان ملل متحد، مرز مکزیک و آمریکا مرگبارترین مرز زمینی برای مهاجران محسوب می‌شود.

گزارش این نهاد بین المللی حاکی از آن است که سال گذشته میلادی ۶۸۶ پناهجو در مرز مکزیک با آمریکا جان خود را از دست داده و یا مفقود شده و از آن‌ها هیچ اطلاعی در دست نیست.

به گفته مقامات مرزی آمریکا، بیابان گسترده در مرز با مکزیک، دره‌ها و تپه‌های پوشیده از کاکتوس مهاجران را در تابستان طعمه گرمازدگی و در زمستان گرفتار سرمازدگی (hypothermia) می‌کند. برخی اجساد پناهجویان هرگز پیدا نمی‌شود.

پیل دیلون، سخنگوی مرکز پناهجویان سازمان ملل می‌گوید برآورد‌ها از شمار تلفات در مرز مکزیک و آمریکا پایین‌ترین میزان ممکن است و آمار‌های حقیقی بسیار بیشتر از آنچه اعلام می‌شود است.

سختگیری‌های آمریکا در پذیرش پناهجویان و اعمال فشار بر دولت مکزیک برای نگه داشتن آن‌ها در پشت مرز‌های این کشور باعث ایجاد شرایط نامساعد برای مهاجران شده است. همچنین باند‌های مواد مخدر در مکزیک با سوء استفاده از پناهجویان، اقدام به جذب نیرو یا بهره گرفتن از آن‌ها برای جابه جایی مواد می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده انتظامی ملکان از کشف ۳۸۰ ثوب البسه خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

14 دقیقه پیش

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: یکی از تسهیلاتی که درصدد هستیم برای دانش‌آموختگان رشته‌های فنی حرفه‌ای فراهم شود گذراندن دوره «سربازی» به‌عنوان سرباز صنعت، سرباز کشاورزی، سرباز شرکت دانش‌بنیان است تا موانع به‌کارگیری این نیروها در سازمان‌ها رفع شود.

14 دقیقه پیش

Back Door یا در پشتی، از راه‌های مختلف به هکرها امکان می‌دهد که به سیستم کاربران نفوذ کنند؛ در همین رابطه مرکز ماهر به تازگی اعلام کرده است سرویس‌دهندگان ارتباطات تلفنی در منطقه خاورمیانه هدف یک مجموعه حمله جدید به‌نام ShroudedSnooper هستند که از یک در پشتی پنهان به نام HTTPSnoop استفاده می‌کند.

14 دقیقه پیش

انتشار اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره خنثی‌سازی ۳۰ انفجار همزمان و بازداشت ۲۸ تروریست، مهم‌ترین خبر سیاسی در هفته گذشته بود.

14 دقیقه پیش

یک کارشناس ارشد بالینی و روان درمانگر کودکان با بیان اینکه انتظار از کودکان باعث ایجاد اجبار شده که همین امر مختل شدن رفتار مثبت را در پی دارد، گفت: باید به جای انتظار از تشویق استفاده کنیم.

14 دقیقه پیش

امروز سالگرد یکی از پیروزی‌های تاریخی تیم ملی فوتبال کشورمان است که چهره‌های استقلال و پرسپولیس در آن نقش بسیار مهمی داشتند.

یک ربع پیش

طبیعت زیبای ماسوله در استان گیلان سوژه شهروند خبرنگار ما شد.

9 دقیقه پیش

موی‌تای کار افغانستانی کمربند قهرمانی رقابت‌های موی‌تای تایلند را کسب کرد.

یک ربع پیش

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه ۶ مهر خراسان جنوبی را در گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران مشاهده کنید.

5 دقیقه پیش

بیشتر...