خبرآنلاین |
1 ماه پیش

بومی سازی تجهیزات پزشکی توسط یک شرکت دانش بنیان رقم خورد عکس خبرآنلاین

بومی‌سازی تجهیزات پزشکی توسط یک شرکت دانش‌بنیان رقم خورد/ عکس

تور رسانه‌ای که به ابتکار معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از تابستان امسال به طور مستمر در حال برگزاری است، این بار به اصفهان رسید. در راستای برگزاری این تور بازدید از چندین شرکت دانش‌بنیان صورت گرفت، همچنین این تور با با اختتامیه نخستین رویداد جایزه ملی فناوری «نکست» نیز همزمان شد و فرصت خوبی برای آشنایی با دستاوردهایدانش‌بنیانو کلان طرح‌های حوزه فناوری و نوآوری به وجود آورد.

تینا مزدکی:در راستای برگزاری تورهای بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از دستاوردهای دانش بنیان و کلان طرح‌های حوزه فناوری و نوآوری، تور فناورانه این بار به اصفهان رسید. در این تور از چندین شرکت فعال در حوزه فناوری و همچنین دانش بنیان از جمله شرکت مبین صنعت توحید، بهیار صنعت سپاهان، خانه خلاق آفتاب، مجتمع فولاد مبارکه و همچنین ذوب‌آهن اصفهان بازدید شد.

بازدید از اولین شرکت دانش بنیان «مبین صنعت توحید» در راستای تولید سه محصول ویدیو لارنگوسکوپ، منبع نور سرد و همچنین کورد نوری صورت گرفت؛ مهران محمدی جوزدانی، مدیر این شرکت گفت:«مجموعه دانش بنیان مبین صنعت توحید، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷، آغاز کرد، کار این مجموعه بیشتر در زمینه تجهیزات پزشکی و تجهیزات اتاق عمل است.»

بومی‌سازی تجهیزات پزشکی توسط یک شرکت دانش‌بنیان رقم خورد/ عکس

این مجموعه با بررسی و مطالعه چالش‌های حوزه تجهیزات پزشکی در ایران، با اقدام به تعمیرات کوردهای نوری مورد استفاده در جراحی‌های کم تهاجمی همچون لاپراسکوپی و...،تعمیرات فیبر لیزر، تعمیرات منابع نور سرد هالوژنی، زنونی و LED و دیگر موارد فعالیت خود را آغاز کرده و در نهایت فعالیت این مجموعه به دو واحد، تولیدات و تعمیرات تقسیم شده‌است.

بومی‌سازی تجهیزات پزشکی توسط یک شرکت دانش‌بنیان رقم خورد/ عکس

به گفته مهران محمدی این شرکت تولید کننده سه محصول ویدیو لارنگوسکوپ، منبع نور سرد و همچنین کورد نوری است و ظاهرا این مجموعه اولین تولید کننده کابل فیبر نوری لاپراسکوپی یا همان کورد نوری در کشور است. علاوه بر این، متخصصان در این شرکت تعمیرات دستگاه‌های مورد نیاز درحوزه تجهیزات پزشکی را انجام می‌دهند.

بومی‌سازی تجهیزات پزشکی توسط یک شرکت دانش‌بنیان رقم خورد/ عکس

امروزه بسیاری از بیمارستان‌ها مشکلات دستگاه‌های خود را به این شرکت می‌سپارند و مهندسان این مجموعه مشکل به‌وجود آمده را به روش خود، درست مانند حل کردن یک صورت مسئله، رفع می‌کنند. او همچنین عنوان کرد که در این مجموعه دانشجویان و دانش‌آموزان مستعد برای کارآموزی حضور پیدا می‌کنند، کار را یاد می‌گیرند و شرایط آموزش دیدن برای علاقه‌مندان در این مجموعه فراهم است.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سفر ۴۰ روزه پژوهشگران به صخره‌های زیر آب‌ در سواحل شیلی منجر به کشف ۱۶۰ گونه ناشناخته در این منطقه شده است که حداقل ۵۰ گونه از آن‌ها حتی برای دنیای علم جدید هستند. 

9 ساعت پیش

مارک گورمن، افشاگر معروف و خبرنگار بلومبرگ، طی افشاگری اخیر، خبر از بروزرسانی کل مجموعه مک‌های اپل با پردازنده‌های M۴ داده‌است.

4 ساعت پیش

ابتدای امروز خبر آمد که مذاکرات همراه اول با دیجی کالا برای خرید بخشی از سهام این شرکت از سرآوا نهایی شده‌است؛ این خبر با تکذیب بنیان‌گذار دیجی کالا همراه شد. با این حال این پرسش را اذهان عمومی ایجاد کرده‌است که قرارگیری نام همراه اول در کنار غول اقتصاد دیجیتال ایران چه معنایی دارد؟

1 ساعت پیش

 بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، خبر از پیشرفت هوش مصنوعی داد و اعلام کرد که سال ۲۰۲۴ «سال هوش مصنوعی» خواهد بود. او اواخر سال گذشته نیز به اهمیت این فناوری تحول‌آفرین اشاره کرد و گفت که هوش مصنوعی، آینده‌ی جهان را شکل خواهد داد.

6 ساعت پیش

این نتیجه‌گیری توسط شرکت Ookla مالک وب‌سایت معروف SpeedTest.net انجام شده است.

نیم ساعت پیش

فصل اول ۲۰۲۴ بازه زمانی مناسبی برای اپل نبوده است؛ چرا که طبق گزارشی جدید، فروش آیفون‌های آن در این فصل با کاهش نزدیک به ۱۰ درصدی مواجه شده و در میان شرکت‌های مطرح، بیشترین کاهش فروش را تجربه کرده است. درمقابل رقیب اصلی کوپرتینویی‌ها، یعنی سامسونگ با وجود کاهش فروش، توانسته پرفروش‌ترین برند در فصل اول ۲۰۲۴ شود.

7 ساعت پیش

نیروی هوایی روسیه (Военно-воздушные силы России، VVS)، بخشی از نیروهای هوافضای روسیه (Воздушно-космические силы، VKS) است که از زمان انحلال اتحاد جماهیر شوروی در دهه ۱۹۹۰ به شکل کنونی اش فعالیت می کند.

22 ساعت پیش

گزینه‌های متعددی برای خریدارانی که به دنبال SUV‌های فول سایز هستند، وجود دارد. اما با توجه به افزایش قیمت بسیار خودروهای نو و دست دوم در سال‌های اخیر، طول عمر خودروها در حال حاضر عامل مهمی برای هر خریدار است.  

21 ساعت پیش

ب‌ام‌و در سال ۲۰۰۷ با انتشار پوسترهایی از حیوانات، ساخت خودروهای دیفرانسیل جلو توسط آئودی و مرسدس را به سخره گرفت!

13 ساعت پیش

بیشتر...