خبرگزاری میزان |
4 روز پیش

رهبری: دستمزدهای بالا در سینما فقط برای چند بازیگر است اکثر بازیگران مشکل معیشت دارند resize

محمدرضا رهبری در گفت‌وگو با میزان گفت: شخصیت دیکته شده در فیلمنامه و نوع شخصیت‌پردازی‌ها می‌توانند تاثیر بسزایی در ماندگاری و موفقیت یک بازیگر داشته باشند همچنین برای ماندگاری یک نقش توسط بازیگر، انتخاب درست کاراکتری که از پس پردازش و آنالیز آن بر آید بسیار مهم و تعیین کننده است و گاهی یک نقش به تنهایی و روی کاغذ آنقدر خثنی است که بازیگر با افزودن ساختار‌های گوناگون در ابعاد آن و اضافه کردن آن به متن البته با هماهنگی و تعامل با کارگردان به نقش جان تازه‌ای می‌بخشد و گاهی خود نقش آنقدر پتانسیل بالایی در فیلمنامه دارد که هر بازیگری توانایی به دوش کشیدن بار آن را ندارد که در این شرایط بازیگری موفق خواهد بود که درک متقابلی از فراز و فرود‌های کاراکتر و زمانبدی درست اجرایش جلوی دوربین داشته باشد.

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین خبرها از معاونت سیما اینجا کلیک کنید

او پیرامون ساخت آثار نمایشی در فضای خارج از تهران و تاثیر آن بر جذب مخاطب افزود: شخصا به جذابیت بصری لوکیشن‌های خارج از تهران صرفا برای جذب مخاطب و دیده شدن اثر اعتقادی ندارم به نظرم تنها موضوع، ساختار، فرم و ریتم و کیفیت اثر است که می‌تواند در جذب مخاطب موثر واقع شود.

رهبری: دستمزدهای بالا در سینما فقط برای چند بازیگر است/اکثر بازیگران مشکل معیشت دارند
رهبری که با مجموعه «گلریزان» ساخته مسعود رشیدی به مخاطبان معرفی شد و با سریال «میوه ممنوعه» به کارگردانی حسن فتحی به شهرت رسید درباره نوع سبک‌های مختلف سینمایی و تاثیر آن‌ها بر استقبال مخاطبان از این عرصه بیان کرد: تجربه ثابت کرده که برای استقبال مخاطب از فیلم، ژانر و سبک آن اهمیت چندانی ندارد و این نحوه پرداخت قصه و ساختار کلی خود اثر است که وقتی درست شکل بگیرد و به تصویر کشیده شود با مخاطب وسیعی ارتباط برقرار می‌کند اگر نگاهی به پر فروش‌ترین فیلم‌های سینما بیندازید خواهید دید که تنها در یک ژانر یا سبک محدود نشده اند.

وی درباره دلایل رونق و گرایش آثار نمایش خانگی بین مردم و سازندگان آثار اظهار داشت: برآورد بودجه آثار نمایش خانگی به دلیل سرمایه گذار خصوصی آن، معمولا چندین برابر آثار تلویزیونی است البته به جز پروژه‌های فاخر همانند سلمان فارسی و ... که معمولا در یک دهه از تعداد انگشتان یک دست هم فراتر نمی‌رود و طبیعتا وقتی محدودیت مالی وجود نداشته باشد از بهترین‌ها برای تولید اثر استفاده می‌شود و بیشترین زمان ممکن را برای ساخت محصول اختصاص می‌دهند و همچنین محدودیت‌های زیبایی شناسی بصری در رنگ آمیزی کاراکتر‌ها از نوع پوشش آن‌ها تا طراحی دکور و میزانسن و حتی تا حدودی گذر از خط قرمز‌های مدیوم تلویزیونی در سینما و نمایش خانگی همگی در میزان جذب مخاطب عام تاثیر گذار است.

بازیگر سریال «بچه مهندس ۴» پیرامون دستمزد بازیگران ابراز کرد: هیچ بازیگری هیچ وقت از دست مزد خود راضی نبوده حتی آن‌هایی که پر کارترین هستند چرا که این ویژگی بشر است، اما همانطور که می‌دانید در حرفه ما عده قلیلی هستند که دستمزد‌های اگر نگوییم نجومی اما قابل توجهی را می‌گیرند ولی بقیه بازیگران از سطح زندگی‌های بسیار معمولی و یا حتی کمتر از آن برخوردار هستند.

این بازیگر جوان تلویزیون پیرامون درخواست خود از ریاست جدید رسانه ملی بیان کرد: از ریاست محترم صدا و سیما درخواست دارم تا برای تعداد بسیار زیادی از همکاران من که سالهاست خانه نشین شده‌‌اند عدالت برقرار شود و همه به یک اندازه از امکان سر کار رفتن بهره‌مند شوند به این ترتیب که تقسیم بندی عادلانه‌ای بین عوامل و خصوصا بازیگران صورت بگیرد تا هیچ کس خانه نشین و بیکار نباشد.

رهبری: دستمزدهای بالا در سینما فقط برای چند بازیگر است/اکثر بازیگران مشکل معیشت دارند

وی درباره واکسن کرونا بیان کرد: من واکسن کرونا را دریافت کردم اما فقط دوز اول را و دوز دوم آن را باید در اواسط آبان بزنم بعد از دوز اول عوارض چندانی جز دست درد دو روزه نداشتم.

رهبری بابیان اینکه حضور در آثار مطلوب و ایفای نقش خوب در سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی برایش اهمیت بسیاری دارد ادامه داد: معضل اصلی امروز بازیگران عدم نقدینگی تهیه کنندگان است تا جایی که بعضا آن‌ها را وادار به رفتار‌های غیر حرفه‌ایی در انتخاب‌هایشان می‌کند و گاهی برخی از تهیه کننده‌ها برای اینکه هزینه‌ای صرف نکنند برای نقش‌های اصلی یا از نابازیگر استفاده می‌کنند و یا بدتر از آن نابازیگرانی را وارد کار می‌کنند که صرفا اسپانسر کارشان باشد.

انتهای پیام/#‌فرهنگی#‌اخبارفرهنگی منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمد حسین قنبر پور مدیر تربیت بدنی بسیج رسانه و محمد زارع رئیس کمیسیون ایثار و شهادت مجمع جوانان استان البرز برگزار شد.

10 دقیقه پیش

بهینه سازی شبکه و رفع حریم جهت نیرورسانی به متقاضیان روستای محمودآباد کوچه شهید محمدعلی قاضی با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان انجام شد .

10 دقیقه پیش

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار با دبیرکل وزارت خارجه اتریش گفت: اروپا پس از خروج آمریکا از برجام اقدام موثری نکرد.

نیم ساعت پیش

با توجه به لزوم انطباق مقررات ناظر بر کارت اعتباری مرابحه با شرایط و مقتضیات روز و با هدف تسهیل تأمین مالی خانوار‌ها و کسب و کار‌های کوچک و متوسط از این طریق، سقف اعتبار قابل تخصیص در قالب کارت اعتباری مرابحه به مبلغ دو میلیارد ریال (۲۰۰ میلیون تومان) افزایش یافت.

1 ساعت پیش

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آخرین وضعیت رایزنی‌های ایران با اتحادیه اوراسیا درباره موافقت‌نامه تجارت آزاد به‌منظور گسترش کالاهای مشمول این موافقت‌نامه با تعرفه صفر، گفت: از دو هفته قبل مذاکرات فشرده‌ای را با اتحادیه اوراسیا برای تبدیل موافقت‌نامه فعلی به موافقت‌نامه تجارت آزاد آغاز کرده‌ایم.

1 ساعت پیش

کارشناس حوزه بانوان گفت: بین ۴۰ تا ۵۰ درصد یعنی نیمی از سهم اقتصادی و نان‌آوری و تأمین معیشت خانواده به حوزه زنان روستایی و عشایر ما برمی‌گردد.

1 ساعت پیش

ترور سردار سلیمانی زمینه شکل‌گیری فرسایش دیپلماتیک، کنش متقابل تاکتیکی ایران و افزایش تحرک یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی در برابر ناو‌های نظامی آمریکا در محیط منطقه‌ای را به وجود آورد. طبعا چنین فرآیندی اعتبار و قدرت استنادی آمریکا در محیط منطقه‌ای را با چالش روبه‌رو ساخته و زمینه شکل‌گیری اقدامات متقابل تاکتیکی در آینده را نیز فراهم می‌سازد.

2 ساعت پیش

مهلت تکمیل و ارسال فرم‌های مرتبط با تقاضای تاسیس شرکت اعتبارسنجی تا پایان روز پانزدهم آبان ماه سال جاری تمدید شد.

2 ساعت پیش

معاون امور زنان رئیس جمهور گفت: در پی آن هستیم مشکلاتی که زنان مولد روستایی و عشایری در دریافت وام و تسهیلات همچون نبود ضامن و سند دارند، را برطرف کنیم تا وام‌ها را با بهره کمتر و تنفس بیشتر در اختیارشان قرار دهیم.

2 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، از هوشمندسازی کنتور‌های آب پایتخت در آینده نزدیک خبر داد.

3 ساعت پیش

فرمانده نیروی دریایی ارتش از پهلوگیری ناوگروه رزمی- عملیاتی هفتاد و هفتم این نیرو در بندر صلاله کشور عمان خبر داد.

3 ساعت پیش

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات امروز ۲۵ مهر ۱۴۰۰ با ریزش بیش از هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۴۳۶ هزار واحدی بازگشت.

3 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران، از برگزاری دومین جلسه این کمیسیون با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

4 ساعت پیش

۲۷۸ نفر از نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه‌ای از ارائه زودتر از موعد مقرر گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

4 ساعت پیش

سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: معتقدیم مدیریت تقسیم و توزیع سوخت ماشین‌آلات کشاورزی باید به متولی بخش کشاورزی یعنی وزارت جهاد کشاورزی واگذار شود.

4 ساعت پیش

بیشتر...