خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در بناهای تاریخی در اختیار اوقاف فراهم شود ایسنا

زمینه حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بناهای تاریخی در اختیار اوقاف فراهم شود

ایسنا/سمنانمدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان خواستار فراهم شدن زمینه حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بناهای تاریخی در اختیار اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان شد.

امیر کرم‌زاده ۲۲ مردادماه ۱۴۰۱ در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان گفت: بسیاری از بناهای تاریخی منحصر به فرد استان و به ویژه کاروانسراها در اختیار اداره‌کل اوقاف هستند و باید زمینه حضور و ترغیب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این آثار فراهم شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه وزارت میراث‌فرهنگی و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، بیان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه می‌توان زمینه مرمت و بهسازی بسیاری از آثار تاریخی را فراهم کرد و اداره اوقاف استان نیز می‌تواند بر اساس استانداردهای صندوق احیاء، نسبت به جذب سرمایه‌گذاران اقدام کند.

کرم‌زاده افزود: اداره‌کل میراث‌فرهنگی هر ساله اعتبار زیادی را صرف مرمت بناهای تاریخی می‌کند و این در حالی است که بسیاری از این آثار تاریخی در اختیار سایر نهادها است.

وی با تأکید بر اینکه مرمت و سامان‌دهی آثار تاریخی از مطالبات مردمی است، گفت: دستگاه‌ها موظف هستند بناهای تاریخی که در اختیار دارند را مرمت کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان نیز در این جلسه با واگذاری بناهای تاریخی موافقت کرد و گفت: سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در کاروانسرای قوشه دامغان، اعلام آمادگی کرده است.

در این جلسه مقرر شد مجوزهای واگذاری و تأمین منابع برای تهیه طرح‌های واگذاری توسط اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان پیگیری و نتیجه اعلام شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور در گفت و گوی زنده تلویزیونی درباره مهسا امینی گفت: به مسئولین زنگ زدم و گفتم که با حساسیت دنبال کنند تا مشکلی ایجاد نشود. برگشتم خبر دادند که خانم امینی فوت کرده. با خانواده ایشان تماس گرفتم و همدردی کردم و گفتم که این خبر نه برای من بلکه برای هر ایرانی متاثرکننده است.

1 ساعت پیش

رییس پلیس راه البرز اعلام کرد: محدودیت ترافیکی فردا جمعه هشتم مهرماه در آزادراه تهران - شمال و جاده کرج - چالوس در محدوده این استان اعمال می شود.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: از این پس وام قرض الحسنه به بیماران نیازمند در شعب بانک قرض الحسنه مهر استان‌ها ارائه خواهد شد.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دشمن دنبال ناامید کردن مردم و بدبین کردن آنها از نظام است، گفت: صدا و هیاهوی که دشمنان در فضای رسانه‌ای راه انداخته‌اند همین طبل توخالی است که نباید به آن توجه شود.

1 ساعت پیش

فرماندهی کل انتظامی کشور در پیامی از حمایت های مردم از پلیس تقدیر و تشکر کرد.

1 ساعت پیش

رئیس جمهور گفت: خط قرمز جمهوری اسلامی ایران، امنیت جان و مال مردم است و نمی‌شود نسبت به جان و مال مردم اجازه تعدی داد .

1 ساعت پیش

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در گفتگو تلویزیونی خود گفت: با پیوستن ایران به گروه شانگهای به زیرساخت‌های اقتصادی آسیا متصل شدیم.

1 ساعت پیش

وزیر امور خارجه گفت: به تلاش‌های قوی خود هم برای بی اثر کردن تحریم‌ها و هم برای لغو تحریم‌های ظالمانه علیه کشور ادامه می‌دهیم.

1 ساعت پیش

برخی از هنرمندان کشور به اغتشاشات و اقدامات آشوبگرایانه در کشور واکنش نشان دادند که در این فیلم مشاهده می‌کنید.

1 ساعت پیش

بیشتر...