خبرگزاری ایسنا |
1 روز پیش

اسپانیا حراج نقاشی احتمالی کاراواجو را لغو کرد ایسنا

اسپانیا حراج نقاشی احتمالی «کاراواجو» را لغو کرد
پرتره «کاراواجو»

اسپانیا حراج شدن یک تابلو نقاشی که احتمال دارد یکی از آثار «کاراواجو»،‌ نقاش مشهور رنسانس باشد را متوقف کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین،‌ دولت اسپانیا مزایده روز پنجشنبه یک تابلو نقاشی کوچک که قرار بود در مادرید با قیمت تخمینی ۱,۵۰۰ یورو به حراج شود را به دلیل شک و گمان‌ها در ارتباط با خالق لغو کرد.

مطالعات دقیق‌تر بر روی این نقاشی که مسیح (ع) را درحالی که زخمی شده است به تصویر می‌کشد و با نام «تاج‌گذاری با خار»‌ شناخته ‌می‌شود باعث به وجود آمدن تردید درباره این مسئله شد که شاید «کاراواجو»‌ نقاش چیره‌دست ایتالیایی خالق این اثر باشد.

در حال حاضر کارشناسان در حال بررسی این تابلو نقاشی هستند که ابعاد آن ۱۱۱ در  ۸۶ سانتی‌متر است تا بتوانند اصالت آن را به طور کامل تایید کنند.

وزارت فرهنگ اسپانیا اعلام کرده پس از آنکه از سوی کارشناسان «پرادو»‌ تماس تلفنی داشته است به سرعت خروج این تابلو نقاشی از کشور را ممنوع کرده است. کارشناسان موزه «پرادو» اعلام کرده‌اند شواهد کافی وجود دارد که می‌تواند نشان‌دهنده اصالت این اثر به عنوان یکی از آثار «کاراواجو»‌ باشد.

برخی از کارشناسان دنیای هنردرحال حاضر نیز این اثر را به عنوان یکی از نقاشی‌های «کاراواجو»‌ تایید کرده‌اند.

«ویتوریو اسگاربی» منتقد هنری ایتالیایی اعلام کرد ماه گذشته هنگامی که یکی از دوستانش عکسی از این نقاشی را به او نشان داده است بلافاصله متوجه شده است که این نقاشی به «کاراواجو» تعلق دارد.

«اسگاربی»‌ می‌گوید :‌ «این نقاشی را دیدم و بلافاصله متوجه شدم که یکی از آثار «کاراواجو»‌ است پس این فکر به ذهنم رسید که با کمک برای تامین بودجه لازم من می‌توانم آن را به ایتالیا بازگردانم ... این یک نقاشی ارزشمند است که اگر به مجموعه دار خصوصی فروخته شود حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون یورو می‌تواند ارزش داشته باشد و در صورت فروختن آن به یک موزه همچون «پرادو»‌ می‌تواند ۵۰ میلیون یورو به فروش برسد.»‌

«ماریا کریستینا ترزاگی»‌استاد دانشگاه رم و یکی از کارشناسان آثار «کاراواجو»‌ نیز این نقاشی را به عنوان یک اثر اصل شناسایی کرده است.

با این حال، «نیکولا اسپینوسا»‌ یکی از برجسته‌ترین کارشناسان نقاشی‌های قرن هفدهم ایتالیایی معتقد است این یکی از آثار «کاراواجو» نیست و فقط از تکنیک تضاد رنگ تیره و روشن «کاراواجو»‌ برای خلق این نقاشی به خوبی استفاده شده است.

البته این نقاشی تنها اثری نیست که در سال های اخیر به عنوان یکی از نقاش های احتمالی کاراواجو خبرساز شده است. در سال ۲۰۱۴ نیز یک نقاشی که به عنوان شاهکار گمشده کاراواجو معرفی شد در شیروانی یک خانه فرانسوی پیدا شد. پنج سال بعد یک مجموعه دار خارجی دو روز پیش از آنکه این نقاشی حراج شود آن را خرید.

انتهای پیام  #‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سعید آقایی در آستانه سفر این تیم به گوا به دلیل مثبت شدن تست کرونا، این تیم را همراهی نکرد.

2 دقیقه پیش

لیست نهایی استقلال برای سفر به عربستان اعلام شد که نکته جالب حضور محمد دانشگر در این لیست است.

یک ربع پیش

درخواست رئیس شورای اسلامی از شهروندان همزمان با آغاز پیک چهارم کرونا

یک ربع پیش

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون٬کار و رفاه اجتماعی از برگزاری نخستین جشنواره عکس کارا در راستای اهداف اجتماعی و فرهنگی این وزارتخانه با محورهای گوناگون پیرامون مقوله کار, اشتغال و ایمنی در محیط کار خبر داد.

یک ربع پیش

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت 1400,اطلاعیه تأمین اجتماعی درباره مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در پایان فروردین 1400,جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت 1400

یک ربع پیش

اجرای بانکداری دیجیتال بدون اجرای روابط عمومی دیجیتال و بدون ارائه خدمات در شبکه های اجتماعی مفهمومی نخواهد داشت اجرای بانکداری دیجیتال بدون اجرای روابط عمومی دیجیتال و بدون ارائه خدمات در شبکه های اجتماعی مفهمومی نخواهد داشت

یک ربع پیش

سرمایه گذاری در اتریوم سودش بیشتر است یا بیت کوین,مقایسه سود بیت کوین با اتریوم,اتریوم سودش بیشتر است یا بیت کوین,سود بیت کوین با اتریوم,پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 1400,قیمت بیت کوین در سال 1400,بیت کوین در سال 1400,بیت کوین,آینده قیمت بیت کوین

یک ربع پیش

شرایط بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان در سال1400,بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان در سال1400, بیمه کارفرمایان در سال1400,جزئیات بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان,جرایم بیمه کارفرمایان در سال1400

یک ربع پیش

اردیبهشت 1400 طلا بخریم یا نه,قیمت روز طلا در 21 فروردین 1400,اردیبهشت 1400 بهترین زمان خرید طلا,پیش بینی قیمت طلا  و سکه در اردیبهشت 1400

یک ربع پیش

جلد روزنامه خبرورزشی یک‌شنبه ۲۲ فروردین را می‌بینید.

یک ربع پیش

معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید مهلت های تعیین شده در

یک ربع پیش

امروز در تهران هفتاد بیمار کرونایی فوت کردند و ۶ هزار و ۱۲۶ نفر مبتلای جدید گزارش شد.

نیم ساعت پیش

تعداد ۱۵۱ نفر از کارکنان منطقه عملیاتی آغار و دالان در راستای تعهد به مسئولیت های اجتماعی و به منظور تامین نیاز بانک خون استان فارس، ۶۸ هزار سی سی از خون خود را به نیازمندان اهدا نمودند.

نیم ساعت پیش

فریبا نادری عکس جدیدی را در صفحه اش منتشر کرد.

نیم ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس با تایید خبر ابتلای سعید آقایی توضیحاتی در این زمینه داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...