اکونا پرس |
9 ماه پیش

مناطقی جنوبی پایتخت در اولویت تحویل اتوبوس ها قرار گیرند

مناطقی جنوبی پایتخت در اولویت تحویل اتوبوس‌ها قرار گیرند

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از شهردار تهران خواست تا مناطق جنوبی پایتخت در اولویت تحویل اتوبوس‌ها باشند.

مناطقی جنوبی پایتخت در اولویت تحویل اتوبوس‌ها قرار گیرند
به گزارشاکونا پرس،

مهدیپیرهادیپس از ارایه گزارششهردار تهراندر خصوص موضوع حمل و نقل، اظهار داشت: مردم به واسطه هزینه‌های سنگین حمل و نقل، مشکلاتی دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به گزارش شهردار، خاطر نشان کرد: کاهشآلودگی هواکه از دغدغه‌های مدیریت شهری این دوره بوده و این دوره مدیریت شهریبودجهمناسبی نیز برای آن در نظر گرفته شد.

وی افزود: ۱۸ دستگاه در موضوعقانونهوای پاک وظیفه دارند کهشهرداری تهرانتاکنون فراتر از آنچه وظیفه‌اش بوده است عمل کرده است.

پیرهادی با بیان اینکه معتقدم نباید مقایسه این دوره با دوره‌های گذشته صورت بگیرد، گفت: مردم در عمل می‌بینند و با انتخاب‌های خود در بزنگاه‌ها عملکرد هر دوره‌ای را مشخص می‌کنند و اگر عملکرد ما ضعیف باشد ما را انتخاب نخواهند کرد.

رئیس کمیسیون سلامتمحیط زیستو خدمات شهریشورای اسلامی شهر تهرانبا اشاره به اینکه اعضایشورای شهربرخیمشکلاترا در بازدیدها در شهر متوجه می شوند، گفت: یکی از موضوعات این است که حتی نمایندگان مردم از بسیاری از عملکردهایشهرداریتهران مطلع نمی شوند و شاید علت این موضوع این است که نمی‌خواهند مردم در جریان موضوعات باشند.

رئیس کمیسیونسلامتمحیط زیست و خدمات شهریشورای اسلامی شهرتهران با طرح چند پرسش از شهردار تهران، اظهارداشت: شهردار تهران گزارشی از وضعیتحمل و نقلاعلام کردند و هرچند وظیفه اصلی مقابله با آلودگی هوای تهران بر عهدهدولتاست اما سوال این است که این اقدامات شهرداری چه میزان از آلودگی تهران را کم می‌کند؟

پیرهادی، خواستار ارائه جدول زمانبندی تحویل ۷۹۱ واگن و جدول زمانبندی راه‌اندازی ایستگاه‌هایمتروشد و گفت: همچنینجدولزمانبندی تحویل اتوبوس‌ها‌و تاکسی‌ها به شورای شهر ارایه شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه ماشین‌های حملزبالهیکی از موضوعات آلاینده است و شهرداری اقداماتی را در این خصوص انجام داده است، گفت: شهرداری تهران در این خصوص چه اقداماتی را انجام داده است؛ اقدامات را به شورای شهر ارایه کند.

وی همچنین با اشاره به مطالعات راه‌اندازی تراموا تاکید کرد: گزارشی در این خصوص به کمیسیون ارائه شود که بدانیم مطالعات به کجا رسیده است.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهریشورای اسلامیبا بیان اینکه بسیاری از اتوبوس‌هایی که تحویلناوگان حمل و نقلشدند سوخت دیزلی دارند، بر ضرورت استفاده از خودروهای برقی تاکید کرد و گفت: گازوئیل وضعیت استانداردی ندارد و باید به استفاده از خودروهای برقی به منظور کاهش آلودگی هوا توجه ویژه داشت.

پیرهادی همچنین در ادامه سخنان خود به گلایه‌مندی مردم جنوب تهران از کمبود و کیفیت اتوبوس‌ها اشاره کرد و افزود: از شهردار تهران می‌خواهم اولویت تحویل اتوبوس‌ها مناطق جنوبیپایتختباشند.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: با خرید ۲ هزار دستگاه اتوبوس و اورهال بیش از هزار و پانصد اتوبوس امسال،…

شهردار منطقه22 گفت: بهره برداری از پروژه های راه سازی در منطقه 22 موجب کاهش 5 درصدی مصرف سوخت خودروها به دلیل کاهش…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پورمحمدی برای شرکت در مناظرات انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به ساختمان صداو سیما وارد شد.

9 دقیقه پیش

باشگاه اسیر فلسطینی از اسارت ۶۴۰ کودک فلسطینی در کرانه باختری از هفتم اکتبر گذشته خبر داد.

یک ربع پیش

ارتش رژیم صهیونیستی از سقوط یک فروند پهپاد وابسته به نیروی هوایی این رژیم در خاک سوریه خبر داد.

11 دقیقه پیش

عضو سازمان بین المللی نجات کودکان گفت: بیش از 17 هزار کودک فلسطینی، یک یا هر دو والدین خود را از دست داده‌اند!

یک ربع پیش

دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما در حالی به جزئیات مناظره امروز اشاره دارد که چند ساعت دیگر قرار است نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بر سر مسائل اقتصادی با هم به بحث بپردازند.

یک ربع پیش

پلیس ترکیه چند روز پیش دانشجویی را در جلسه امتحان دستگیر کرد که متهم به توسعه طرحی پیچیده برای استفاده از هوش مصنوعی و ابزارهای مخفی برای کمک به او در تقلب است.

یک ربع پیش

بارش باران در سرزمین منا و مکه، درحالی‌که در روزهای گذشته گرما جان تعدادی از زائران را گرفته و انجام مناسک حج را دشوار کرده بود، زائران را غافلگیر کرد.

یک ربع پیش

سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی با بیان اینکه در حال جنگ با حزب الله در شمال هستیم، مدعی شد که هیچ قطحی و گرسنگی در نوار غزه وجود ندارد.

یک ربع پیش

6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز با آیت الله موحدی کرمانی دیدار و گفتگو کردند.

یک ربع پیش

بیشتر...