2 روز پیش
2 بازدید

اعلام جزئیات فیلم تخریب یک ساختمان در میان‌جنگل فسا | ایران آنلاین

اعلام جزئیات فیلم تخریب یک ساختمان در میان‌جنگل فسا

مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا، ضمن تکذیب خبر تخریب منزل یک معلول در میان جنگل آن شهرستان، ضمن تاکید براینکه فیلم مربوط به سال گذشته بوده که با هدف تشویش اذهان عمومی منتشر شده است، به تشریح جزییات این موضوع پرداخت.

بهنام محمدی بیان کرد: این روزها در فضای مجازی کلیپی از فردی معلول در منطقه میانجگل فسا منتشر شده و دست به دست می‌شود که در آن فرد مدعی است منزلش توسط محیط زیست تخریب شده، اما واقعیت موضوع این نیست.

او ادامه داد: ۱۶ آذرماه سال گذشته آقای محمد بردبار فرزند خدایار اقدام به تخریب و تصرف عدوانی و ساخت و ساز به میزان ۷۰ متر مربع در اراضی منابع ملی منطقه حفاظت شده میان‌جنگل شهرستان فسا می‌کند؛ بعد استعلام از ادارات محترم منابع طبیعی و بنیاد مسکن شهرستان مشخص می‌شود که اراضی مذکور جزو اراضی ملی و خارج از طرح هادی روستای پانعل است.

مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا خاطرنشان کرد: شهریور ماه سال ۱۳۹۸ طی نامه‌ای به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان فسا ممنوعیت واگذاری اراضی برای الحاق به طرح هادی روستای پانعل اعلام و عنوان می‌شود که با توجه به اینکه اراضی مورد تقاضا در محدوده اراضی منطقه حفاظت شده میان‌جنگل قرار دارد، بالتبع اراضی ملی بوده و به استناد ماده ۶ قانون حفاظت‌ و بهسازی محیط زیست و ماده ۳۳ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع، تبصره ۱ ذیل این ماده، واگذاری اراضی مناطق حفاظت شده ممنوع است.

محمدی اضافه کرد: با توجه به اینکه چندین بار به فردی که کلیپش در فضای مجازی منتشر شده، در مورد ممنوعیت ساخت و ساز تذکر داده شد اما ایشان ساخت و ساز غیرقانونی را ادامه می‌دهد؛ لذا هجدهم آذرماه همان سال حکم تخریب ساخت و ساز غیر مجاز صادر و هفت روز اجرای حکم به تعویق انداخته می‌شود، اما با توجه به ادامه روند ساخت و ساز، با هماهنگی مقام محترم قضایی، دیوارچین احداثی که غیرقابل سکونت و فاقد ساکن بود، تخریب شد.

مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا گفت: ساخت و ساز انجام شده، متعلق به هیچ یک از افراد حاضر در فیلم منتشر شده نبوده و شخصی که اقدام به ساخت و ساز کرده در روستا ساکن نیست. فرد معلول که در فیلم صحبت می‌کند هم از بستگان ایشان بوده و در همان روستا دارای منزل است و در منزل خود سکونت دارد و همان گونه که در فیلم هم مشخص است شخص تصویربردار القا می‌کند که چه بگویند.

محمدی گفت: طی 2 سال اخیر روستاهایی که نیاز به توسعه داشتند پس از تهیه طرح هادی توسط بنیاد مسکن و اخذ موافقت محیط زیست، موضوع در قالب اصلاح حدود مناطق در شورای عالی محیط زیست کشور مطرح و اراضی ملی مورد نظر از محدوده منطقه حفاظت شده خارج شده است تا به صورت قانونی مشکلات روستاهای نیازمند توسعه رفع شود.

مدیر حفاظت محیط زیست فسا گفت: بهعنوان مثال روستای آب آسمانی در همین منطقه حفاظت شده از این ظرفیت قانونی بهرمند شده و در ارتباط با این روستا و سایر روستاهای دارای مشکل نیز پیشنهادات اصلاحی در دست تهیه و اقدام است./ ایسنا#‌اخبار
منبع: ایران آنلاین


مطالب پیشنهادی

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

مدل کیک های عروسی | گلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی

مدل کیک های عروسی وگلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی و تزیین کیک عروسی و دیزاین کیک عروسی و انتخاب کیک عروسی را در پرشین وی بخوانید

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

از بین بردن چربی چای ساز | نکات درست کردن و از بین بردن چربی چای ساز

از بین بردن چربی چای ساز ونکات درست کردن چای و روش از بین بردن چربی چای ساز و روش های دم کردن چای و چگونه چای را دم کنیم را در پرشین وی بخوانید

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

الگوی یک زنِ پرتلاش، فاطمی و با اخلاق

خانم فاطمه رهبر از زنان انقلابی، ولایی و اهل فضل و تدین بودند که بعد از فعالیت‌های زیادی که در صدا و سیما داشتند، در شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و در بخش بانوان نقش موثر و فعالی ایفا کردند.

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط