خبرآنلاین |
1 روز پیش

ژاپن در شوک تیراندازی مرگبار فرو رفت خبرآنلاین

ژاپن در شوک تیراندازی مرگبار فرو رفت

ایسنا نوشت: پسر یکی از مقام‌های محلی ژاپن پس از اینکه در یکی از شهرهای این کشور اقدام به تیراندازی و استفاده از چاقو کرد، اکنون در بازداشت پلیس است و این رویداد در کشوری با قوانین سختگیرانه حمل و مالکیت اسلحه و نرخ پایین قتل، مردم را در شوک عمیقی فرو برده است.

به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، "ماسانوری آئوکی"، کشاورز ۳۱ ساله، به ظن قتل یک افسر پلیس ۶۱ ساله در شهر ناکانو واقع در استان ناگانو با شلیک به قفسه سینه او با تفنگ شکاری دستگیر شده است.

در جریان این تیراندازی و استفاده از چاقو دو تن دیگر شامل یک زن ۴۰ ساله و یک افسر پلیس دیگر کشته شدند. امروز (جمعه) نیز جسد یک زن ۷۰ ساله در بیرون از منزلی که این مرد جوان در آن سنگر گرفته بود، کشف شد.

رئیس پلیس منطقه می‌گوید، حدود ۱۰۰ بازرس در حال بررسی این رویداد وحشتناک هستند که چهار کشته برجای گذاشته و سراسر ژاپن را بهت فروبرده است.

وی همچنین گفت، این رویداد باعث خشم زیادی در ژاپن شده که خشونت با سلاح گرم به شدت نادر و بی‌سابقه است و به دلیل محدودیت‌های جدی و قوانین سختگیرانه مربوط به سلاح، پایین‌ترین میزان جرایم مرتبط با سلاح را دارد.

مالکیت سلاح در ژاپن محدود است چون قوانین سختگیرانه در این کشور مالکیت آن را تقریبا غیرممکن می‌کند.

البته شبکه خبری ان.اچ.کی ژاپن امروز گزارش کرد که این مرد جوان از سال ۲۰۱۵ مجوز مالکیت سلاح را برای چهار اسلحه شکاری داشته است.

به گفته دولت، شکارچیان و تیراندازان هدف ممکن است تحت شرایط کاملا محدود صاحب تفنگ ساچمه‌ای و تفنگ بادی شوند و برای داشتن صلاحیت حمله آن باید یکسری شرایط را داشته باشند و خریداران بالقوه باید در یک کلاس تمام وقت شرکت کنند، یک آزمون کتبی و یک آزمون تیراندازی را با دقت حداقل ۹۵٪ پشت سر بگذارند. آنها همچنین باید تحت ارزیابی سلامت روان و آزمایش مواد مخدر و همچنین بررسی دقیق پیشینه از جمله بررسی سوابق جنایی، بدهی شخصی، مشارکت در جنایات سازمان یافته و روابط با خانواده و دوستان خود قرار گیرند.

مالک سلاح پس از به دست آوردن یک اسلحه، باید آن را در اداره پلیس ثبت کند و جزئیات مربوط به محل نگهداری اسلحه و مهمات خود را در محفظه‌های جداگانه و قفل شده ارائه دهد. اسلحه باید سالی یک بار توسط پلیس بازرسی شود و صاحبان اسلحه باید مجددا در کلاس شرکت کنند و هر سه سال یک بار امتحان بدهند تا مجوز خود را تمدید کنند.

با این حال، سال گذشته میلادی هم ژاپن با وقوع یک تیراندازی مرگبار که باعث کشته شدن شینزو آبه، نخست وزیر فقید این کشور شد، در شوک فرو رفت.

بیشتر بخوانید:

کشف جسد تکه تکه شده زن جوان در میدان آزادی/عکس

۲۷۱ ۲۳۳#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایران نوشت:اواسط فروردین‌ ماه سال‌جاری، زنی هراسان به اداره چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و عنوان کرد همراه دختر جوانم در خیابان‌های شمال تهران مشغول پیاده‌روی بودیم که ناگهان دخترم ناپدید شد و همه جا را سر زدم اما هیچ ردی از دخترم نبود و حتی با همه آشنایان تماس گرفتم اما کسی از او خبری نداشت و نگران بودم بلایی سر او آمده باشد.

4 ساعت پیش

ایسنا نوشت: نایب رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد که شهرداری با وجود پس گرفتن ۱۱۰ ملک همچنان مطالبه بازپس‌گیری املاک را در دستور کار خود قرار دهند.

1 ساعت پیش

ایسنا نوشت: سرپرست سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌ احمر با اشاره به امدادرسانی به ۲۴۱ نفر در سیل و آبگرفتگی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر ۱۵۵ نفر را اسکان اضطراری دادند.

3 ساعت پیش

بهداشت‌نیوز نوشت: شوره سر یکی از معضلاتی است که هرکس با آن مواجه می‌شود به سرعت دنبال راهکار برای خلاصی از آن می‌گردد. این مشکل علاوه بر اینکه جلوه بدی به موها می‌دهد در صورت تشدید می‌تواند حتی موجب ریزش موی سر شود.

2 ساعت پیش

ایسنا نوشت: مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از اقدامات این سازمان به‌ منظور تسهیل تهیه داروهای تک‌نسخه‌ای خبر داد و در عین حال تاکید کرد که پزشکان جهت جلوگیری از تحمیل مشکلات تامین و هزینه‌های سنگین به بیماران، داروهای فهرست رسمی کشور را تجویز کنند.

2 ساعت پیش

ایلنا نوشت: عضو شورای شهر تهران از وضعیت متعفن نهرهای خیابان مولوی انتقاد کرد.

1 ساعت پیش

همشهری نوشت: ظهر جمعه پنجم خرداد به قاضی محمدمهدی براعه، بازپرس جنایی تهران خبر رسید که یک کودک یک سال و نیمه به قتل رسیده است.

4 ساعت پیش

تسنیم نوشت: نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دخانیات علت بیش از ۳۰ درصد سرطان‌های جامعه است، از مصرف سالانه بیش از ۷۰ میلیارد نخ سیگار در کشور خبر داد.

2 ساعت پیش

تسنیم نوشت: ضوابط نقل و انتقال فرهنگیان برای سال تحصیلی آینده اعلام شد و ثبت درخواست متقاضیان از ۱۰ خرداد آغاز می‌شود.

1 ساعت پیش

بیشتر...