شهرآرانیوز |
6 روز پیش

تفکر بسیجی پیروز خط مقدم خدمت شهرآرانیوز

تفکر بسیجی پیروز‌ خط مقدم خدمت
هاشم دائمی - رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد

بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت‌یافتگان آن نام‌ونشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند.

تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام‌خمینی (ره) از مهم‌ترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی ایران است. پس از گذشت ۴۳ سال از حیات پربرکت انقلاب، نهاد مردمی بسیج و تفکر بسیجی باصلابت‌تر از گذشته در کشور و منطقه رشد یافته است.

گرامیداشت هفته بسیج، گرامیداشت جان‌فشانی‌هایی است که نیرو‌های مخلص و گمنام برای به‌ثمرنشستن انقلاب انجام داده و خودشان را فدایی این گفتمان کرده‌اند. هفته بسیج فرصتی برای زنده‌نگه‌داشتن ارزش‌ها و معرفت بسیجی در میان جوانان شهرمان است.

بسیج مدرسه عشق است و عاشقی در مسیر اسلام و انقلاب فرد را در این راه قرار می‌دهد. روحیه و تفکر بسیجی در همه عرصه‌های نظام علاوه بر خنثی‌سازی ترفند‌ها و توطئه‌های دشمنان موجب اقتدار و عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است.

این گمان غلطی است که بسیج را فقط به انقلاب و ۸ سال دفاع‌مقدس پیوند دهیم؛ بسیج یک تفکر بوده است و نیرو‌های مخلص خدایی در سراسر این پهنه سرافراز بر گردنشان مدال افتخار «بسیجی‌ام» آویخته‌اند.

گاه این مدال بر گردن سرباز کشور است، گاه بر گردن پزشک، گاه بر گردن معلم و گاه بر گردن خادم مردم و مدیر شهری است که در هر زمان آماده خدمت به همشهریانش است.

درخشش بسیج به‌عنوان شجره طیبه در همه عرصه‌های کشور نمایان است؛ موفقیت‌های علمی، حفظ امنیت کشور، خدمت‌رسانی به محرومان، یاری به سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان و حرکت در مسیر ساخت واکسن کرونا گذری کوتاه بر اقداماتی است که ما آن را «خدمت» می‌نامیم.

بسیج در نگاه رهبر معظم انقلاب شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین حدیث عشق می‌دهد. بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند.

حال با این تفکر و روحیه خادم مردم در دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد به عرصه خدمت به مردم پا گذاشته است و خودش را همچون بسیجیان پای کار در روز‌های اول انقلاب و سنگرسازان بی‌سنگر در ۸ سال دفاع‌مقدس می‌بیند.

باید با همان صفا و خلوص بسیجیان مأنوس شدیم و بدانیم که می‌توانیم شعار «ما می‌توانیم» را تحقق بخشیم.
بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته‌اند؛ اعضای شورای اسلامی شهر مشهد با همان صفا و خلوص بسیجیان مانوس شده و آمده‌اند که شعار «ما می‌توانیم» را تحقق بخشند.

باید به‌عنوان خادم، زائر و مجاور حضرت‌رضا (ع) با تأسی از گفتمان بسیج در راهی قدم بگذاریم که حاشیه‌نشینی و فقر را از چهره مشهد بزداییم و خمینی‌وار همراه با اندیشه بسیجی و روحیه جهادی در عرصه خدمت پا بگذاریم و معضلات شهر را رفع کنیم.

قدم‌نهادن در مسیر خدمت در سایه وحدت، هم‌بستگی و ولایت‌مداری توأم با تفکر بسیجی است که غبار محرومیت از چهره مردم حاشیه‌نشین شهر می‌زداید. تعهد ما باید این باشد که در این راه از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند: «یکی از ویژگی‌های بسیجی این است که اهل فهم و صاحب بصیرت و نیز اقدام به‌موقع و به‌اندازه است.» این فرموده برای ما نکته کلیدی و تحول‌آفرین است و تا زمانی که تفکر بسیجی در امور ما باشد، راه رشد و موفقیت هموار است.

عضو شوید:آخرین اخبار کشور را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنید#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...