خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

سه روز پس از حادثه، در متروپل چه می گذرد ایسنا

سه روز پس از حادثه، در متروپل چه می‌گذرد؟

ایسنا/خوزستانساختمان متروپل آبادان واقع در بازار ته لنجی خیابان امیری است که یکی از خیابان‌های شلوغ و مرکز شهر آبادان است و روزانه تردد بسیاری در این منطقه انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا، از دقایقی بعد از ریزش ساختمان متروپل همه عوامل امدادی، نیروهای مردمی، انتظامی و امنیتی با حضور در محل ریزش این ساختمان، کار آواربرداری، نجات و جست‌وجوی افراد مانده زیر آوار را انجام می‌دهند.

روند جست‌وجوی افراد گرفتار و محبوس در زیر آوار متروپل امروز ۴ خردادماه که سومین روز از حادثه است بدون وقفه در حال انجام است و همه عوامل امدادی از هلال احمر، آتش‌نشانی، اورژانس، نیروهای مردمی، مدیریت بحران و... با حضور در منطقه سعی در تسریع روند آواربرداری دارند.

بر اساس گفته شاهدان در ساختمان متروپل یک کافه قرار داشته که تعدادی از مردم در زمان حادثه در این کافه حضور داشته‌اند و اکنون در زیر آوار محبوس هستند. همچنین یک آبمیوه‌فروشی در پایین ساختمان متروپل قرار دارد که بنا به گفته یکی از شاهدان ۴ نفر در زیر آوار آن قرار دارند.

تلاش نیروهای امدادی برای یافتن اجساد و یا بازماندگان احتمالی زیر آوار ادامه دارد و ماشین‌آلات و لجستیک حاضر در محل در حال آواربرداری هستند.

شرایط بخش‌های باقی‌مانده از ساختمان متروپل بسیار خطرناک است و برخی ستون‌های این ساختمان کج شده و احتمال ریزش ساختمان بر اساس گفته وزیر کشور و دیگر مسئولان حاضر در محل وجود دارد.

بسیاری از مردم در خیابان‌های اطراف این ساختمان تجمع کرده و نگران افراد گرفتار در زیر آوار هستند. مردم خواهان ارسال تجهیزات و ماشین‌آلات بیشتر برای سرعت‌بخشی به روند آواربرداری هستند و حتی برخی از آن‌ها می گویند اگر به ما تجهیزات داده شود خودمان نیز دست به کار می‌شویم تا عزیزان‌مان را از زیر آوار بیرون بیاوریم.

با توجه به احتمال ریزش بقایای ساختمان متروپل و تجمع مردم در اطراف ساختمان، نیروهای امدادی مرتبا سعی در تخلیه منطقه دارند تا خطری حاضران در محل را تهدید نکند.

ادامه دارد...#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

طبق اعلام وزیر اموراقتصادی و دارایی، برخی از مدیران بانکی به دلیل پرداخت نکردن تسهیلات بدون ضامن، برکنار شدند.

6 ساعت پیش

فال روزانه یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

5 ساعت پیش

​رئیس‌جمهور ایالات متحده اولین قانون مهم محدودیت حمل سلاح در این کشور را پس از چند دهه امضا کرد.

5 ساعت پیش

جانشین مهاجم سابق استقلال در ترکیب الغرافه قطر مشخص شد.

6 ساعت پیش

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از ریزش قیمت خودروهای پراید و پژو و افزایش قیمت خودروهای سمند و دنا است.

6 ساعت پیش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: در اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گرامیداشت مرحوم کریم اکبری مبارکه و مرحوم محمدرضا الوند که به علت کرونا درگذشتند و سعید باغبانی از هنرمندان تئاتر برگزار می‌شود.

6 ساعت پیش

زنگ برگزاری آزمون ورودی دانشگاه‌ها و مراکز عالی به صدا درآمد و کارت ورود به جلسه هم در حال توزیع شدن است. دهه اول تیر، فرصت خوبی برای پرداختن به‌نظام دانشجو گزینی و سمت‌وسوی کلی آن است که در ادامه خواهد آمد:

5 ساعت پیش

رئیس جمهور در ششمین گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم گفت: ارتباط با مردم برکات زیادی دارد و مسئولان را در جریان امور و مشکلات اقشار جامعه قرار می‌دهد و تاکید جدی برای ارتباط دولتمردان با مردم دارم.

5 ساعت پیش

فیلمسازان کشورمان در آئین پایانی سی امین دوره فستیوال بین المللی فیلم کوتاه کرواسی عناوین برتر و اصلی را به خود اختصاص دادند و باعث شگفتی و تحسین هیات داوران و حاضران شدند.

5 ساعت پیش

بیشتر...