خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

اختصاص میلیارد ریال اعتباربه بخش فرهنگ تدوین اطلس فرهنگی اردستان اخبار کاشان اخبار استانها تسنیم Tasnim


اختصاص 7 میلیارد ریال اعتباربه بخش فرهنگ و تدوین اطلس فرهنگی اردستان

فرماندار شهرستان اردستان از اختصاص هفت میلیارد ریال اعتباربه بخش فرهنگ این شهرستان خبرداد و گفت: اطلس فرهنگی شهرستان اردستان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز اردستان، سید محمد هادی طباء زواره پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: ششمین دوره هفته فرهنگ شهرستان اردستان از تاریخ پنجم تا 11 آذر در شهرستان اردستان برگزار می‌شود در سال 95 و یکی از جلسات شورای فرهنگ عمومی دو مناسبت را برای شهرستان اردستان پیش‌بینی کرده‌اند که یکی 11 خرداد روز حماسه و ایثار شهرستان و دیگری هفته فرهنگ شهرستان اردستان است.

وی افزود: هفته فرهنگ اردستان به مناسبت 10 آذر روز شهادت شهید آیت‌الله مدرس که اصالتا اردستانی است، نامگذاری شده این روز نیز به روز مجلس شورای اسلامی نامگذاری شده و برنامه‌هایی را در این هفته تدارک دیدیم.

فرماندار شهرستان اردستان با بیان اینکه حوزه فرهنگی موضوع مهمی است، ابراز داشت: ضربه‌ای که امروز می‌خوریم از همین حوزه فرهنگ است که به سبک زندگی ایرانی اسلامی توجهی نمی شود.

احمدی گفت: تلاش‌های خیلی خوبی در این چند سال در حوزه فرهنگی صورت گرفته اما در تمام دولت‌ها چون معیشت و اقتصاد دغدغه اول است همیشه فرهنگ در پله دوم قرار گرفته اما با پیگیری‌هایی که صورت گرفته است در ابتدای سال بیش از 700 میلیون تومان در موضوع فرهنگ شهرستان اردستان تزریق شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شعار هفته اردستان عبارت است از «اردستان، فرهنگ اصیل، جوان امید آفرین و جامعه با نشاط» با بهره‌گیری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب است خاطرنشان کرد: روزهای این هفته نیز با عناوینی از جمله «اردستان، دیار شهادت، ایستادگی و مقاومت»، «اردستان، دیار فرهنگ، تمدن و اصالت»، «اردستان، دیار گردشگری، صنایع دستی، معماری و هنر»، «اردستان، دیار خیران، کارآفرینان، صنعتگران و معدن داران»، «اردستان، دیار خانواده، جوانان و بانوان فرهیخته»، «اردستان، دیار علم، دانایی و علما» و« اردستان، دیار عبادت وقناعت و مردم داری» نامگذاری شده که در همین راستان برنامه‌هایی برگزار خواهد شد.

فرماندار شهرستان اردستان ضمن تاکید به افزایش و ارتقاء نشاط و شادی اجتماعی تصریح کرد: شهرستان اردستان با کمبود نشاط اجتماعی مواجه است و بر همین اساس این هفته را با شروع حرکت و افزایش نشاط اجتماعی با محوریت جوانان برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در یکی از روزهای هفته فرهنگ شهرستان اردستان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اردستان حضور پیدا خواهد کرد و در همین روز رونمایی از تولیدات فرهنگی و همچنین برای اولین بار اطلس فرهنگی شهرستان اردستان که توسط حوزه و دانشگاه اصفهان تهیه شده رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/802/ن#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی دولت به تشریح برخی مصوبات دولت پرداخت و گفت: دولت برای نخستین بار با افزایش ۵۰درصدی یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی معلولان موافقت کرد.

7 ساعت پیش

حجت‌الاسلام «احمد صالحی» رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری از وجود درخواست‌هایی مبنی بر آزادی پوشش در جامعه هم خبر داد و افزود: تعداد این درخواست‌ها بسیار اندک است اما این موارد هم منتقل برحسب وظیفه ذاتی مرکز به مسئولان منتقل می‌شود.

9 ساعت پیش

هافبک تیم ملی فوتبال ژاپن در پایان دیدار این تیم مقابل اسپانیا به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

8 ساعت پیش

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز نظام سلطه و رسانه های دروغگو که سخنگوی جبهه استکبار هستند و نیز فریب خوردگان از پیشرفت کشور ناراحت هستند.

7 ساعت پیش

فرمانده انتظامی فارس گفت:۶۷۱ کیلوگرم تریاک در بیابان‌های لارستان کشف و ضبط شد.

7 ساعت پیش

سرمربی تیم والیبال ایفاسرام گفت: اینکه اول لیگ برتر را تعطیل کنند و بعد به سراغ نظرخواهی بروند به درد کسی نمی‌خورد.

8 ساعت پیش

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به برخی تجمعات انجام شده در کشورهای اروپایی از سوی ایرانیان مهاجر (بی‌وطن)، گفت: برخی مجرمانی هستند که حتی کشورهای اروپایی به خاطر قوانین بین‌المللی آنها را پس می‌زنند و برخی که حتی هدف این تجمعات را نمی‌دانستند، فقط به خاطر یک وعده غذای گرم و هزینه ایاب و ذهاب، پادویی دشمنانی را می‌کردند که عقده از ایران دارند.

6 ساعت پیش

هرچند در ترکیب تیم ملی ژاپن نام چهره‌های عنوان‌دارشان دیده نمی‌شود، اما به نظر می‌رسد تیم منتخب جهان حریف سختی برای تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی 2022 خواهد بود.

8 ساعت پیش

روسای جمهور آمریکا و فرانسه بعد از دیدار با یکدیگر بیانیه مشترکی مشترک کرده و در بخشی از آن درباره تحولات ایران اظهارنظر کردند.

9 ساعت پیش

بیشتر...