خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

کنترل رشد نقدینگی کرونا دو اقدام مثبت دولت فعلی ایسنا

کنترل رشد نقدینگی و کرونا؛ دو اقدام مثبت دولت فعلی

یک استاد فقه سیاسی دانشگاه خوارزمی کنترل رشد نقدینگی و کرونا ویروس را دو اقدام بسیار مثبت دولت فعلی برشمرد و گفت: باید فضا و زمینه مشارکت مردمی توسط دولتمردان و مسئولان ایجاد شود تا ما شاهد به ثمر نشستن فعالیت‌ها و تلاش‌ها باشیم.

نجفعلی غلامی در گفت‌وگو با ایسناضمن بیان این مطلب به جلسه روز گذشته مقام معظم رهبری با کارگزاران نظام اشاره و اظهار کرد: هر ساله رهبر معظم انقلاب جلسه ای را در دیدار با مسئولان ارشد نظام برگزار می کنند که مباحث کلیدی، اساسی و مهم کشور، منطقه و بین المللی در این جلسه مطرح می شود، دیدار امسال نیز این ویژگی را داشت و مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم و جامعه داشتند که این امر حاکی از دغدغه ایشان نسبت به این موضوعات است.

وی در ادامه تصریح کرد: رهبر انقلاب در جلسه روز گذشته تاکید کردند ما مشکلات و موانعی را در موضوعات اقتصادی کشور داریم؛ اما افق اقتصادی کشور روشن است؛ البته امید دادن به جامعه از خصوصیات بارز روش و سیره علمیمقام معظم رهبری است. اگر چه این امید نیز بدون پشتوانه نیست.

این استاد دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه رهبری انقلاب همواره مباحث را از دیدگاه کلان نگاه می کنند، گفت: این نگاه رهبری با توجه به واقعیت های جامعه موجب امیدافزایی مردم می شوند. طبعیتا در جلسه روز گذشته تاکید شد دولت در این مدتی که روی کار آمده قطعا کارهای بسیار بزرگی نظیر کنترل ویروس کرونا را انجام داده است.

غلامی خاطرنشان کرد: ما قبل از روی کار آمدن این دولت شاهد بودیم که روزانه حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر از هم میهنانمان را بر اثر ویروس کرونا از دست می دهیم که خوشبختانه این وضعیت با درایت، همکاری و مسئولیت پذیری دولت سیزدهم مدیریت شد.

این استاد دانشگاه خوارزمی همچنین از هدفمندی یارانه ها به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای دولت اشاره کرد و افزود: علاوه بر آن دولت فعلی کمک های معیشتی را در بین مردم دهک های پایین توزیع می کنند که این امر نیز اقدام بسیار مثبتی محسوب می شود.

وی ادامه داد: قبل از روی کار آمدن این دولت فعلی ما در فصول تابستان با قطعی وحشتناک برق مواجه بودیم؛ اما طی دو سال اخیر دیگر شاهد این موضوع نیستیم ضمن اینکه چرخ صنعت نیز در حال چرخیدن است.

مدیر گروه معارف دانشگاه خوارزمی یادآور شد: دولت در مسیر کنترل رشد نقدینگی کارنامه خوبی دارد با توجه به اینکه به اذعان اقتصادانان ریشه تورم در افزایش نقدینگی است طبعیتا دولت در این مسیر گام های خوبی برداشته است همچنان که آمارهای داخلی و پایگاه های معتبر بین المللی وضعیت کلان اقتصادی ایران را رو به جلو تبیین می کنند.

این استاد دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه تورم نقطه به نقطه در کشور ما در حال کنترل شدن است، افزود: طبعیتا تورم در جامعه ما بسیار بالاست و وقتی چند درصد هم کاهش پیدا کند، ممکن است این وضعیت محسوس نباشد؛ اما این نوع اقدامات نشان دهند این است که دولت در مسیر درست عمل می کند.

غلامی یادآور شد: شعار امسال رهبری انقلاب که مشارکت مردمی در تولید را مورد تاکید قرار داده است نشان دهنده نقش مردم در کاهش مشکلات جامعه می باشد؛ چرا که در این ۴۵ سال هر جا مردم پای کار آمدند نتیجه گرفتیم. همچنان که جنگ تحمیلی با مدیریت، مشارکت، ایثارگری و فداکاری مردم به پیروزی رسید. حتی درگیری های اوایل انقلاب را مردم سامان دادند. یا اینکه گروه های جهادی به موضوع کرونا ورود کرده و در ساماندهی امور نقش مثبت انجام دادند.

وی مردم را شاه کلید حل مشکلات اساسی و کلان اقتصادی کشور دانست و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در پیام و سخنرانی اول سال تاکید کردند باید فضا و زمینه مشارکت مردمی توسط دولتمردان و مسئولان ایجاد شود تا ما شاهد به ثمر نشستن فعالیت ها و تلاش ها باشیم؛ به طوریکه بهبود شاخص های اقتصادی اثر خود را در زندگی مردم بگذارد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزرای امور خارجه ایران و چین طی گفتگوی تلفنی، آخرین تحولات منطقه و روند توسعه و گسترش روابط دوجانبه تهران و پکن را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند.

11 دقیقه پیش

بر اساس گزارش هواشناسی هرمزگان، سامانه بارشی جدید از بعد از ظهر امروز دوشنبه وارد استان شده و بر اساس پیش بینی ها از فردا سه‌شنبه شدت بیشتری خواهد یافت که تا ظهر چهارشنبه هفته جاری در بیشتر نقاط استان ادامه دارد.

نیم ساعت پیش

آیت الله مکارم شیرازی درباره عملیات وعده صادق پیامی صادر کرد.

1 ساعت پیش

یک رسانه عبری زبان اعلام کرد در سایه گزارش‌های ادامه تنش با ایران، بورس سقوط و شیکل تضعیف شده است.

1 ساعت پیش

یک منبع آگاه در گفتگو با تسنیم خبر داد که در خلال تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر پیام هشداری جهت ارسال به رژیم صهیونیستی داده شده است.

1 ساعت پیش

نوبخت در فضای مجازی نسبت به حملات بازدارنده نیرو‌های مسلح ایران علیه پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

نیم ساعت پیش

تمرین روز دوشنبه پرسپولیس یک میهمان ویژه داشت. یارا، دختر سروش رفیعی در استادیوم کاظمی حضور پیدا کرد.

نیم ساعت پیش

سردار افشار: آثار شهید آوینی تاثیرگذار بود ولی بعد از آتش‌بس (جنگ عراق و ایران) که دیگر امکان فعالیت نداشت، مانده بود چه کند. ما هم نمی‌دانستیم با صدا و سیما چه کنیم.

1 ساعت پیش

حیات وحش همواره پر از اتفاقات عجیبی همچون شکار شدن یک مار به دست جغد است. ویدیویی که این لحظات نادر بلعیده شدن مار را به تصویر کشیده است را ببینید.

نیم ساعت پیش

بیشتر...