ورزش سه‌ |
3 ماه پیش

ثبت ضعیف ترین رکورد تهاجمی برای پرسپولیس ورزش سه

ده نکته از پنج هفته لیگ قهرمانان آسیا

ثبت ضعیف‌ترین رکورد تهاجمی برای پرسپولیس

هر چقدر که سپاهان در بخش تهاجمی بهترین عملکرد را در لیگ قهرمانان داشته، پرسپولیس نیز در بخش دفاعی جزو بهترین‌های آسیا بوده است.

ثبت ضعیف‌ترین رکورد تهاجمی برای پرسپولیس

به گزارش "ورزش سه"، با برگزاری دور پنجم رقابت‌هایلیگ قهرمانان آسیا، چهار تیم توانستند جواز حضور در دور بعدی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند. سه تیم عربستانی الهلال، الاتحاد و النصر راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند و العین نیز جواز حضور در دور بعدی را به دست آورد.

در میان تیم‌های ایرانی،نساجیکه از قبل حذف شده بود ولی پرسپولس وسپاهاندر تلاش هستند تا با کسب نتایج لازم در روز پایانی، راهی مرحله بعدی لیگ قهرمانان شوند. شاگردان مورایس به صورت همزمان هم شانس صعود به عنوان تیم اول را دارند، هم می‌توانند در گروه دوم شده و صعود کنند و هم احتمال دارد حذف شوند.

پرسپولیساما شانسی برای صعود به عنوان تیم اول ندارد ولی ممکن است در صورت پیروزی برابر الدحیل نیز راهی مرحله بعد نشود و در عین حال احتمال دارد در صورت شکست برابر الدحیل نیز (براساس نتایج سایر گروه‌ها) صعود کند.

تیم‌های ایرانی در بخش‌های تهاجمی و تدافعی عملکرد متفاوتی داشتند. سپاهان در خط حمله ترسناک و زهردار بود و پرسپولیس نیز در بخش دفاعی جزو تیم‌های برتر آسیا بود. در زیر به ۱۰ نکته درخصوص عملکرد تدافعی و تهاجمی نمایندگان ایران تا پایان هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا می‌پردازیم:

۱. قوی‌ترین: سپاهان، ضعیف‌ترین: پرسپولیس
پرسپولیس با ثبت چهار گل و سپاهان با به ثمر رساندن پانزده گل به ترتیب ضعیف‌ترین و قوی‌ترین نمایندگان ایران از لحاظ گلزنی بوده‌اند.

۲. فرشاد نگذاشت رامین آقای گل شود
محمدرضا آزادی با ثبت چهار گل در پنج بازی گلزن‌ترین بازیکن ایرانی تا اینجای رقابت‌ها بوده است. پشت سر او، رامین رضاییان با ۳ گل قرار دارد.

1959707

۳. فقر گلزن در نساجی
اگر گل به خودی ناجیتو در بازی نساجی با مومبای سیتی را در نظر نگیریم، نساجی با ۲ گلزن (محمدرضا آزادی و احسان حسینی) کمترین تنوع را از لحاظ تعداد گلزن‌ها میان نمایندگان ایرانی دارد.

۴. دست پر مورایس در مصاف با رقبا
در نقطه مقابل نساجی، سپاهان قرار دارد که با هشت گلزن بیشترین تنوع را از نظر تعداد گلزن در میان نمایندگان ایران داشته است‌‌.

۵. آقای گل پرسپولیس در رده سوم
سعید صادقی با ۲ گل، آقای گل تیم پرسپولیس است اما همانطور که گفتیم بهترین گلزن نساجی (چهار گل) و سپاهان (سه گل) وضعیت بهتری نسبت به او دارند. همچنین گفتنی است که پنج بازیکن از سپاهان توانسته‌اند ۲ گل به ثمر برسانند.

۶. ایرانیان ناکام در گلزنی به عربستانی‌ها
پرسپولیس در دو دیدار رفت و برگشت برابر النصر در امر گلزنی ناکام بود. فعلا نیز نساجی و سپاهان در مسابقات دور رفت برابر الهلال و الاتحاد موفق به گلزنی نشده‌اند و بازی‌های دور برگشت با این تیم‌ها باقی مانده است، هر چند که بازی تیم مورایس با نماینده سعودی‌ها اصلا برگزار نشد. بدین ترتیب تیم‌های ایرانی در چهار بازی با نمایندگان عربستان، هنوز موفق به گلزنی نشده‌اند.

1960143

۷. پرسپولیس با خط دفاعی منسجم
پرسپولیس در پنج دیدار برگزار شده مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سه بار دروازه خود را باز شده دید. آنها دو گل برابر النصر و یک گل مقابل استقلال تاجیکستان دریافت کردند و در سه بازی برابر الدحیل، دیدار رفت مقابل استقلال دوشنبه و بازی برگشت با النصر، موفق شدند دروازه خود را بسته نگه دارند. نساجی با دریافت هشت گل، آمار بدی در این زمینه دارد.

۸. بیرانوند رکورددار کلین شیت
علیرضا بیرانوند در سه مسابقه دروازه‌اش را بسته نگه داشت و عملکرد بهتری نسبت به دیگر رقبایش دارد. پیام نیازمند نیز در این دو دیدار اخیر برابر آلمالیق و نیروی هوایی گلی نخورد. در نساجی نیز مظاهری در یک بازی و خطیر نیز در مسابقه دیروز دروازه خود را بسته نگه داشتند.

1959513

۹. پرسپولیس هم‌تراز با تیم‌های برتر دفاعی
الهلال با دریافت فقط یک گل، بهترین خط دفاعی لیگ قهرمانان آسیا را در اختیار دارد. پس از این تیم، الشارجه، الاتحاد و پرسپولیس حضور دارند که با دریافت سه گل، عملکرد خوبی در بخش تدافعی داشته‌اند.

نکته پایانی:با پایان دور پنجم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، سه تیم عربستانی صعود خود به دور بعد را قطعی کرده‌اند. در واقع سه تیم بزرگ و مدعی الهلال، النصر و الاتحاد راهی مرحله یک هشتم نهایی شده‌اند و پرسپولیس و سپاهان تلاش می‌کنند تا صعود خود را در دور پایانی قطعی کنند. العین نیز چهارمین تیمی است که صعودش قطعی شده است.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دنی کارواخال، کاپیتان رئال مادرید، با یک اشتباه وحشتناک باعث شد تا تیمش مقابل والنسیا گل دوم را هم دریافت کند.

نیم ساعت پیش

محمد قاسمی‌نژاد با امضای قرارداد رسمی به دریا بابل پیوست.

نیم ساعت پیش

فابریتزیو رومانو، خبرنگار معروف ایتالیایی، توسط رسانه‌های دانمارک به دلالی و سواستفاده از باشگاه کپنهاگن متهم شد!

نیم ساعت پیش

گلی که رئال در آخرین ثانیه بازی مقابل والنسیا به ثمر رساند ولی داور آن را به دلیل ‏پایان یافتن بازی مردود اعلام کرد مشابهی تاریخی دارد. ‏

نیم ساعت پیش

گل ثانیه‌های پایانی جود بلینگام، ستاره رئال مادرید، مقابل والنسیا به شکلی عجیب مردود اعلام شد و در نهایت به اخراج این ستاره انگلیسی انجامید.

نیم ساعت پیش

رئال مادرید در یک بازی جذاب و پرگل مقابل والنسیا به تساوی ۲-۲ رسید.

نیم ساعت پیش

دیدار والنسیا و رئال مادرید در لالیگا در شامگاه شنبه با مصدومیت وحشتناکی برای مدافع میانی میزبان همراه بود.

نیم ساعت پیش

جان استونز می‌گوید منچستر سیتی هر کاری که در توان دارد انجام خواهد داد تا مانع از رسیدن لیورپول به ۴ جام در این فصل شود.

3 ساعت پیش

ماریو گیلا، ستاره لاتزیو معتقد است بایرن مونیخ در بازی با آنها آنقدر که به‌نظر می‌رسید قدرتمند نبوده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...