خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

۱۰۰ کیلومتر از جاده های همدان فاقد پوشش شبکه تلفن همراه است ایسنا

۱۰۰ کیلومتر از جاده‌های همدان فاقد پوشش شبکه تلفن همراه است

ایسنا/همدانمدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب کشور گفت: از ۲۰۰۰ کیلومتر مسیر جاده‌ای استان، ۱۰۰ کیلومتر نقص پوشش شبکه تلفن همراه دارد که این عدد در بخش پهن‌باند اینترنت ثابت ۴۰۰ کیلومتر است.

ماهیار عطار سه‌شنبه، ۲۴ بهمن در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در سال گذشته ۲۰۰۰ کیلومتر آزمایش شبکه تلفن همراه در سطح جاده‌های استان انجام شده است، اظهار کرد: مدام در حال پیگیری کمی و کیفی پوشش جاده‌ای هستیم به طوریکه استان همدان جزو پنج استان اول در پوشش شهری و جاده‌ای است.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در استان، تصریح کرد: همه آزمون‌ها برای آزمایش زیرساخت‌های برگزاری انتخابات ۱۱ اسفند انجام شده و همدان در حوزه پایداری شبکه ارتباطی انتخابات جزو برترین استان‌های کشور است.

وی تأکید کرد: بیش از ۲۰۰ دفتر پیشخوان دولت در سطح استان همدان فعال است و نظارت بر آنها به صورت هفتگی و ماهانه در شهرها و روستاها انجام می شود.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب کشور ادامه داد: پایش طیف الکترومغناطیسی در حال انجام است و تشعشعات زیان‌آور به صورت مداوم انجام و گزارش آن برای سازمان انرژی اتمی ارسال و با موارد خاص به طور قانونی برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته بیش از ۶۲ درصد خانوارهای شهر همدان به شبکه فیبر نوری دسترسی دارند، خاطرنشان کرد: این شبکه یکی از به‌روزترین فناوری‌های اینترنت ثابت پهن‌باند در دنیا محسوب می‌شود که دولت سیزدهم در حال اجرای آن است.

عطار افزود: در این شبکه می‌توانیم با سرعت ۵۰۰ مگابیت در ثانیه به اینترنت دسترسی داشته باشیم که در رشد اقتصاد دیجیتال استان اثرگذار است همچنین در ۱۱ ماهه امسال حدود ۲۰۰۰ شکایت را در سامانه ۱۹۵ پیگیری کردیم.

وی در پایان درباره حذف بسته‌های اینترنت، با تأکید بر اینکه هیچ اپراتور هیچ بسته‌ای را نباید حذف کند، اظهار کرد: مردم می‌توانند شکایات خود را از طریق شماره تلفن‌های ۱۹۵ و ۳۸۴۱۴۲۱۱ بسته‌های حدف شده را پیگیری کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

استاندار خراسان شمالی در دیدار امروز خود با استاندار آخال ترکمنستان و هیئت همراه او گفت: ارتباط با کشورهای همسایه و ترکمنستان رو به افزایش است. 

یک ربع پیش

دبیر ستاد بزرگداشت دهه مهدویت و ولایت فارس با بیان اینکه جشن‌های نیمه شعبان به‌صورت با شکوه و با محوریت مردمی در سطح استان برگزار می‌شود، گفت: تبلیغات انتخاباتیکاندیداها جشن‌های نیمه شعبان را تحت شعاع خود قرار ندهد.

یک ربع پیش

فرمانده سپاه چابهار گفت: حضور مردم در پای صندوق‌های رای یعنی پشتیبانی از نظام و کشور است و وقتی مردم در رأی‌گیری حضور دارند؛ یعنی به این نظام اعتقاد داشته و پشتیبان کشورشان هستند برای همین حضور مردم باعث ایجاد قدرت و توسعه کشور می‌شود.

نیم ساعت پیش

سر جیم رتکلیف: باید از همسایه‌های پر سر و صدایمان چیزهایی بیاموزیم. همسایه‌های دیگری هم داریم. آن‌ها در پایان دشمن ما هستند و چیزی بهتر از این نیست که منچسترسیتی و لیورپول را از جایگاه‌شان به زیر بکشم.

یک ربع پیش

بنی گانتس با تأکید بر اینکه ارتش صهیونیستی باید اهداف نظامی خود را در غزه تکمیل کند، از تلاش آمریکا برای جلوگیری از برقراری آتش‌بس در غزه تشکر کرد.

12 دقیقه پیش

شجاع خلیل‌زاده مدافع تیم فوتبال تراکتور در میکسدزون خبری پس از باز با پرسپولیس با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد.

نیم ساعت پیش

سرمربی پیشین چلسی اظهار کرد مائوریسیو پوچتینو مقصر نتایج ضعیف این تیم در فصل جاری نیست.

یک ربع پیش

ریس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلیل‌آباد از صدور سند کاداستر در ۹۸ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

12 دقیقه پیش

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه از پایگاه هواپیماسازی کازان بازدید کرد.

9 دقیقه پیش

بیشتر...