خودروتک |
2 سال پیش

استقلال فاجعه ای به نام واردات خارجی

<br>استقلال و فاجعه‌ای به نام واردات خارجی<br>

باشگاه استقلال در سال‌های گذشته بازیکنانی را به خدمت گرفته است که بار فنی بالایی برای این تیم نداشته‌اند، اما بدهی‌های سنگین ارزی را روی دست آبی پوشان قرار دادند.

به گزارش مهر ، با اعلاموزارت ورزشو جوانان، سرخابی‌های تهران به دلیل انباشته شدن بدهی‌های خارجی تا اطلاع ثانوی حق استخدام مربی و بازیکن خارجی را ندارند که این تصمیم با واکنش‌های متفاوتی از سوی کارشناسان مواجه بوده است.

نگاهی به همه خرید‌های خارجی استقلال نشان می‌دهد که شاید تصمیم وزارت ورزش در این خصوص چندان هم بی ربط نبوده چرا که در تیماستقلالبیشتر از آنکه بازیکنان با کیفیت مطلوب استخدام شوند، بازیکنانی از کشور‌های خارجی به کار گرفته که از سطح کیفی بالایی برخوردار نبوده و با کمترینبهره وریو تعداد بازی‌های کم، تنها عامل بالا رفتن میزان بدهی‌های این باشگاه بوده‌اند. از بازیکنانی که مصدوم آمدند، تا بازیکنانی کهبازینکرده رفتند و بازیکنانی که پنجره نقل و انتقالاتی را بستند.

آبی‌ها در طول تاریخ کلاً ۴۷ بازیکن خارجی داشته‌اند که ۱۹ بازیکن خارجی آن‌ها تعداد بازی‌های شان حداکثر دو رقمی شده است. در این بین نفراتی بوده‌اند که حتی بدون یک دقیقه بازی رسمی این تیم را ترک کرده وپولهنگفتی بابت این حضور بدون بازی دریافت داشته‌اند.

در بین این نفرات دو دروازه‌بان حضور دارند که بدون بازی کردن استقلال را ترک کرده تا مشخص نشود اصلاًفلسفهحضور آن‌ها در این تیم چه بوده است.

اولین خرید عجیب ازبرزیلآمد

اولین بازیکن خارجی استقلال که یک خرید «پِرت» از آب در آمد، چهارمین بازیکن خارجی این تیم بود که در سومین دوره از لیگ برتر از برزیل می‌آمد. رافائل گومز مدافع برزیلی که در یک فصل تنها ۲ بار در ترکیب آبی پوشان قرار گرفت تا اولین خرید عجیب خارجی این تیم باشد. گومز اولین خارجی بی بهره استقلال بود، اما آخرین آن‌ها نبود و پس از او نیز آبی‌ها درلیگ برتربار‌ها خرید‌هایی داشتند که حضورشان در این تیم با سئوال همراه بود.

بازیکنانی که بازی نکردند

استقلالی‌ها تاکنون ۱۹ بازیکن خارجی به خدمت گرفته‌اند که تعداد بازی‌های آن‌ها کمتر از تعداد انگشتان دو دست است و در این بین ۳ بازیکن هم دیده می‌شوند که بدون انجام بازی از این تیم رفتند. ۲ دروازه‌بان و ۲ هافبک، خارجی‌هایی هستند که به استقلال آمدند و بدون حتی یک بازی رسمی از این تیم رفتند. اولین بازیکن خارجی که بدون بازی از این تیم رفت، لادو آخالا مهاجم اهل کشورگرجستانبود که در سال ۸۳ به این تیم پیوست و بدون بازی جمع آبی پوشان را ترک کرد. لیام ردی دروازه بان اهل کشور استرالیا در سال ۹۱ به آبی پوشان پیوست و بدون آنکه حتی دقیقه‌ای بازی کند از این تیم جدا شد. لیام ردی بیست و سومین خرید خارجی این تیم بود. بیست و هشتمین خرید خارجی استقلال هم دروازه‌بانی بود که در سال ۹۳ به این تیم پیوست و حتی یک دقیقه فرصت بازی پیدا نکرد. ایندروازه بانکسی نبود جز آلبرتو داسیلوا. آبی‌ها در سال ۹۳ یک تجربه ناموفق دیگر هم در این زمینه داشتند. هلمکه هافبک آلمانی که در این تیم حضور یافت و بدون بازی از آن جدا شد. در مورد هلمکه گفته می‌شد این بازیکن در شرایطی جذب شد که مصدومیت داشت.

۱۹ بازیکن و ۹۲ بازی

این ۱۹ بازیکن که می‌توان از آن‌ها با عنوان خارجی‌های ناکام در استقلال یاد کرد، جمعاً ۹۲ بار با پیراهن این تیم به میدان رفته و جمع گل‌های زده این خارجی‌ها که عمدتاً هم مهاجم و هافبک بوده‌اند به عدد ۷ می‌رسد که این آمار موید ناکامی این نفرات است.

بازیکنان خارجی استقلال که بیشتر از ۱۰ بازی برای این تیم نداشته‌اند:
استقلال و فاجعه‌ای به نام بازیکن خارجی

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

استاندار گیلان گفت: خروجی‌ مراکز آموزشی و دانشگاهی باید به دروازه صنعت و تولید متصل شود تا رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی را به همراه داشته باشد.

7 ساعت پیش

فال روزانه سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

6 ساعت پیش

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: ترافیک در آزادراه قزوین - کرج محدوده گلشهر و ترافیک نیمه سنگین حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک سنگین است.

6 ساعت پیش

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه روزی یقیه رسانه‌های معاند فارسی زبان گرفته خواهد شد، گفت: این رسانه‌ها در تلاش هستند تا با دروغ‌پراکنی و شایعه‌سازی در جامعه، ناامنی و آشوب ایجاد کنند.

7 ساعت پیش

وزیر امور اقتصاد و دارایی آخرین وضعیت صدور مجوزهای کسب‌وکار را تشریح کرد.

6 ساعت پیش

تبریک به دولت قطر برای برگزاری خوب جام جهانی/تأکید بر توسعه روابط و اجرایی شدن توافقات

6 ساعت پیش

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: صادق زیباکلام پس از فراخوانده شدن به مرجع قضایی، با انتشار پستی در اینستاگرام به نداشتن هیچ منبع و مأخذ موثق پیرامون صحت و سقم آماری که پیش از این منتشر کرده بود، اذعان کرد.

6 ساعت پیش

بسیاری از افراد دارای حس قوی حسادت بوده و توان دیدن موفقیت‌های دیگران را ندارند. باید به این افراد یادآوری کرد که مطالعات جدید نشان می‌دهد حسادت ممکن است منجر به بیمار شدن فرد حسود شود و در وهله نخست وی را دچار مشکل کند.

5 ساعت پیش

جمع نمی بندیم ، اما هر جنسیتی دارای ویژگی‌هایی است که جنس دیگر از آنها خوشش نمی‌آید. ما نمی توانیم این واقعیت را کتمان کنیم که زنان پیچیده تر از مردان هستند.

6 ساعت پیش

بیشتر...