خبرآنلاین |
1 ماه پیش

طوفان های جدید در راه است خبرآنلاین

طوفان‌های جدید در راه است

نتایج تحقیقات نشان داده است که چنین طوفان‌های بزرگی به دلیل گرمایش جهانی به دلیل گرم‌شدن اقیانوس‌ها و جو بیشتر می‌شود.

به گزارشخبرآنلاین، نتایج بررسی کنونی نشان داد که طوفان‌ها آنقدر قوی می‌شوند که ممکن است به دسته جدیدی برای طبقه‌بندی آنها نیاز باشد.

ایسنا در گزارشی به نقل از ویفروم نوشت: طوفان‌ها ممکن است کمتر اما شدیدتر شوند و بحث‌هایی را پیرامون نیاز به افزودن رده ۶ به مقیاس سافیرسیمپسون برانگیزد. این مقیاس طوفان‌ها را بر اساس سرعت باد دسته‌بندی می‌کند.

محققان رده ۶ را برای بادهای بیش از ۳۰۹ کیلومتر در ساعت پیشنهاد و به پنج طوفان از سال ۲۰۱۳ اشاره کردند.

محققان اظهار کردند که در دهه گذشته، پنج طوفان با این قدرت جدید دسته ۶ طبقه‌بندی شده‌اند که شامل همه طوفان‌ها با بادهای پایدار با سرعت ۱۹۲ مایل در ساعت یا بیشتر می‌شود. نتایج تحقیقات نشان داده است که چنین طوفان‌های بزرگی به دلیل گرمایش جهانی به دلیل گرم‌شدن اقیانوس‌ها و جو بیشتر می‌شود.

هنگامی که طوفان استوایی شکل می‌گیرد، افرادی که در مسیر آن زندگی می‌کنند، با نگرانی اخبار مربوط به جهت و قدرت آن را زیر نظر دارند. اگر یک طوفان رده پنج با سرعت باد ۲۵۰ کیلومتر در ساعت به سمت شما بیاید، متفاوت از طوفان رده یک با سرعت باد ۶۵ کیلومتر در ساعت است.

انتظار می‌رود در دنیای گرم‌تر، طوفان‌ها در زمان شکل‌گیری کمتر اما شدیدتر شوند.

در حالی که تعداد کل طوفان‌ها به دلیل بحران آب‌وهوا در حال افزایش نیستند اما محققان دریافته‌اند که شدت طوفان‌های بزرگ به‌طور قابل‌توجهی در طول چهار دهه افزایش یافته است.

هدف اصلی این تحقیق، افزایش آگاهی از این مورد است که تغییرات آب‌وهوایی شدیدترین طوفان‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۴۷۲۳۶

۴۷۲۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۷ استان هشدار داد و احتمال آبگرفتگی معابر را پیش‌بینی کرد.

2 ساعت پیش

در حاشیه بازسازی صحنه زورگیری، متهمان که به گفته خودشان ۱۸ تا ۲۰ ساله هستند در جمع خبرنگاران به سوالی در مورد نحوه سرقت صورت گرفته پاسخ دادند.

5 ساعت پیش

ضیاییان تاکید کرد: پیش‌بینی وقوع گرد و خاک یکی دو روز قبل انجام می‌شود ولی احتمال دارد وضعیت خوب بارش در جنوب کشور به‌ویژه در بهار موجب تثبیت خاک شده باشد و کمتر از سال‌های قبل شاهد گرد و غبار در بهار باشیم.

7 ساعت پیش

پیروز حناچی، شهردار اسبق تهران در واکنش به تصمیم علیرضا زاکانی برای پارک قیطریه، معتقد است منابع مالی شهرداری تهران باید برای مسئولیت های تعریف شده شهرداری صرف شود.

4 ساعت پیش

در این عکس چهارراه ولیعصر پر از درختان چنار دیده می‌شود.

3 ساعت پیش

همه متقاضیان تحصیل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در رشته ها، مقاطع و دوره های مختلف تحصیلی مشمول شرایط و ضوابط مصوب دانشجویان بین المللی (غیرایرانی) هستند.

7 ساعت پیش

دانشمندان با بررسی فسیل‌های تازه‌کشف‌شده در استرالیا فهمیده‌اند که حوالی ۴۰ هزار سال پیش، کانگوروهایی غول‌پیکر با ارتفاع ۳ متر و وزن ۱۷۰ کیلوگرم در این قاره جداافتاده جولان می‌داده‌اند.

1 ساعت پیش

حساسیت‌های بهاری، آلرژی فصلی، سرماخوردگی و آنفلوآنزا، آبله مرغان شایع‌ترین بیماری‌های دیده شده در فصل بهار هستند.

7 ساعت پیش

بازسازی صحنه زورگیری در بزرگراه صدر توسط متهمین پرونده با حضور فرمانده انتظامی تهران بزرگ برگزار شد.

7 ساعت پیش

بیشتر...