اختصاص اعتبار به پروژه های پیشران ملی بیش از سقف ترازنامه بانک ها خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در گردهمایی مدیران استانی از تاسیس مرکز تسهیل تامین مالی و نیز اصلاح آیین نامه مولدسازی با آسیب شناسی عملکرد سال گذشته خبر داد.

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در دومین روز از نخستین گردهمایی مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان های این وزارتخانه در سال جدید اظهار کرد: ما در حوزه پروژه‌هایی که پیام تولیدی و اشتغالی واضحی دارد و هم درصد پیشرفت پروژه بالا است نیازمند این هستیم که صدای آن بخش رسیده شود.

وی با اشاره به تامین مالی این پروژه‌ها گفت: در سطح کلان و ملی توانستیم عدد ۳۵۰ هزار میلیارد تومان با استفاده از انواع روش‌های مبتنی بر تامین مالی زنجیره‌ای مانند برات گام و فکتورینگ (تامین مالی بر اساس قرارداد پیمانکاری) به عنوان کمک ویژه شبکه بانکی بخش تولید را بگیریم.

وی ادامه داد: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان نیز بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

وزیر اقتصاد از مدیران استانی خواست نسبت به شناسایی پروژه‌های در تراز پروژه‌های پیشران برای استفاده از این تسهیلات کمک کنند.

خاندوزی همچنین با اشاره به تاسیس مرکز تسهیل تامین مالی در وزارت امور اقتصادی و دارایی ذیل معاونت سیاست گذاری اقتصادی این وزارتخانه برای اجرای قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها و همچنین موافقت سازمان اداری و استخدامی در این خصوص اظهار کرد: متناسب با این ساختار در استان‌ها نیز باید ساختارهایی در نظر گرفته شود.

وزیر اقتصاد گفت: در روش‌های جلب مشارکت مردم ای جهش تولید نیست انتظار می‌رود که ما روش‌هایی فراتر از روش‌های مرسوم در نظر بگیریم، بنابراین از مدیران کل اقتصادی و دارایی استان‌ها می‌خواهم که در این زمینه نسبت به شناسایی و معرفی ظرفیت‌های ممکن و تشکل‌های شناسنامه دار برای کمک به پروژه‌های دولت اقدام کنند.

خاندوزی با اشاره به ماموریتی که در زمینه آسیب شناسی مولدسازی دارایی‌های دولت به سازمان خصوصی‌سازی سپرده است، گفت: امروز در این زمینه به یک آیین نامه اصلاحی رسیده‌ایم که از مدیران استانی نیز می‌خواهیم دیدگاه‌های خود را در این زمینه ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه تقسیم کار مولدسازی در برنامه هفتم توسعه تغییر کرده است یادآور شد: هیئت عالی مولدسازی صرفاً مکلف به تهیه چارچوب‌های کلان، رفع موانع حقوقی و ایجاد هماهنگی‌های بین بخشی را بر عهده دارد؛ باقی امور اجرایی به وزارت اقتصاد سپرده شده است.

بنابراین بازنگری آیین نامه مبتنی بر این تقسیم کار جدید انجام شد و امیدواریم به زودی در هیئت عالی مولدسازی به تصویب برسد و همزمان با تایید برنامه هفتم از سوی شورای نگهبان، اجرای این قانون به درستی انجام شود.

وزیر اقتصاد گفت: در آیین نامه جدید پیش بینی شده است که در صورت مقاومت دستگاه بعد از آنکه دارایی شناسایی و توسط هیات تایید شد، اسناد از مالکیت دستگاه مربوطه خارج و قابل واگذاری می‌شود و در این صورت عواید حاصل از مولدسازی نیز به آن دستگاه تعلق نخواهد گرفت.

وی در ادامه از مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها خواست در زمینه شناسایی و معرفی اموال دستگاه‌ها و مواردی که مقاومت‌هایی وجود دارد با جدیت ورود و موارد را به هیات مولدسازی معرفی کنند.

وی با اشاره به مصوبه اخیر هیات دولت در خصوص نرخ تسعیر سرمایه‌گذاری بر مبنای نرخ توافقی، ابراز امیدواری کرد که مشکلاتی که در این زمینه استان‌ها با آن درگیر هستند حل و فصل شود.

خاندوزی درباره تبدیل پروانه‌های کسب شناسه یکتا نیز اظهار کرد با وجود آنکه مهلت قانونی یعنی تا ۲۵ اردیبهشت به پایان رسیده، اما همچنان این امکان در درگاه وجود دارد و امیدواریم به زودی به هدف تعیین شده برسیم و بتوانیم جشن پایان مجوزهای کاغذی را داشته باشیم.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست به دولت چهاردهم پیشنهاد داد مدیریت یکپارچه منابع زیستی کشور، توجه به محیط زیست به عنوان یک مساله مهم و کلان، فرهنگسازی در این زمینه و جلب مشارکت مردم برای حفاظت از آن را در دستورکار قرار دهد.

1 ساعت پیش

متخصصان کشورمان در حوزه نانوتکنولوژی توانسته‌اند با تولید مقالات و محصولات دانش‌بنیان جزو ۷ کشور برتر دنیا شناخته شده و کالاهای خود را به ۵۰ کشور جهان صادر کنند که می‌توانیم با توسعه دانش و امکانات تولید این محصولات، بازارهای با سود کلان را برای کشورمان ایجاد کنیم.

1 ساعت پیش

یک کارشناس مسائل بین‌الملل می‌گوید: سکان مدیریت کشور و به تبع آن مدیریت سیاست‌خارجی را باید به کسی سپرد که نسبت به پیچیدگی‌ها و این شرایط سخت در سطح بین‌المللی و در سطح داخلی آگاه باشد و بتواند از تهدیداتی که می‌تواند این وضعیت برای کشور داشته باشد بکاهد.

یک ربع پیش

رونالدو به سرعت به ۴۰ سالگی نزدیک می‌شود و مسئله بازنشستگی او دغدغه خیلی از هوادارانش شده است اما خودش هنوز تصمیم قطعی در این مورد نگرفته و تا زمانی که جسم و روحش یاری کند به بازی ادامه خواهد داد.

یک ربع پیش

پزشکیان در شبکه اجتماعی ایکس به احتمال انصراف زاکانی کنایه زد.

1 ساعت پیش

ام المصائب ایران و ریشه همه دردهای مردم ایران است که گروهی خود را یا جای خدا می پندارند یا جای مردم و با این توهم، خود را مالک سرنوشت مردم ایران می دانند و محق و مختار برای هر گونه تصمیم گیری برای آنها!

نیم ساعت پیش

در هفته گذشته کاشمر استان خراسان رضوی با زمینلرزه‌هایی به بزرگای ۵، ۳.۸، ۲.۵ و ۲.۷ و رباط کریم استان تهران با زلزله‌ای به بزرگای ۳ لرزیدند، ضمن آنکه در استان کرمان ۴ زمینلرزه بین ۳.۱ تا ۳.۹ رخ داد.

1 ساعت پیش

در همه شرکت‌کنندگان، محققان دریافتند که سلول‌های ایمنی مخاطی تخصصی در خون همراه با کاهش گلبول‌های سفید التهابی فعال می‌شوند که نقش آنها معمولا احاطه کردن و از بین بردن مهاجمان بیماری‌زا است.

9 دقیقه پیش

ملی‌پوش سابق والیبال ایران گفت: عدم شناخت پائز نسبت به بازیکنان ضربه سنگینی به والیبال ایران وارد کرد. او همیشه از شکست‌ها فرار می‌کرد و آنها را در زمین بازیکنان می انداخت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...