تشکیل حدود ۱۹ هزار میلیارد ریال پرونده قاچاق در آذربایجان غربی all tv logo

تشکیل حدود ۱۹ هزار میلیارد ریال پرونده قاچاق در آذربایجان‌غربی
مهابادمهاباد

ایرج مرندی معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کلصنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربیگفت: در طول دی ماه امسال در حوزه مبارزه باقاچاق کالا و ارز۷۲۷ مورد بازرسی از سوی بازرسان این اداره کل صورت گرفته که این بازرسی‌ها منجر به تشکیل ۸۰ فقره پرونده تخلف صنفی شده است.

وی اضافه کرد: امسال برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح استان ۴ هزار و ۷۸۲ مورد بازرسی انجام و ۴۶۵ فقره پرونده قاچاق به ارزش بیش از ۱۸ هزار و ۸۵۲ میلیارد ریال تشکیل و برای تکمیل مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح ارجاع شد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی ادامه داد: امسال در راستای نظارت بر عملکرد واحد‌های صنفی، تولیدی، توزیعی و خدماتی در سطح استان ۶۱ هزار و ۷۴۱ مورد بازرسی توسط بازرسان اداره کل صمت استان انجام شده است.

مرندی افزود: بازرسی‌های انجام شده در ۱۰ ماهه نخست سال منتج به تشکیل ۷ هزار و ۶۴۸ فقره پرونده تخلفات صنفی به ارزش بیش از ۲۲ هزار و ۳۴۷ میلیارد ریال شد که برای رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به مراجع دارای صلاحیت ارجاع شده است.

وی اظهار کرد: در این بازه زمانی در بررسی عملکرد شرکت‌های وارد کننده ۱۳۳ پرونده تخلفات صنفی به ارزش بیش از ۱۶ هزار و ۳۷۶ میلیارد ریال تشکیل شده و برای رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاح ارجاع شد.

مرندی با اشاره به افزایش نظارت و بازرسی بازرسان اداره کل صمت گفت: در ۱۰ ماهه نخست امسال با توجه به بازرسی‌های انجام شده در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال تعداد بازرسی‌های انجام شده ۴۵ درصد و پرونده‌های تشکیل شده ۷۴ درصد و ارزش آن‌ها ۳۲۳ درصد افزایش داشته است.

باشگاه خبرنگاران جوانمهابادمهاباد#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روز سوم رقابت‌های فوتبال یورو 2024 با پیروزی تیم‌های مدعی هلند و انگلیس پیگیری شد.

2 ساعت پیش

منابع عبری‌زبان از خودکشی یک نظامی اسرائیلی دیگر پس از بازگشت از جنگ غزه خبر دادند.

2 ساعت پیش

مربی تیم ملی ایران گفت: کسی باید از میانگین سنی تیم ملی انتقاد کند که فوتبال را بفهمد و بداند میانگین سنی چیست.

13 دقیقه پیش

کارشناسان می‌گویند وقتی مکمل غذایی جدیدی مصرف می‌کنید، باید به پزشک اطلاع بدهید و از هر گونه تداخل و اثر احتمالی مطلع باشید.

1 ساعت پیش

در خبر زیر طرز تهیه راگو مرغ را آموزش می دهیم.

نیم ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس پس از پیروزی شاگردانش برابر صربستان به تمجید از برترین بازیکن میدان پرداخت.

2 ساعت پیش

ویدئویی شگفت‌انگیز از لحظه نادر افتادن شاخ گوزن شمالی را مشاهده می‌کنید.

1 ساعت پیش

پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر در جوار نیروگاه اتمی این شهر با ظرفیت 75 هزار مترمکعب با سرمایه‌گذاری بیش از 4 هزار میلیارد تومان در حال اجرا است که پیشرفت عمرانی و نصب آن 38 درصد است.

13 دقیقه پیش

ستاره تیم ملی فوتبال انگلیس به عنوان بهترین بازیکن دیدار این تیم با صربستان در یورو 2024 انتخاب شد.

2 ساعت پیش

بیشتر...