خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

برنامه ریزی برای تولید میلیون بشکه نفت از میادین نفت خیز جنوب اخبار نفت انرژی اخبار اقتصادی تسنیم Tasnim


برنامه ریزی برای تولید 3.3 میلیون بشکه نفت از میادین نفت‌خیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: برنامه پنج‌ساله‌ای تنظیم شده که تولید نفت مناطق نفت‌خیز جنوب به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در حاشیه بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشستی خبری اظهار داشت: ظرفیت‌های بی‌بدیلی در صنعت نفت ایران وجود دارد که ما وظیفه داریم آن را شکوفا کنیم.

وی افزود: مقوله تولید دانش‌بنیان به‌عنوان اصلی‌ترین موضوع در مناطق نفت‌خیز جنوب مورد توجه قرار گرفته‌؛ چرا که تمرکز روی این موضوع می‌تواند شرایطی نوین در صنعت نفت کشور محقق کنند.

دانشی با بیان اینکه "در دنیا از نفت و گاز، مشتقات بی‌شماری استحصال می‌شود"، گفت: تنها از نفت 5 هزار و 300 محصول و از گاز 700 محصول به‌دست می‌آید، اما در کشور ما دستیابی به این آمار در حداقل‌ترین وضع وجود دارد و آن هم بیشتر به‌صورت خام‌فروشی است که باید تلاش کنیم تا این وضع را به‌صورت مطلوبی اصلاح کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: در دوره جدید حاکم بر صنعت نفت و مناطق نفت‌خیز جنوب در هم‌گرایی کامل هستیم، نگاه از بالا به پایین در این صنعت از بین رفته‌ و نگاه کارشناسی بر میز مدیران حاکم شده‌ است.

وی ادامه داد: تصمیم‌سازی‌ها در دوره تازه بر اساس کارشناسی خبره انجام می‌شود و بر همکاری‌های سازنده اقدام می‌کنیم؛ حال آنکه تلاش می‌شود که فرهنگ‌سازی ویژه‌ای اتفاق افتد.

دانشی با بیان اینکه "در گذشته نگاه جزیره‌ای بلایی برای کشور و صنعت نفت بوده‌ است"، گفت: در دوره تازه شرایط مطلوبی را تحویل نگرفته‌ایم، از این رو برای اصلاح وضع موجود برنامه مفصلی را به وزارت نفت ارائه داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خاطرنشان کرد: در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب توان تولید 3 میلیون بشکه نفت وجود دارد که تا سال 1401 بر اساس برنامه مدون این ظرفیت تولید ایجاد خواهد شد، همچنین برنامه پنج‌ساله‌ای تنظیم شده که تولید نفت مناطق نفت‌خیز جنوب به 3 میلیون و 300 هزار بشکه نفت افزایش یابد.

دانشی از توسعه دو میدان نفتی با حضور شرکت‌های خارجی خبر داد و افزود: فصل مهندسی معکوس در این شرکت گذشته است و ما در حال تولید ویژه هستیم، ضمن آنکه کالاهای هایتک خاص را در صنعت نفت تولید کردیم؛ در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نگرش به داخل و بیرون وجود دارد، بنابراین از جزیره‌ای بودن صنعت نفت اجتناب خواهیم ‌کرد.

وی با اشاره به اینکه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب دومین شرکت بزرگ نفتی در اوپک است که از ظرفیت ویژه‌ای نیز در این زمینه برخوردار است، گفت: شرکت ملی نفت‌خیز جنوب تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان امضا کرده است که برای توسعه مخازن مشترک در این میدان نفتی به آن شرکت کمک کند.

وی افزود: در قراردادهای مربوط به 28 مخزن منتظر پیمانکاران هستیم تا نتایج آن مشخص شود.

دانشی با بیان اینکه برای جلوگیری از افت تولید نفت برای تثبیت تولید چاه‌ها نیز تلاش می‌کنیم، گفت: مشکلی در تأمین مالی و انجام فناوری در این زمینه نداریم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خاطرنشان کرد: اگر قرار است اتفاق خوبی در کشور بیفتد، به‌طور حتم باید در زنجیره ارزش صنعت نفت فکر اساسی کنیم.

وی ادامه داد: باید برنامه‌های مختلفی به‌منظور تقویت زنجیره ارزش در مناطق نفت‌خیز جنوب به اجرا درآید و بسته‌های اقتصادی مربوط به آن در این زمینه آماده شود، با انجام این موضوع تولید ثروت در کشور انجام می‌شود و تا حدودی مشکل بیکاری حل خواهد شد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بازار مرغ در روز‌های اخیر با اخبار و شایعات زیادی روبرو است؛ فعالان بازار و حداقل یک مقام صنفی تایید می‌کنند که فروش مرغ کاهش پیدا کرده و قیمت‌ها تحت تاثیر همین اتفاق پایین آمده است.

1 ساعت پیش

لفاظی رسانه های رژیم صهیونیستی پس از ترور شهید مدافع حرم در تهران آغاز شد و ادعاهایی در زمینه اشراف اطلاعاتی این رژیم مطرح کردند که در تناقض با یکدیگر قرار دارند.البته نکته اینجاست که این لفاظی ها پس از انتقام خون شهید هم ادامه خواهد داشت؟

1 ساعت پیش

سرلشکر باقری با صدور پیامی شهادت مظلومانه مدافع حرم سردار رشید اسلام "سرتیپ دوم پاسدار صیاد خدایی" را تبریک و تسلیت گفت و تاکید کرد: ترور شهید پاسدار صیاد خدایی مطمئنا بی پاسخ نخواهد ماند.

1 ساعت پیش

عضو هئیت مدیره انجمن پارکینسون ایران با اشاره به اینکه ابتلا به پارکینسون قابل پیشگیری نیست و تنها می‌شود روند بیماری را بعد از ابتلا، کنترل و پیشرفت آن را کندتر کرد، گفت: ایجاد حالت‌های کند در افراد به لحاظ حرکتی نشانه‌ای مهم از ابتلای فرد به بیماری پارکینسون است.

1 ساعت پیش

به دلیل شرایط جوی بازی پرسپولیس و شهرخودرو لغو شد.

1 ساعت پیش

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آمادگی این وزارتخانه را برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی با کشور «ساحل عاج» اعلام کرد.

1 ساعت پیش

غبار روبی و گل افشانی مزار شهدای عملیات بیت المقدس به مناسبت روز آزادسازی خرمشهر

1 ساعت پیش

بانک سرمایه در خصوص ساعت پایان کار شعب و واحدهای ستادی مستقر در استان های تهران و البرز در روز جاری مورخ 3 خرداد 1401 اطلاعیه ای به شرح زیر صادر نمود:

1 ساعت پیش

بیشتر...