خبرگزاری تسنیم |
12 ماه پیش

برنامه ریزی برای تولید میلیون بشکه نفت از میادین نفت خیز جنوب اخبار نفت انرژی اخبار اقتصادی تسنیم Tasnim


برنامه ریزی برای تولید 3.3 میلیون بشکه نفت از میادین نفت‌خیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: برنامه پنج‌ساله‌ای تنظیم شده که تولید نفت مناطق نفت‌خیز جنوب به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در حاشیه بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشستی خبری اظهار داشت: ظرفیت‌های بی‌بدیلی در صنعت نفت ایران وجود دارد که ما وظیفه داریم آن را شکوفا کنیم.

وی افزود: مقوله تولید دانش‌بنیان به‌عنوان اصلی‌ترین موضوع در مناطق نفت‌خیز جنوب مورد توجه قرار گرفته‌؛ چرا که تمرکز روی این موضوع می‌تواند شرایطی نوین در صنعت نفت کشور محقق کنند.

دانشی با بیان اینکه "در دنیا از نفت و گاز، مشتقات بی‌شماری استحصال می‌شود"، گفت: تنها از نفت 5 هزار و 300 محصول و از گاز 700 محصول به‌دست می‌آید، اما در کشور ما دستیابی به این آمار در حداقل‌ترین وضع وجود دارد و آن هم بیشتر به‌صورت خام‌فروشی است که باید تلاش کنیم تا این وضع را به‌صورت مطلوبی اصلاح کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: در دوره جدید حاکم بر صنعت نفت و مناطق نفت‌خیز جنوب در هم‌گرایی کامل هستیم، نگاه از بالا به پایین در این صنعت از بین رفته‌ و نگاه کارشناسی بر میز مدیران حاکم شده‌ است.

وی ادامه داد: تصمیم‌سازی‌ها در دوره تازه بر اساس کارشناسی خبره انجام می‌شود و بر همکاری‌های سازنده اقدام می‌کنیم؛ حال آنکه تلاش می‌شود که فرهنگ‌سازی ویژه‌ای اتفاق افتد.

دانشی با بیان اینکه "در گذشته نگاه جزیره‌ای بلایی برای کشور و صنعت نفت بوده‌ است"، گفت: در دوره تازه شرایط مطلوبی را تحویل نگرفته‌ایم، از این رو برای اصلاح وضع موجود برنامه مفصلی را به وزارت نفت ارائه داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خاطرنشان کرد: در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب توان تولید 3 میلیون بشکه نفت وجود دارد که تا سال 1401 بر اساس برنامه مدون این ظرفیت تولید ایجاد خواهد شد، همچنین برنامه پنج‌ساله‌ای تنظیم شده که تولید نفت مناطق نفت‌خیز جنوب به 3 میلیون و 300 هزار بشکه نفت افزایش یابد.

دانشی از توسعه دو میدان نفتی با حضور شرکت‌های خارجیخبر داد و افزود: فصل مهندسی معکوس در این شرکت گذشته است و ما در حال تولید ویژه هستیم، ضمن آنکه کالاهای هایتک خاص را در صنعت نفت تولید کردیم؛ در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نگرش به داخل و بیرون وجود دارد، بنابراین از جزیره‌ای بودن صنعت نفت اجتناب خواهیم ‌کرد.

وی با اشاره به اینکه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب دومین شرکت بزرگ نفتی در اوپک است که از ظرفیت ویژه‌ای نیز در این زمینه برخوردار است، گفت: شرکت ملی نفت‌خیز جنوب تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان امضا کرده است که برای توسعه مخازن مشترک در این میدان نفتی به آن شرکت کمک کند.

وی افزود: در قراردادهای مربوط به 28 مخزن منتظر پیمانکاران هستیم تا نتایج آن مشخص شود.

دانشی با بیان اینکه برای جلوگیری از افت تولید نفت برای تثبیت تولید چاه‌ها نیز تلاش می‌کنیم، گفت: مشکلی در تأمین مالی و انجام فناوری در این زمینه نداریم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خاطرنشان کرد: اگر قرار است اتفاق خوبی در کشور بیفتد، به‌طور حتم باید در زنجیره ارزش صنعت نفت فکر اساسی کنیم.

وی ادامه داد: باید برنامه‌های مختلفی به‌منظور تقویت زنجیره ارزش در مناطق نفت‌خیز جنوب به اجرا درآید و بسته‌های اقتصادی مربوط به آن در این زمینه آماده شود، با انجام این موضوع تولید ثروت در کشور انجام می‌شود و تا حدودی مشکل بیکاری حل خواهد شد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قریب به یک ماه از تصویب لایحه دو فوریتی خودرو‌های وارداتی می‌گذرد و اجاره واردات خودرو‌های کارکرده به دولت داده شده است؛ رئیس مجلس به تازگی گفت که در آیین‌نامه هم مشکلی برای واردات خودرو‌های کارکرده البته با شرایط، ندیدیم. جهرمی نیز در آخرین اظهارنظر خود عنوان کرد لایحه دوفوریت واردات خودرو، بعد از اعلام مکتوب موافقت رئیس مجلس اجرا می‌شود. حال باید منتظر ماند و دید که با لازم الاعتبار شدن آیین‌نامه، به این زودی‌ها می‌توان شاهد ورود خودرو‌های کارکرده از مناطق آزاد باشیم؟

-27 دقیقه پیش

روش‌های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته به دو شیوه آموزشی و پژوهشی و شیوه آموزش‌محور است. 

یک ربع پیش

معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان این که کمتر از ۴۶ درصد شهر‌های کشور از تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب برخوردارند، گفت: در حال حاضر ۶.۵ میلیون دستگاه از ۲۵ میلیون خودروی شماره‌گذاری‌شده در کشور فرسوده هستند.

-19 دقیقه پیش

دکتر سیدکاظم غفاریان گفت: افراد سیگاری ۲۲ درصد بیشتر از سایرین مبتلا به سرطان می‌شوند؛ آمار نشان می‌دهد مصرف سیگار در سطح جامعه کاهش یافته، ولی مصرف قلیان افزایش می‌یابد.

-38 دقیقه پیش

تصاویری از ورود زائران به مسجدالحرام در گرمای بالای ۴۰ درجه مکه.

-37 دقیقه پیش

سرمربی پرسپولیس اعلام کرد قصد دارد از این تیم جدا شود.

-23 دقیقه پیش

بنابراعلام سازمان سنجش آموزش کشور، براساس ماده واحده مصوب جلسه ۱۶۲، ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به داوطلبانی که در حادثه آتش‌سوزی مدرسه شهید رحیمی درودزن استان فارس در سال ۱۳۸۵ دچار سوختگی حاد شده‌اند، سهمیه‌ای مازاد بر ظرفیت در استان بومی داوطلب به مدت دو سال در آزمون کارشناسی ارشد سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ اختصاص می‌یابد.

14 دقیقه پیش

تصمیم کریم بنزما تا ساعات آینده اعلام خواهد شد.

-30 دقیقه پیش

با رد اعتراض باشگاه استقلال در کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای، این باشگاه شانس بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد.

-3 دقیقه پیش

بیشتر...