گلستان ما |
۱ هفته پیش

گلستان ما کسانی ادعای دلسوزی برای مردم ایران دارند که دلسوز مردم خودشان هم نیستند عشایر در طول تاریخ امنیت بخش بوده اند

به گزارش گلستان ما؛ سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی بعدازظهر امروز با حضور در روستای اورگان شهرستان چادگان در غرب استان اصفهان در یادواره شهید «اله کرم محمود صالحی»، شهید شاخص بسیج عشایری کشور، حضور یافت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم با اظهار این که بیان شجاعت‌ها، دلاوری‌ها، حماسه آفرینی‌ها و ایثارگری‌های عشایر در زمان کوتاه میسر نیست از نقش عشایر در حفظ امنیت کشور در ادوار مختلف تاریخ سخن به میان آورد.

وی گفت: تاریخ عشایر پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شامل دو دوره متفاوت است که یک دوره بعد از استقرار رژیم منحوس پهلوی و یک دوره هم در زمان حکومت‌های پیش از سلطنت پهلوی است. تا قبل از حکومت پهلوی همیشه قوای مسلح کشور از عشایر شکل می‌گرفت و قوای مسلح ثابت کشور تنها حدود دو هزار نفر بودند که وظیفه حفاظت از ارگ سلطنتی را برعهده داشتند و در این زمان این عشایر بودند که در هنگام هجوم بیگانگان به کشور به میدان‌های نبرد می‌شتافتند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس افزود: حتی بعد از واقعه کربلا در خونخواهی از امام حسین -علیه السّلام- عشایر قبل از قیام مختار ثقفی قیام کرده و عزم حرکت کردند که در حادثه‌ای توسط مأموران محلی به شهادت رسیدند و این موضوع در تاریخ ثبت شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: عشایر در ادوار مختلف نسبت به حفظ تمامیت ارضی کشور و بازپس گرفتن خاک کشور از بیگانگان در میدان نبرد حاضر بودند و جمعیت قابل توجه ساکن عشایر به ویژه عشایر بختیاری در کشورهای همسایه هم اکنون به همین سبب است و از این موضوع نشأت گرفته است.

سردار سلیمانی عنوان کرد: اولین بار آقامحمدخان قاجار با تکیه بر این که ایل قاجار به تنهایی می‌تواند امنیت کشور را حفظ کند، عشایر را پراکند و ضربه کاری را بر نقش‌آفرینی عشایر، رضاخان پهلوی وارد کرد و به این ظرفیت امنیت‌بخش کشور پایان داد. او علاوه بر تصرف زمین‌های حاصلخیز تمام هم و غم خود را بر تحهیز ارتش صد هزار نفره قزاق خود گذاشت، همان ارتشی که سلطنت طلبان از آن به عنوان یک افتخار یاد می‌کنند اما همین ارتش مجهز آن روز در جنگ جهانی دوم در برابر تجاوز انگلیس از جنوب و تجاوز روس‌ها از شمال حتی یک فشنگ هم برای دفاع از کشور شلیک نکرد و همین قشون رضاخانی با فروختن سلاح خود به مردم، پول گرفته و به سمت خانه‌های خود فرار کردند.

وی افزود: به همین خاطر عشایر بختیاری هیچ گاه رژیم پهلوی را به رسمیت نشناختند و به رژیم طاغوتی پهلوی ملحق نشدند که سبب شد رضاخان بزرگان عشایر مانند علیمردان خان بختیاری به شهادت برساند.

این یادگار دفاع مقدس در ادامه بیان افتخارات عشایر عنوان کرد: در قیام ۱۵ خرداد زمانی که رژیم پهلوی قصد داشت امام خمینی -رحمة الله علیه- را تبعید کند، رئیس ایل پاپی به امام تلگراف زد و اعلام کرد عشایر آماده هستند که به فرمان شما در دفاع از مرجعیت در برابر رژیم پهلوی قیام مسلحانه کنند که امام در پاسخ ضمن تشکر و عدم توصیه به قیام مسلحانه، فرمودند «عشایر ذخایر حضرت بقیه الله هستند» و اسناد این مکاتبات هم اکنون موجود است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: دفاع مقدس تاریخی سراسر مشحون از فداکاری‌های عشایر سراسر کشور است، مانند بزرگانی همچون سردار حاج قاسم سلیمانی که افتخار جهان اسلام است. ایشان از ایل محمد سلیمانی و بختیاری بوده که به فارس و از آنجا به کرمان مهاجرت کرده‌اند.

سردار سلیمانی افزود: عشایر از ابتدای طلوع اسلام مذهب تشیع را اختیار کردند و همیشه گوش به فرمان مراجع و بزرگان دین بودند و بعد از انقلاب نیز نشان دادند که گوش به فرمان امام و رهبری هستند و نظام امام و امت در بین عشایر جاری است.

وی از حضور دلاورمردان عشایر در بین مدافعان حرم سخن به میان آورد و گفت: شمار شهدای جامعه عشایری و به خصوص عشایر بختیاری بسیار زیاد است و این فداکاری‌ها منبع افتخار برای کشور بوده و به همین سبب دشمن از این فداکاری‌ها ناراحت است و این سبک زندگی و گوش به فرمان امام مسلمین بودن که راز موفقیت انقلاب اسلامی است را برنمی‌تابد چرا که هرگاه ایران ضعیف بوده توانسته‌اند به ما ظلم کنند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امروز دشمن با استفاده از ماهواره و فضای مجازی قصد دارد تاریخ را تحریف کرده و اذهان و اراده مردم ایران را متزلزل کند چرا که می‌داند این پایداری و امید به آینده مردم ایران است که سبب پیروزی ایشان در برابر اینبار جهانی شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: دشمن می‌خواهد انقلاب اسلامی را متوقف کند تا جهان اسلام و کشور ما را بار دیگر زیر سیطره خود قرار دهد اما مردم باید ببینند تاکنون آمریکا و کشورهای غربی در کشورهایی که پا گذاشتند آیا خدمتی کرده‌اند یا فقط چپاول، غارت، اشغال و کشتار را به همراه داشته‌اند.

سردار سلیمانی اظهار کرد: امروز دشمنان ادعا می‌کنند دلسوز مردم ایران هستند در حالی که آن‌ها دلسوز مردن خودشان هم نیستند بلکه تنها دلسوز کارتل‌های بزرگ نفتی، منافع سرمایه داران و صهیونیست‌ها هستند.

وی تصریح کرد: امروز کشور دچار مشکلاتی شده است اما ایران اسلامی به برکت خون شهدا جزیره امن و باثبات جهان است، امنیت ما بر بستر خون مطهر شهدا و نه متکی بر امکانات مادی است و با این امنیت مردم پایه تلاش خواهد کرد و بر مشکلات فائق خواهد آمد.

انتهای پیام/#‌خبری #‌اخبار منبع: گلستان ما

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور آلمان امروز (سه‌شنبه) در کاخ ریاست جمهوری رسماً حکم برکناری مرکل و اعضای کابینه او را تقدیم آنها کرد.

10 دقیقه پیش

با حکم علیرضا زاکانی؛ مریم اردبیلی مشاور امور بانوان شهرداری تهران شد.

11 دقیقه پیش

وزارت امور خارجه آمریکا : مقامات تایوانی و آمریکایی در نشستی مجازی، گفت‌وگویی با تمرکز بر حمایت از توانایی تایوان برای مشارکت معنادار در سازمان ملل برگزار کردند.

یک ربع پیش

سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند توضیع سوخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اختلال در خدمت‌رسانی به مردم و خدشه به اعتبار سایبری کشور را پیگیری قانونی می‌کنیم.

1 ساعت پیش

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: یکی از بستر‌های اساسی برای حفظ منابع، مرکز مانیتورینگ بوده که ایجاد شده است در نقاطی از کشور که نقاط بحرانی در خصوص تخریب پوشش گیاهی از مقوله قاچاق و تصرفات بوده با نصب دوربین‌ها رصد مستقیم را انجام می‌دهیم.

2 ساعت پیش

وزیر نفت از فعال شدن بیش از ۳ هزار جایگاه سوخت در سراسر کشور خبر داد و گفت: قول می‌دهم ظرف یک تا دو روز آینده سامانه هوشمند سوخت فعال شود تا مردم عزیز بتوانند از سهمیه خود استفاده کنند.

3 ساعت پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دولت گذشته سهل‌انگاری جدی در حوزه امنیت سایبری داشته و ضمن عدم هماهنگی‌های اجرایی درزمینه‌های مختلف نکاتی که در این زمینه تذکر داده می‌شود را اجرا نکردند.

3 ساعت پیش

رئیس ستاد برگزاری ۱۳ آبان استان تهران گفت: با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا تجمع ١٣ آبان در تهران و شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

3 ساعت پیش

دبیر شورای نگهبان گفت: مقام معظم رهبری آگاه، به روز و مسلط به اوضاع هستند که دعا برای سلامتی و طول عمر با عزت ایشان برای ما فرض است.

3 ساعت پیش

یک کارشناس بازار سرمایه درباره آینده بورس گفت: هفته دوم آبان ماه تعداد مثبت‌های بازار کم خواهد بود و کلیت بازار توانی برای رشد ندارد.

5 ساعت پیش

زمان قرعه کشی سایپا آبان ۱۴۰۰ اعلام شد و قرار است امروز 5 آبان با حضور نهادهای نظارتی برگزار شود.

5 ساعت پیش

لوازم خانگی ایرانی گران شد. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تائید این خبر گفت: لوازم خانگی ایرانی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ دستمزد گران شد.

5 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمله سایبری جایگاه‌های سوخت قابل پیش‌بینی بود، گفت: اطلاع داریم که حتی سیگنال، تذکرات و اخطارهایی در زمینه حمله سایبری پیش‌تر داده شده بود، اما این مسائل کمتر موردتوجه قرار گرفت.

5 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

5 ساعت پیش

بیشتر...