بازار نیوز |
1 ماه پیش

بازرسان پرونده های مالی کشت و صنعت مغان را رسیدگی می کنند

مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی کشور گفت: سازمان بازرسی کشور به موضوع تخلفات احتمالی و ادعای مطالبات مالک قبلی کشت و صنعت مغان ورود می‌کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی از ورامین در حاشیه بازدید از شهرک کشاورزی حصارگلی علی‌اشرف منصوری گفت: با انتخاب هیأت مدیره جدید برای شرکت کشت و صنعت مغان و ادعای مالک قبلی مبنی بر مطالبات از این شرکت، سازمان بازرسی و حسابرسان دولتی برای بررسی موضوع و تخلفات احتمالی ورود می‌کند.

مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی تأ‌کید کرد: با اقداماتی که انجام شده مسئولان حسابرسی و بازرسی به زودی به پرونده کشت و صنعت مغان ورود می‌کنند و در صورتی که ادعای مالک قبلی تأیید شود دولت هم به خواسته ایشان تمکین خواهد کرد ولی اگر تخلفات احتمالی هم صورت گرفته باشد با تشخیص بازرسان پیگیری می‌شود.

به گزارش فارس، پیش از این پس از واگذاری کشت و صنعت مغان به وزارت جهاد کشاورزی، عباس معروفان به عنوان مدیرعامل کشت صنعت منصوب و در فاصله کوتاه چند روز برکنار شد. آن زمان گفته شد که با توجه به مطالبات 500 میلیارد تومانی مالک قبلی آقای معروفان این سمت را نپذیرفته است.

منصوری در این باره توضیح داد که با توجه به اینکه یک ماه از انتقال مسئولیت کشت و صنعت از سازمان خصوصی‌سازی به وزارت جهاد می‌گذشت مجبور بودیم یک نفر را سریعاً به این سمت منصوب کنیم و مطالعات و بررسی‌های زیادی در این زمینه انجام نشده بود و در این مدت هم آقای معروفان به ناراحتی قلبی دچار شد و اکنون نیز در منزل بستری است بنابراین فرد دیگری را به عنوان مدیرعامل انتخاب کردیم.

به گزارش فارس، عباس معروفان سرپرست سابق شرکت پشتیبانی امور دام کشور بود که مدت چند ماهی در این سمت باقی ماند و بعد برکنار شد.

مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی کشور در پاسخ به اینکه چه کسانی از واگذاری ارزان کشت و صنعت مغان مقصر بودند، گفت: در سال 86 براساس اصل 44 قانون اساسی و خصوصی‌سازی این کشت و صنعت در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفته بود و دی‌ماه 97 به یکی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار شد. بنابراین در این باره باید سازمان خصوصی‌سازی توضیح بدهد.

وی افزود: به زودی حسابرسان دولتی در کشت و صنعت استقرار می‌یابند و اگر تخلفاتی بوده بررسی خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که این مجموعه می‌تواند در صورت مدیریت صحیح درآمدزایی مناسبی برای کشور داشته باشد، چه برنامه ای در این زمینه دارید، اظهار داشت: مهم‌ترین کاری که باید صورت بگیرد همکاری مردم و نهادهای دولتی در این زمینه است. در حال حاضر 2700 نفر کارگر در این مجموعه مشغول هستند که 500 نفر آنها مسئولیت حفاظت از مجموعه را به عهده دارد و این هزینه زیادی است.

به گفته این مسئول، در سالهای گذشته فرازونشیب‌هایی در صنعت کشت و مغان وجود داشته که مساحت آن از 60 هزار هکتار به 25 هزار هکتار رسیده است.
(فارس)#‌اخبار منبع: بازار نیوز

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

حمله موشکی به پایگاه عین الاسد در غرب عراق, حمله راکتی به پایگاه عین‌الاسد ,تعداد کشته شدگان حمله راکتی به عین الاسد, پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار عراق مورد حمله راکتی قرار گرفت,آشنایی با پایگاه هوایی عین الاسد, پیام حمله راکتی به پایگاه عین‌الاسد چیست؟

یک ربع پیش

پایگاه خبری لقمه: در مدت اخیر قیمت موز در بازار نوسان زیادی داشته و با رشد قابل توجه تا بیش از ۶۰ هزار تومان نیز فروش رفته است.

2 ساعت پیش

مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فولاد هرمزگان گفت: کیفیت تختال فولاد هرمزگان را قابل ‌رقابت با برترین‌های فولادسازی دنیا کرده است.

2 ساعت پیش

تحول بخش تعاون با حمایت بانک توسعه تعاون از استارتاپ ها تحقق می یابد,اخبار بانک توسعه تعاون

3 ساعت پیش

زمان ثبت نام جاماندان سهام عدالت,تعین تکلیف جاماندان سهام عدالت در اسفند 99,خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت,خبر جدید برای افرادی که روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند,زمان برگزاری انتخابات مجامع سرمایه‌گذاری سهام عدالت,نحوه واریز سود سهام عدالت در سال 1400 

3 ساعت پیش

فرماندار یزد از فعالیت 15 اکیپ نظارت خبر داد و گفت: اجرای مصوبات ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا در یزد باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

3 ساعت پیش

شهردار اصفهان از کاهش درآمدهای حاصل از فروش تراکم در بودجه 1400 خبر داد و گفت: این میزان در بودجه سنوات قبل 70 درصد بود که برای اداره ارزان شهر به 30 درصد در سال آینده کاهش یافته است.

3 ساعت پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، چهارشنبه، تحت تأثیر بالا ماندن نرخ سود اوراق قرضه آمریکا افت کرد.

5 ساعت پیش

سهام بازارهای آسیایی در معاملات امروز، چهارشنبه، تحت تاثیر گزارشی که نشان می‌داد بخش خدمات چین در ماه گذشته به رشد خود ادامه است، رشد کردند.

5 ساعت پیش

شاخص کل در فرابورس ایران، امروز با رشد ۴ واحدی، به عدد ۱۶ هزار و ۹۸۴ واحد رسید.

6 ساعت پیش

شاخص بورس تهران در معاملات امروز با کاهش حدود ۸ هزار و ۳۰۱ واحدی به سطحی بیش از یک میلیون و ۱۷۷ هزار واحد رسید.

6 ساعت پیش

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه ۳۶۰ درصدی شرکت نفت بهران از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و سود انباشته موافقت کرد.

6 ساعت پیش

واحد آموزش این کانون طی دو ماهه مهر و آبان سال جاری در مجموع ۱۷ دوره در ۲۴۴ ساعت برگزار کرده است و تعداد که ۴۹۹۰۳ نفر در دوره‌ها و آزمون‌های این کانون حضور داشته‌اند.

7 ساعت پیش

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه شرکت آهنگری تراکتور سازی ایران از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها موافقت کرد.

7 ساعت پیش

وزیر کار از افتتاح اوژانس کسب و کار خبر داد و گفت: واحدهای تولیدی باید محلی برای دریافت کمک داشته باشند تا با مراجعه به آنجا مشکلشان حل شود.

7 ساعت پیش

بیشتر...