خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

توسعه مشاغل خانگی در گرو اتصال به بازار مصرف ایسنا

توسعه مشاغل خانگی در گرو اتصال به بازار مصرف

ایسنا/مرکزییک پیشران طرح توسعه مشاغل خانگی، رمز مهم توسعه مشاغل خانگی را، اتصال به بازار مصرف دانست.

جمیله رجبی که به عنوان پیشران طرح توسعه مشاغل خانگی، در حوزه ماشین بافت در شهر اراک فعالیت می‌کند، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با تولید پوشاک بافت زمستانه مردانه، زنانه و بچه‌گانه در قالب طرح توسعه مشاغل خانگی برای ۱۵ نفر در داخل کارگاه و ۱۰ الی ۱۵ نفر در منزل فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی به ظرفیت تولید ماهانه این کارگاه اشاره کرد و افزود: فعالیت خود را از آذرماه سال گذشته آغاز کردیم و با برگزاری دوره‌های آموزشی توانستیم بطور میانگین ماهانه ۲۰۰ عدد شال و کلاه، ۲۵ عدد مانتوی زنانه، ۲۰ عدد لباس‌های مردانه و بچه گانه را تولید و روانه بازار مصرف در شهر اراک و در بین برخی آشنایان کنیم.

وی با اعلام رضایت از درآمد حاصله با اشتغال ایجاد شده در قالب پیشران طرح توسعه مشاغل خانگی اظهار کرد: حمایت‌های جهاددانشگاهی از این طرح موجب شد تا با انگیزه بیشتری کار را دنبال کرده و در همان ماههای نخست فعالیت، درآمد خوبی را کسب کنیم.

رجبی با اشاره به ارتباط گیری با شرکت نخ طلای خمین برای تامین مواد اولیه از طریق جهاددانشگاهی گفت: یکی از مهمترین حمایت‌های جهاددانشگاهی فراهم کردن بستر تامین مواد اولیه و اتصال به بازار مصرف است و تامین مواد اولیه و نیز ایجاد بازار مصرف دو عامل مهم در تقویت انگیزه برای فعالیت در قالب مشاغل خانگی است.

وی با اشاره به اینکه این طرح فضای مناسبی را برای تقویت اشتغال و کارآفرینی فراهم کرده است، گفت: به دلیل برخی مشکلات، حدود دوماه کار بافت را تعطیل کردیم که موجب اعتراض و ناراحتی شاغلین در این طرح شد و با همدلی و اشتیاق فراوانی که بین افراد شاغل در این طرح بود مجددا با انگیزه بیشتر کار را ادامه دادیم.

این پیشران طرح توسعه مشاغل خانگی در ادامه، توسعه مشاغل خانگی را در گرو اتصال به بازار مصرف دانست و افزود: به هر میزان که بازار مصرف نیاز داشته باشد، توان تولید پوشاک بافت با کیفیت و متنوع را داریم به شرط آنکه مصرف کننده وجود داشته باشد.

وی در ادامه گفت: با وجود اینکه از مزیت های فروش اینترنتی بسیار شنیده ایم اما تاکنون موفق نشدیم از این مزیت برخوردار شویم و امیدواریم بتوانیم با کمک جهادادنشگاهی وارد بازار اینترنتی شویم تا میزان عرضه محصولات در بازار افزایش یابد.

رجبی همچنین با بیان اینکه برای توسعه فعالیت خود نیازمند دریافت تسهیلات بانکی به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای خرید و تامین مواد اولیه هستیم، افزود: اگر نقدینگی به اندازه کافی وجود داشته باشد می‌توان با خرید کاموا به عنوان مواد اولیه بافت زمستانه، میزان تولید را افزایش داد.

وی از جهادانشگاهی خواست تا فضایی را فراهم کند که پیشران‌های طرح توسعه مشاغل خانگی به بازار بزرگ تهران و سایر کلانشهرهای کشور معرفی شوند. بهترین بازار مصرف بازار بزرگ تهران است و با اتصال به این بازار می‌توان میزان تولید را افزایش داد.

رجبی افزود: بانوانی که در این طرح فعالیت دارند اکثرا سرپرست خانوار هستند و به امیدی مشغول بکار هستند. همه دغدغه ما این است که بانوان شاغل بتوانند با کسب درآمد مکفی پاسخگوی نیاز خانواده باشند. دریافت تسهیلات با سود پائین فضای کسب و کار را تقویت خواهد کرد.

گفتنی است، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از آسیب شناسی طرح‌های قبلی و انجام مطالعات داخلی و خارجی در سال ۱۳۹۶ طراحی شد و به تصویب رسید.

به منظور اجرا و پیاده سازی این طرح، جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای، واسطه‌ای و تسهیلگر، مکلف به شناسایی و توانمندسازی (آموزش و مشاوره) اشخاص حقیقی و حقوقی و پایدارسازی مشاغل خانگی با اتصال به بازار با بهره مندی از شبکه های افقی و عمودی شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران با رویکرد معرفی و ارائه محصولات پودری خود در بیستمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات حضور یافت.

لحظاتی پیش

احمد مسعود گفت: تاریخ افغانستان ثابت کرده که تشکیل دولت تنها براساس یک بخش از جامعه و تحمیل آن بر کل مردم ناکارآمد است.

1 دقیقه پیش

بازارهای رکودزده اقتصاد ایران هر روز شاهد اتفاق جدیدی هستند. پس از طرح‌های پی در پی برخی از شرکت‌های فعال در بازار خودرو، این بار فروش قسطی به بازار مسکن رسیده است.

2 دقیقه پیش

این روزها خودروهای تجاری نشده و ناقص کف پارکینگ خودروسازان به بیش از ۱۴۰ هزار دستگاه رسیده است. مشکلی که کارشناسان دلیل اصلی آن را کمبود قطعات های‌تک (high Tech) ناشی از بحران جهانی ریزتراشه‌ها عنوان می‌کنند.

8 دقیقه پیش

مروری بر برخی مطالب تولید شده در بعضی رسانه های داخلی نشان می دهد، لایه هایی از اصلاح طلبان به صورت مستمر در حال تاکید بر کلیدواژه احیای برجام بدون اشاره به ضرورت لغو تحریم ها هستند و این همان خواسته ای است که دشمنان دارند.

11 دقیقه پیش

۱۵۶۳ بسته مهر تحصیلی به ارزش بیش از ۳ میلیارد ریال و از محل عواید موقوفه شیخان تهیه و بین دانش‌آموزان نیازمند استان قم توزیع شد.

13 دقیقه پیش

رهبر معظم انقلاب با درخواست رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر در حکم شهید تلقی شدن علی لندی موافقت کردند.

14 دقیقه پیش

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان از آنچه تزریق ساده انگاری می خواند به عنوان خطری جدی در دوران کرونایی فعلی نام برد.

یک ربع پیش

سرپرست وزارت آموزش و پرورش زمان قطعی حضور کلیه دانش‌آموزان در مدارس را اعلام کرد.

یک ربع پیش

محمد نوذری، با تاکید به ممنوعیت تردد در مرز مهران برای حضور در راهپیمایی اربعین از همه مردم ایران خواست که از سفر به استان ایلام جهت تردد از مرز مهران به قصد شرکت در راهپیمایی اربعین خود‌داری کنند.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت گازاستان مرکزی گفت:همکاری هدفمند و نظام یافته این شرکت بامراکزعلمی وپژوهشی موجب پیشرفت روزافزون خواهد شد وتبادل اطلاعات و ارتباطات تنگاتنگ با این مجموعه،به روزشدن درهمه عرصه ها را به دنبال خواهد داشت.

یک ربع پیش

رویاپردازی در دوران کودکی کاری بسیار لذت بخش است که به نظر می رسد یک غریزه طبیعی باشد؛ اما تداوم همین کار لذت بخش در بزرگسالی بسیار سخت است. محققان معتقدند این عمل برای تقویت مغز مفید است.

یک ربع پیش

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایران آماده گفت‌وگوهایی نتیجه‌محور است.

یک ربع پیش

تکنولایف، یک فروشگاه آنلاین در زمینه خرید گوشی موبایل و لوازم جانبی است که در سال 1389 با هدف ارائه خدمات حوزه دیجیتال شروع به کار کرد. در حقیقت تکنولایف حاصل تأسیس و راه‌اندازی چندین وب‌سایت و فروشگاه اینترنتی است که فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته تا به جایگاه حاضر خود برسد.

نیم ساعت پیش

اقتصاد آنلاین – فائزه بهرامی: آنچه در زیر می‌آید قیمت انواع موبایل ۷تا ۸میلیون تومانی در سطح بازار تهران است؛

نیم ساعت پیش

بیشتر...