شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

تبلیغات محیطی گره حل نشدنی لیگ برتر فوتبال شهرآرانیوز

تبلیغات محیطی؛ گره حل‌نشدنی لیگ برتر فوتبال!
کشمکش بر سر حق پخش تلویزیونی همچنان ادامه دارد و قرار نیست بعد از گذشت بیست و یک دوره از رقابت‌های لیگ برتر این معضل یک بار برای همیشه حل شود.

به گزارششهرآرانیوز؛ ‌درحالی هفته ششم لیگ برتر تمام شده است که هنوز کشمکش‌ها بر سر مسائل اولیه برگزاری مسابقات ادامه دارد. از بحث تبلیغات محیطی گرفته تا دریافت حق پخش تلویزیونی که سازوکار مشخصی ندارند، آن‌هم با‌وجود اینکه بیست‌و‌یکمین دوره لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران در جریان است. از‌سوی‌دیگر این‌روز‌ها و با‌وجود گذشت ۶ هفته هنوز حرف‌و‌حدیث‌ها درباره ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها زیاد است و در این حوزه نیز کار مشکل دارد و متولیان برگزاری مسابقات هنوز نتوانسته‌اند سازوکار‌های اولیه برای این اتفاق را فراهم کنند. در بحث تبلیغات محیطی که به‌عنوان یکی از محور‌های اصلی درآمدزایی باشگاه‌ها در ایران مطرح می‌شود، وضعیت به‌شدت مبهم و پیچیده شده است.

باشگاه استقلال بعد از حضور مصطفی آجورلو طرحی را برای دراختیارگرفتن حق تبلیغات محیطی ارائه داد و موفق شد با همراهی برخی باشگاه‌ها و با این شرط که کارگزار این باشگاه، تضامین لازم را ارائه دهد، تبلیغات محیطی را خودش اجرا کند. این شرایط با اعلام سازمان لیگ برای باشگاه پرسپولیس نیز اعمال شد؛، ولی به غیر از ۲ تیم تهرانی، سایر باشگاه باید طبق رویه قبل کار را به سازمان لیگ بسپارند و حق‌و‌حقوقشان را از این محل دریافت کنند.

در سال‌های اخیر و در‌حالی‌که مسئولیت تبلیغات محیطی به‌صورت‌کامل با سازمان لیگ بوده، باشگاه‌ها حقوقشان را در مقاطعی یا کلا دریافت نکرده‌اند یا اینکه ناقص به جیبشان رسیده است؛ موضوعی که همیشه انتقاد باشگاه‌ها را در‌پی داشته، اما همیشه این انتقاد‌ها بی‌پاسخ مانده بود. باشگاه‌ها حتی از، چون و‌چرای اجرای تبلیغات محیطی و اینکه طبق چه فرمولی درآمد‌ها بینشان تقسیم می‌شود، بی‌اطلاع بودند. پیش‌تر گفته می‌شد حق باشگاه‌ها از تبلیغات محیطی ۸۰‌درصد است، ۱۰‌درصد به فدراسیون فوتبال خواهد رسید و ۱۰‌درصد دیگر نیز بین هیئت‌های فوتبال و سازمان لیگ تقسیم می‌شود؛ ولی اکنون با تغییر رویه در اجرا- دست‌کم برای ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس- درصد سهم‌ها نیز دچار تغییر شده است.

تناقض‌ها در‌این‌ارتباط تا حدی است که حتی در صحبت‌های صادق درودگر، مسئول بازاریابی سازمان لیگ، نیز نمی‌توان حقیقت را یافت. سازمان لیگ اعلام کرده بود که کارگزاران این ۲ باشگاه باید صددرصد ضمانت‌های لازم را برای پرداخت‌ها تا روز دوشنبه گذشته ارائه دهند، در‌غیر‌این‌صورت روند تبلیغات محیطی طبق اعلام عضو هیئت‌رئیسه سازمان لیگ و البته سخنگوی فدراسیون فوتبال باید به حالت قبل بازگردد.

با‌این‌حال سازمان بازرسی کل کشور به‌عنوان یک مرجع قانونی در تاریخ اول آذر اعلام کرد که کارگزار‌ان باشگاه‌ها باید ۲۵‌درصد ضمانت بدهند و طبیعتا فرصت لازم نیز برای این کار را خواهند داشت. این یعنی یک تناقض دیگر. سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تاریخی را با شرایطی خاص در نظر می‌گیرند و به نوعی اولتیماتوم می‌دهند، ولی سازمان بازرسی این موضوع را رد و درصد ضمانت و نوع آن را بر اساس قانون اعلام می‌کند.

عضو شوید:آخرین اخبار کشور را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنید#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...