تیتر برتر |
5 روز پیش

قیمت واقعی سکه چقدر است پیش بینی آینده طلا سایت تیتربرتر TitreBartar com

قیمت واقعی سکه چقدر است؟/پیش بینی آینده طلا

به گزارشتیتربرتر؛ بیش از سه هفته است کهطلا و سکهدر پی ریزشقیمت دلاردر مسیر نزولی گرفته است. به طوری که بعد از ورود دلار به کانال ۲۱ هزار تومانی، سکه تمام نیز بعد از مدت‌هاکانال ۱۰ میلیون تومانیرا شکست و بهکانال ۹ میلیون تومانیوارد شد.هر گرم طلای ۱۸ عیارنیز به زیر یک میلیون تومان سقوط کرد.

دلایل ریزش قیمت طلا

ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه همزمان با کاهش قیمتدلار، نرخ سکه و طلا در بازار نیز نزولی شده است، اظهار داشت: علیرغم اینکهبازار طلای تهران و کشورتحت تاثیرتعطیلات کروناییبسته هستند، اما در اندک معاملاتی که انجام می‌شود، قیمت طلا با توجه به اخباری که از وین مخابره می‌شود، مبنی بر اینکهبه زودیبرجاماحیاخواهد شد، در مسیر کاهش قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکهقیمت طلا و سکهدر بازار داخل روند نزولی به خود گرفته است، گفت: تا هر زمانی کهدلاربه سیر نزولی خود ادامه دهد، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نیز کاهشی خواهد بود، بر همین اساس است که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار پس از مدت‌ها به زیر یک میلیون تومان و سکه تمام نیز به زیر ۱۰ میلیون تومان سقوط کرد، بنابراین اگر همین روند نزولی ارز ادامه داد داشته باشد، قیمت‌ها در بازار سکه و طلا نیز همچنان ریزشی است.

پیش بینی آینده قیمت طلا و سکه

محمدولی افزود: به دلیل بسته بودن بازار، معامله چندانی انجام نمی‌شود که این موضوع نیز در کاهش قیمت اثرگذار بوده، از سویی در مورد آینده روند قیمتی، نیز باید گفت اگرمذاکراتبه خوبی پیش برود و سرانجامبرجامدوباره احیا شود،شیب نزولی قیمت طلا و سکهادامه دار خواهد بود، تا در یک نقطه قیمت‌ها به ثبات برسند، به طور کلی بازار در ثبات قیمت‌ها است که رونق می‌گیرد، زیرا در سایه ثبات است که افراد می‌توانند برای خرید و فروش خودرو برنامه ریزی کنند از این موضوع اطمینان حاصل کنند که با انجام معامله دچار ضرر و زیان نمی شوند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران یادآور شد: باآزادسازی احتمالی دارایی‌های بلوکه شده ایراندر کشور‌هایی نظیر عراق، کره جنوبی، هند و ژاپن ورودی ارز به کشور با افزایش روبرو خواهد شد، در چنین شرایطی بانک مرکزی نیز ارز به میزان کافی برای مدیریت بازار خواهد داشت که این موضوع می‌تواند زمینه‌ساز آرامش بخشی بهبازار‌های سکه، طلا و ارزرا فراهم کنند، بنابراین می‌توان انتظار داشت که دیگر از التهابات و نوسانات شدید قیمتی در بازار سکه و طلا خبری نخواهد بود و با تعدیل قیمت‌هاقدرت خرید مردمنیز خوشبختانه با افزایش همراه خواهد بود.

قیمت سکه باز هم حباب دارد؟

در بازار دوشنبه هراونس طلادر بازار جهانی با ۱۲ دلار افزایش با قیمت یک هزار و ۷۸۰ دلار معامله شد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا تهران به تجارت‌نیوز گفت: قیمت طلا در بازار ایران براساس قیمت جهانی طلا و قیمت دلار محاسبه می‌شود و با توجه به نبود تقاضا پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا دیگر نوسانی نداشته باشد.

نادر بذرافشان معتقد همچنین توضیح داد: در مقطعیحباب سکهیک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود و حالاحباب سکه۳۰۰ هزار تومان شده است. در واقع اکنون قیمت واقعیسکه ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار توماناست.

دیروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با دو هزار تومان افزایش به ۹۳۸ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۷۰ هزار تومان افزایش با قیمت ۹ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین نیم سکه با ۴۰ هزار تومان کاهش با قیمت پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ربع سکه با ۵۰ هزار تومان افزایش با قیمت سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

قیمت سکه یک گرمی هم با ۵۰ هزار تومان کاهش با بهای یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

وابستگی قیمت طلا به سرنوشت دلار

به گفته فعالان، مهم‌ترین دلیلی که سکه را در مسیر نزولی قرار داد، ریزش دلار بود. برخی از سکه‌بازان امیدوارند که با پایانریزش دلارو شروع افزایشی طلا در بازارهای جهانی، سکه بتواند در برابر نزول بیشتر مقاومت کند. با این حال، سکه تا‌ زمانی که زیر محدوده ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قرار دارد، نمی‌تواند صعود معناداری را تجربه کند.

قیمت طلا و سکه به شدت بهآینده نرخ دلارگره خورده است. در روزهای اخیر مذاکرات مثبت با کاهش قیمت ارز همراه شد و همین امر کاهش قابل‌توجه قیمت طلا را نیز به همراه داشت.

سیر نزولی به صورتی بود که مردم از ترس اینکه قیمت دلار و طلا بیشتر پایین بیاید برای فروش هجوم آورده و به همین دلیل عرضه بسیار افزایش پیدا کرد.

افزایش فروش در کنار نبود تقاضا در بازار سکه منجر به کاهش ۲۵۰هزار تومانی ارزش آن در روز یکشنبه و 300 هزار تومانی روز دوشنبه شد.

به گفته کارشناسان هر گفتمانی که در وین به نتیجه برسد سریعا تاثیر خود را رویقیمت‌های ارز و سکهداخل خواهد گذاشت و با نزدیک شدن بهعید سعید فطراحتمال افزایش نسبی تقاضا وجود دارد.

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای انتقاد میرسلیم از کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات 1400,واکنش میرسلیم به کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری,تاثیر مذاکرات وین بر انتخابات 1400

3 ساعت پیش

مشکل فاضلاب کوی عشایر باید تا ۴۵ روز آینده رفع شود

5 ساعت پیش

تعیین حداقل دستمزد برای کارگران عامل شکنندگی بازار کار شده است

5 ساعت پیش

عرضه اولیه فگستر بخریم یا نه,اعلام یک عرضه اولیه جدید پس از مدت‌ها,جزئیات عرضه اولیه فگستر,معرفی شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,درج نماد شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر در بازار دوم فرابورس,موضوع فعالیت و عمده تامین کنندگان مواد اولیه شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,هدف از پذیرش فگستر در بورس,سرمایه و ترکیب سهامداران گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,مقایسه فگستر با رقبا,مقایسه مالی فگستر با هم گرو هی هایش,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,سود تقسیمی گسترش صنایع روی ایرانیان طی 5 سال گذشته

5 ساعت پیش

دیدار مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با امام جمعه بندرعباس

5 ساعت پیش

تعرفه مهندسان نظام مهدسی در سال 1400,حق الزحمه های نظام مهندسی در سال 1400,جدول تعرفه های نظام مهندسی در سال 1400,جزئیات نامه وزیر راه برای تعرفه های ناچیز مهندسان نظام مهندسی,حق الزحمه نظام مهندسی

5 ساعت پیش

با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی وپیرو مطالعات صورت گرفته؛ هیات مدیره سازمان بورس؛متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن را مصوب کرد.

9 ساعت پیش

بر اساس اظهارات رضا برادران قانون جدید چک در سال 97 مطرح شد و در قالب آن، شاهد برخی نوآوری‌ها در راستای سیاست‌های پیشگیرانه، هستیم. به اعتقاد این فعال اقتصادی مهم ترین نوآوری به ماده 23 اصلاحیه قانون چک مربوط می‌شود که در آن روش جدید وصول چک در نظر گرفته شده است

10 ساعت پیش

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان در فرابورس به عنوان اولین عرضه اولیه سال جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: این عرضه اولیه چهارشنبه هفته جاری ۲۲ اردیبهشت‌ماه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و ناشر این سهام با هدف حمایت از این سهم، اوراق اختیار فروش تبعی با نرخ حدود ۲۰ درصد منتشر می‌کند.

11 ساعت پیش

گزارش بازار بورس در 19 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,تحلیل بورس در 19 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 20 ادیبهشت 1400

12 ساعت پیش

آشنایی با خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,مشخصات خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,پیشرانه خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,ظاهر خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021

12 ساعت پیش

رئیس هیات مدیره بانک گردشگری گفت: شروع اجرای پروژه بانکداری دیجیتالی و ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک، کاهش قیمت تمام شده پول، به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه ها و ساماندهی بدهی بازار بین بانکی از مهم‌ترین دستاوردهای بانک گردشگری در سال 99 بود.

12 ساعت پیش

احکام و میزان زکات فطره سال 1400,مراجع تقلید میزان فطریه 1400 را اعلام کردند,نظر مراجع تقلید درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه ,زمان کنار گذاشتن فطریه و پرداخت آن ,مبلغ فطریه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی,مبلغ فطریه و کفاره روزه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی ,نظر آیت الله صافی گلپایگانی درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه 1400,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله سبحانی,میزان زکات فطره ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله وحید خراسانی,اعلام مبلغ فطریه از سوی آیت الله سیستانی

12 ساعت پیش

پیش بینی آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,پیش بینی 3 روزه وضع آب و هوا,وضعیت آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,,,

12 ساعت پیش

این روزها بسته سیاستی ۳+۷ که به تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی نیز رسیده موضوع اول صحبت های خانواده بازارسرمایه است، بسته ای که اجرای آن به زعم صاحب نظران بازار سرمایه، آثار مثبت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به همراه دارد. کارشناسان بازار سرمایه در خصوص این بسته می گویند: ۳+۷ و مجموعه اقدامات مکمل آن به همراه قیمت های جهانی و معادلات سیاسی بین المللی به زودی مسیر بازار سرمایه را تغییر می دهند.

15 ساعت پیش

بیشتر...