مجله دلتا |
4 روز پیش

ترفند های چیدمان در آشپزخانه ترفندهای دکوراسیون آشپزخانه چیدمان آشپزخانه شیک مجله دلتا

اگر به چیدن آشپزخانه خود اهمیت می‌دهید و می‌خواهید از ایده‌های جدید استفاده کنید بهتر است تا پایان همراه ما باشید.
ترفند‌های چیدمان در آشپزخانه

وجود ایده و ترفند‌های مختلف باعث خواهد شد تا آشپزخانه به یک مکان دنج و گرم برای اعضای خانواده تبدیل شود. در این مطلب ازمجله دلتاقصد داریم تا به بیان ایده‌ها وترفند‌های چیدمان در آشپزخانهبپردازیم.

استفاده بهینه از کابینت

تقریبا می‌توان گفت که حدود نیمی از ارتفاع کشو و کابینت‌های آشپزخانه شما بی‌استفاده به حال خود رها شده‌اند. بنابراین امروزه طراحان دکوراسیون آشپزخانه فضای هر کشو را به بخش‌های مختلف و مجزا تقسیم می‌کنند تا بتوانند وسایل بیشتری را در آن‌ها جای دهند.

ترفند‌های چیدمان در آشپزخانه

کابینت مخصوص برای لوازم خانگی

اگر در آشپزخانه کوچک خود وسایلی دارید که اغلب از آن‌ها استفاده می‌کنید اما در عین حال می‌خواهید سطح کانتر و کابینت‌های آشپزخانه نیز تمیز و مرتب باقی بمانند، یک کابینت مخصوص می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد. این کابینت در واقع فضایی شبیه به کابینت معمولی است که درب آن به صورت کرکره‌ای باز و بسته می‌شود. در نتیجه شما می‌توانید وسایلی نظیر توستر، مخلوط‌کن و دیگر لوازم پراستفاده خود را در آنجا قرار دهید.

ترفند‌های چیدمان در آشپزخانه

قفسه‌های کاربردی در فضاهای باریک

در بیشتر آشپزخانه‌ها فضای کوچکی در کنار گاز قرار دارد که اغلب یا به صورت ظاهری با پوششی از جنس درب کابینت‌ها پر می‌شود یا به یکی از کابینت‌های مجاور خود متصل می‌گردد و به علت نداشتن در، دسترسی به آن بسیار سخت خواهد بود. به‌تازگی طراحان کابینت آشپزخانه برای این فضای باریک یک قفسه کشویی باریک طراحی می‌کنند که برای قرار دادن ادویه‌جات و روغن‌ها مناسب است.

ترفندهای دکوراسیون آشپزخانه

رک‌های نگهدارنده ظروف

معمولا از ارتفاع کابینت‌ها استفاده زیادی نمی‌شود. از سوی دیگر اگر تعداد طبقات کابینت را نیز زیاد کنیم دسترسی به ظروف و وسایل کمی سخت می‌شود. از این رو، طراحان دکوراسیون آشپزخانه رک‌های متحرکی در داخل کابینت‌ها قرار می‌دهند که می‌توان ظروف مختلف نظیر ماهی‌تابه را به آن‌ها آویزان کرد یا بر روی آن‌ها قرار داد. این رک‌ها را می‌توان به شکل ثابت در فضای بین کابینت‌های بالا و پایین ‌بر روی دیوار نیز نصب کرد.

رک‌ های نگهدارنده ظروف

فضایی برای چهارپایه‌های تاشو

چهارپایه وسیله‌ای کاربردی برای دسترسی به کابینت‌های بالا است. اگر دقت کنید درمی‌یابید که چهارپایه‌ها معمولا وسیله‌ای اضافه در آشپزخانه هستند که جای ثابتی نداشته و ایجاد مزاحمت می‌کنند. از این رو می‌توان از چهارپایه‌های تاشو استفاده کرد و در فضای خالی زیر کابینت‌های پایین یک مخزن نگهداری برای آن ایجاد نمود.

فضایی برای چهارپایه‌های تاشو

جزیره به‌جای میز

قرار دادن یک میز ناهارخوری در آشپزخانه بسیار رایج است؛ اما می‌توان از همین فضا به شکلی استفاده کرد که هم فضایی برای نگهداری وسایل ایجاد نمود و هم امکان نشستن برای افراد را فراهم کرد. جزیره، طرحی است که دقیقا می‌تواند شما را به این دو هدف برساند. جزیره‌ها در میان آشپزخانه قرار می‌گیرند و معمولا از یک یا دو سمت دارای در هستند.

جزیره به‌جای میز

چرخ دستی به‌جای جزیره

از ترفند‌های چیدمان در آشپزخانه میتوان به جزیره اشاره کرد. بی‌شک تمام آشپزخانه‌ها فضای کافی برای نصب جزیره را ندارند. در این مواقع طراحان دکوراسیون آشپزخانه پیشنهاد می‌دهند که از یک چرخ دستی با ظاهری شبیه به یک جزیره اما ابعادی کوچک‌تر استفاده کنید. این چرخ‌ها معمولا برای قرار دادن ظروف استفاده می‌شود اما می‌توان از آن‌ها برای جای دادن لوازم آشپزی و حتی سطل زباله نیز استفاده کرد.

چرخ دستی به‌جای جزیره

پیشنهاد مطالعه:مطلبرنگ پرده روشن یا تیره، کدام بهتر است؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

میزها عناصری دکوراتیو هستند که با تزئیناتی زیبا می‌توان جلوه‌ای زیبا به آن‌ها داد. این مطلب به معرفی رومیزی برای میز ناهارخوری می‌پردازد.

8 ساعت پیش

روش‌های زیادی برای دیزاین مبل راحتی وجود دارد که می‌توانید از یکی یا چند مورد از آن‌ها کمک بگیرید و فضای زیبایی برای گفت‌وگو خلق کنید.

11 ساعت پیش

انتخاب پرده مناسب برای آشپزخانه تاثیر مهمی در زیبایی آشپزخانه دارد. اصولا پوشاندن پنجره‌ها یکی از مهم‌ترین ارکان در دکوراسیون داخلی است،

14 ساعت پیش

اگر خانه شما به سبک سنتی طراحی شده و می‌خواهید تغییر در آن ایجاد کنید این مطلب به بیان نکاتی برای دکوراسیون مدرن در خانه می‌پردازیم.

1 روز پیش

انتخاب رنگ مناسب می توان دکوراسیون شما را متحول کند. نکات مهمی در انتخاب رنگ پرده پذیرایی نقش دارند که در این مطلب به آن‌ها می پردازیم.

2 روز پیش

زندگی کردن در آپارتمان همیشه مشکلاتی به همراه داشته است. این‌ مطلب از مجله دلتا به بیان ایده‌ های دکوراسیون در آپارتمان کوچک می‌پردازد.

2 روز پیش

عناصر زیادی در دکوراسیون خانه مورد استفاده هستند اما به اندازه رنگ‌ها مهم نیستند. این مطلب به بیان نکات شیک شدن خانه می‌پردازد.

3 روز پیش

اگر شما نیز در خانه‌ای با سقف کوتاه زندگی می‌کنید، با مجله دلتا همراه باشید تا با ترفندهای بلندتر نشان دادن سقف کوتاه خانه آشنا شوید.

4 روز پیش

اگر در خانه شما رنگ‌ها به خوبی با یکدیگر ترکیب نشوند، باعث بی‌نظمی می‌شوند. این مطلب به بیان نکاتی برای ست کردن رنگ مبل و پرده می‌پردازد.

5 روز پیش

آیا مبلتان دیگر جلوه سابق را ندارد قدیمی شده است؟ این دلیل نمی‌شود که مبل تازه بخرید. راهکارهای زیادی برای نو کردن مبل کهنه وجود دارد.

6 روز پیش

آیا انداختن فرش در آشپزخانه مهم است؟ این مطلب می‌خواهیم به صورتی کاملا منطقی مزایا و معایب استفاده از فرش در آشپزخانه را بررسی می‌کند.

6 روز پیش

چیدمان اتاق نشیمن از مهم‌ترین موارد برای زیبایی در خانه محسوب می‌شود.در این مطلب از مجله دلتا به اشتباهات رایج در چیدمان نشیمن می‌پردازیم. 

6 روز پیش

آشپزخانه مکانی است که بسیاری از کارهای خانه در آن انجام می‌گیرد. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات دکوراسیون آشپزخانه پرداخته می‌شود.

۱ هفته پیش

یکی از وسایل مورد نیاز آشپزخانه های امروزی, میز ناهار خوری است. در این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب میز ناهارخوری مناسب می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

طراحی اصولی و چیدمان پذیرایی بسیار اهمیت دارد. در این مطلب همراه ما باشید تا به بیان نکاتی ارزنده در مورد اصول چیدمان پذیرایی بپردازیم. 

۱ هفته پیش

بیشتر...