خودروتک |
۱ هفته پیش

این هیولا رکورد شتاب صفر تا 100 را شکست

این هیولا رکورد شتاب صفر تا 100 را شکست

پینین فارینا باتیستا رکورد پرشتاب ترین خودرو جهان را شکست. در ادامه جزئیات رکورد شکنی این ابرخودرو برقی را بررسی خواهیم کرد.

به گزارشخودروتکبه نقل از گجت نیوز ، پینین فارینا باتیستا به عنوان یک ابرخودروی برقی به تازگی طی آزمایشی در اتودرومدبیتوانست رکورد ۰ تا ۶۰ مایل در ساعت (۹۶ کیلومتر در ساعت)، ۱۰۰ کیلومتر در ساعت (۶۲ مایل در ساعت) و رکورد ۲۰۰ کیلومتر در ساعت را بشکند.

همچنین اینخودروبه رکورد سرعت ۳۵۰ کیلومتر برساعت دست پیدا کرده که یک رکورد جدید در میان خودروهای الکتریکیجهانبه شمار می‌رود.

جزئیات شکست رکورد پرشتاب ترین خودرو جهان

پرشتاب ترین خودرو جهان

شرکت پینین فارینا اعلام کرد این ابرخودرو برقی با حضور کارشناسان گینس توانست ظرف مدت ۱.۸ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت و ظرف مدت ۱.۷۹ ثانیه از صفر به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت دست پیدا کند و به پرشتاب ترین خودروجادهای در جهان تبدیل شود. همچنین این خودرو ظرف مدت ۴.۷۵ ثانیه از صفر به سرعت ۲۰۰ کیلومتر برساعت دست پیدا کرد.

پرشتاب ترین خودرو جهان

مدیر تولید پینین فارینا در خصوص این رکورد شکنی عنوان کرد ما تقسیموزنو تنظیم مرکز ثقل باتسیتا را بهینه کردیم و ترکیب شاسی، تیونینگ سیستم تعلیق و تایرها را در هزاران کیلومتر مورد آزمایش قرار دادیم. ضمن اینکه تقسیم گشتاور ۴ موتور باعث شده تا این ابرخودرو به پرشتاب ترین خودروی جاده ای جهان تبدیل شود.

پرشتاب ترین خودرو جهان

گفتنی است چهار پیشرانه این خودرو به صورت ترکیبی قدرتی برابر با 1900اسب بخارو گشتاور 2300 نیوتن‌متر را به تولید می‌رسانند. شرکت سازنده باتری‌های 120 کیلووات ساعتی این ابرخودرو برقی را در کف خودرو نصب کرده تا فرایند تقسیم وزن و تعادل آن با چیدمان T شکل در شرایط ایده‌آلی باشد.

پرشتاب ترین خودرو جهان

شرکت ایتالیایی پینین فارینا این ابرخودرو را با قیمتی حدود ۲.۲۵ میلیوندلارو فقط در تعداد محدود ۱۵۰ دستگاه به تولید می‌رساند. فرایند مونتاژ آن به صورت دستی طی تابستان سال جاری آغاز شده و نخستین سری از آن نیز قرار است به زودی به دست مشتریان برسد. گفتنی است پینین فارینا باتیستا نخستین بار در سال ۲۰۱۸ به نمایش درآمد.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک روزنامه آلمانی در مطلبی با استناد به آمارها به افزایش صادرات گاز مایع روسیه به اروپا با وجود تحریم‌های این اتحادیه به دلیل جنگ اوکراین علیه مسکو پرداخت.

6 ساعت پیش

سید محمد مرتضوی گفت: اگر تصور می‌کنیم رکود مسکن شاید در بازار معاملات تاثیر مثبت داشته باشد اشتباه می‌کنیم. ممکن است در دوران رکود عده‌ای از سازندگان و فروشندگان به دلیل اینکه ضرورت‌هایی برای تامین مالی دارند محصول خود را با قیمت پایین‌تر عرضه کنند ولی معاملات آنقدر کوچک و منقبض می‌شود که اثر قابل توجهی بر جامعه هدف و خریداران مصرفی نمی‌گذارد.

5 ساعت پیش

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: آغاز احداث نیروگاه 300 مگاواتی کارون در دارخوین جدا از نشان دادن بلوغ علمی و فناوری متخصصان داخلی، پرورش نیروی انسانی متخصص را نیز به همراه خواهد داشت.

6 ساعت پیش

شبکه اینترنشنال وابسته به عربستان سعودی در ادامه انتشار اخبار بدون سند و دروغی که در روزهای گذشته منتشر کرد، به تازگی مدعی شده است که یک فرمانده ارشد سپاه با آن شبکه گفتگو کرده است!

6 ساعت پیش

سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت که جهان به پایان مرحله اضطراری همه‌گیری کرونا "بسیار نزدیک‌" است؛ در عین حال این سازمان هشدار داد که اومیکرون همچنان به طور گسترده در سراسر جهان در گردش است.

6 ساعت پیش

به‌گفته کارشناسان اصلی‌ترین دلیل عقب ماندگی دولت سیزدهم در ساخت مسکن، عدم تامین مالی و عدم همراهی بانک‌هاست.

6 ساعت پیش

گروه صنعتی ایران‌خودرو از ۱۱ صبح امروز (شنبه) طرح فروش آریسان ۲ دوگانه‌سوز (آریسان‌های توسعه‌یافته) را آغاز می‌کند. قیمت این خودروها قطعی، موعد تحویل ۳۰ روزه و خارج از فرآیند قرعه‌کشی است؛ در این مرحله از فروش، تنها شرط ثبت‌نام داشتن گواهی‌نامه معتبر است. البته این طرح تنها برای متقاضیان عادی اجرایی می‌شود.

5 ساعت پیش

بر اثر سقوط خودروی سمند در جاده وردیج، زن و مرد جوان داخل این خودرو فوت شدند.

6 ساعت پیش

تیم گالاتاسرای در هفته یازدهم لیگ برتر والیبال ترکیه مقابل اسپورتوتو شکست خورد.

6 ساعت پیش

بیشتر...