خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

نوشابه های رژیمی بخوریم یا نه خبرآنلاین

نوشابه‌های رژیمی بخوریم یا نه؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: محققان با انجام مطالعاتی درباره نوشابه گازدار و رژیمی، به یافته‌های جدیدی درباره تاثیر مصرف این نوشیدنی دست یافتند.

برخی از افراد نوشیدنی‌های گازدار عادی را با نوشیدنی‌های رژیمی جایگزین می‌کنند، اما اثرات طولانی مدت آنها بر سلامتی مشخص نیست.

یک مطالعه جدید نشان داد که هر دو نوع نوشابه‌های گازدار عادی و رژیمی باعث افزایش سطح انسولین بزاقی می‌شوند.

نتایج حاکی از آسیب احتمالی در نتیجه مصرف بیش از حد نوشابه‌های معمولی و رژیمی است. با این حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

محققان برای مدت طولانی آسپارتام را در بزاق تشخیص دادند. این نشان می‌دهد که در یک بازه زمانی طولانی‌تر این ماده در بدن باقی می‌ماند و بنابراین می‌تواند به طور بالقوه پاسخ بدن به شیرین کننده را تحت تأثیر قرار دهد.

محققان در ادامه دریافتند که بعد از مصرف نوشابه معمولی و رژیمی، سطح انسولین بزاقی افزایش می‌یابد. آن‌ها خاطرنشان کردند که سطح انسولین بزاق ممکن است با سطح سرمی انسولین ارتباط داشته باشد.

آن‌ها همچنین دریافتند که افزایش سطح آسپارتام بزاقی با مصرف نوشابه رژیمی با افزایش سطح انسولین بزاقی ارتباط دارد.

به گفته محققان، قرار گرفتن در معرض انسولین طولانی مدت و نامناسب می‌تواند منجر به عوارض میکرو و ماکروواسکولار مرتبط با عوارض و افزایش مرگ و میر در دیابتی‌ها از جمله رتینوپاتی، نوروپاتی، بیماری کلیه، انفارکتوس وکارد و سکته مغزی شود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایسنا نوشت: مطالعه اخیر محققان دانشگاه آگوستا آمریکا نشان می‌دهد که حفظ یک برنامه خواب مداوم نه تنها از سلامت کلی حمایت می‌کند، بلکه نقش مهمی در کند کردن روند پیری دارد.

2 ساعت پیش

ایرنا نوشت: یک عضو شورای اسلامی شهر نوشهر توسط دستگاه‌های امنیتی دستگیر شد.

2 ساعت پیش

تسنیم نوشت: رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ شرایط اخذ دریافت گواهینامه رانندگی برای افراد ناشنوا را تشریح کرد.

1 ساعت پیش

ایلنا نوشت: یک پرستار شاغل در بیمارستانی در تهران حین انجام کار به دلایل نامعلومی جان خود را از دست داد.

2 ساعت پیش

ایسنا نوشت: رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری عاملان قتل یک کارگر در جریان وقوع یک درگیری مسلحانه در جنوب تهران خبر داد.

1 ساعت پیش

در یونان قدیم معتقد بودند که به دلیل تقارن هندسی این قاره باید در آن سوی جهان وجود داشته باشد.

3 ساعت پیش

فارس نوشت: گزگز شدن مکرر دست و پا دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که هر کدام از این دلایل درمان خاص خود را دارند. در این مطلب در مورد علت گزگز پا و راه‌های درمان و تغذیه مناسب برای کنترل گزگز دست و پا اطلاعاتی آورده شده است.

5 ساعت پیش

تسنیم نوشت: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد.

4 ساعت پیش

همشهری آنلاین نوشت: رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه گفت: واژگونی تریلی حامل بنزین موجب مسدود شدن اتوبان تهران ساوه شد.

1 ساعت پیش

بیشتر...