خودروتک |
۱ هفته پیش

نحوه دریافت ارز از مرکز مبادله ارزی چگونه است

<a href='/hashtag/13'> </a>نحوه دریافت ارز از مرکز مبادله ارزی چگونه است؟

متقاضی ارز در صورت دارا بودن شرایط دریافت ارز خدماتی، ضرورت دارد چهار مرحله را برای دریافت ارز مورد نیاز خود طی کند.

با راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلایایران‌از امروز، پرداختارزسهمیه‌ای (5000 یورو) با کارت ملی متوقف شد و نیازهای خدماتی بیش از 60 سرفصل در این مرکز تأمین خواهد شد.

متقاضی ارز در صورت دارا بودن شرایط دریافت ارز خدماتی، ضرورت دارد چهار مرحله را برای دریافت ارز مورد نیاز خود طی کند.

‌در گام اول متقاضی ابتدا به یک بانک یا صرافی عضو مرکز مبادله ایران مراجعه کند و مدارک خود را تحویل دهد، فهرست بانکها یا صرافی‌های عضو روی سایت مرکز مبادله ایران به نشانی WWW.ICE.IR قابل مشاهده است.

در گام دوم بانک یا صراف، مدارک را پس از بررسی و اطمینان از تکمیل بودن به نماینده مقیم دستگاه ذیربط در مرکز مبادله ایران تحویل می‌دهد، درصورتی که مدارک نقص داشته باشد یا مورد تایید نباشد به متقاضی اطلاع رسانی می‌شود.

در گام سوم پس از تایید مدارک توسط نماینده مقیم دستگاه در مرکز مبادله ایران، صدور تاییدیه در سامانه ثبت می‌شود و پیشرفت کار به متقاضی اطلاع‌رسانی می‌شود، درصورتی که در بررسی ایرادی متوجه مدارک بود مراتب‌ اطلاع رسانی می‌شود.

در گام چهارم یک روز پس از صدور تاییدیه در سامانهبانک مرکزیو اطلاع رسانی به متقاضی برای دریافت ارز، وی به بانک یا صرافی خود مراجعه می‌کند، بانک یا صرافی موظف است که پس از صدور تاییدیه نسبت به تامین ارز درخواستی متقاضی با خرید از مرکز مبادله ایران اقدام کند.

در همه مراحلی که نیاز به مراجعه متقاضی است درصورت عدم مراجعه بیشتر از یک هفته پرونده مختومه می‌شود و درصورت تقاضای ارز خدماتی متقاضی باید مجددا درخواست خود را ثبت کند.#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصویری از پسر ساسی مانکن به نام برسام منتشر شد که معصومیت عجیب چهره این کودک دل کاربران را به درد آورد.

یک ربع پیش

بازار گوشت قرمز نسبت به روز گذشته تغییر اندکی داشت.

یک ربع پیش

تصاویر مربوط به جیپ گرند واگنیر 2023 را مشاهده می کنید. نسل قدیم این خودرو با عنوان جیپ آهو در ایران مونتاژ و عرضه شد.

یک ربع پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

یک ربع پیش

گروه خودروسازی آلمانی فولکس واگن اعلام کرد که برند ورزشی پریمیوم پورشه خود را با قیمتی بین ۷۰ تا ۷۵ میلیارد یورو در بازار بورس عرضه خواهد کرد.

یک ربع پیش

از سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.

یک ربع پیش

سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ارز واردات خودرو باید منشاء خارجی داشته باشد، گفت: هر فرد دارای کدملی می‌تواند خودروی موردنظر خود را وارد منطقه گمرکی کرده و پس از پرداخت حقوق گمرکی آن را ترخیص کند.

1 ساعت پیش

شرکت تیونینگ خودرو «منصوری» از نسخه سفارشی لامبورگینی اوروس با نام «وناتوس» رونمایی کرد که با پیشرانه قدرتمند ۸۳۸ اسب بخاری و قطعات فراوان فیبرکربنی عرضه می‌شود. منبع: خبرآنلاین

یک ربع پیش

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروهای دپو شده در انبار نداریم و در حقیقت آنچه وجود دارد خودروهای ناقص است که در حال تکمیل آنها هستیم.

یک ربع پیش

بیشتر...