خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

هشدار درباره ترورهای سیاسی راستگرایان اسرائیل چگونه به شکست نتانیاهو واکنش نشان دادند اخبار آسیای غربی اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


هشدار درباره ترورهای سیاسی؛ راستگرایان اسرائیل چگونه به شکست «نتانیاهو» واکنش نشان دادند؟

در حالی که آماده سازی‌ها برای تشکیل جلسه کنست جهت برگزاری نشست تحلیف کابینه جدید اسرائیل در حال انجام است، خاخام‌های ارشد اسرائیل از پیروان خود خواستند برای جلوگیری از انجام این کار تلاش کنند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری تسنیمروزنامه هاآرتص گزارش داد ، شماری از خاخام‌های ارشد  اسرائیل در بیانیه‌ای که شامگاه شنبه منتشر شد از پیروان خود خواستند از هیچ اقدامی برای بر هم زدن تشکیل کابینه جدید در اسرائیل فروگذاری نکنند.

به اعتقاد خاخام‌های اسرائیلی این کابینه در تضادی کامل با اراده ملت اسرائیل بوده ومنعکس کننده  نتایج انتخابات نیست.

یتسحاق بن شاحار، راش یشیوات، دیوید چای، راش یشیوات و الیعاز الدمان  از خاخام‌های ارشد شهرک‌های مختلف مهاجر پذیر رژیم اسرائیل جزو امضا کنندگان این این بیانیه محسوب می‌شوند.

در بخشی این بیانیه که تصویری از آن در این روزنامه عبری زبان منتشر شده،  آمده است: محال است که چنین کابینه‌ای را در اسرائیل بپذیریم زیرا  وجود این کابینه می‌تواند به امور دین و دولت ما آسیب وارد کند.

نتانیاهو به دولت ائتلافی تاخت

 

در بخش دیگری از بیانیه خاخام‌های اسرائیلی تاکید شده است: ما شک نداریم که این کابینه در برابر مسایل امنیتی منفعل عمل خواهدکرد .. باید هرچه در توان داریم برای جلوگیری از شکل‌گیری چنین کابینه‌ای به کار بگیریم.

این خاخام‌ها بعد از این بیانیه نیز ادعا کردند پیام آنها به هیچ عنوان اقدامی تحریک آمیز و دعوت به خشونت نبوده است، بلکه دعوت دلسوزانه از سوی خاخام‌ها در مقابل شرایط فعلی محسوب می‌شود، آنها در خواست برای اقدام علیه کابینه جدید اسرائیل را صرفا ابراز عقیده‌ای کاملا دموکراتیک توصیف کردند.

هشدار درباره  تسویه حساب‌ها و ترورهای سیاسی در اسرائیل

این در حالی است که ناداف آرگمان رئیس سرویس امنیت داخلی رژیم اسرائیل (شاباک) با صدور هشداری از احتمال وقوع درگیری‌های خشونت آمیز و حتی سوء قصدهای سیاسی در اسرائیل ابراز نگرانی کرد.

در این بین بنیامین نتانیاهو در سخنانی که ساعاتی پیش در جمع اعضای لیکود داشت تاکید کرد دست از فعالیت‌های سیاسی بر نخواهد داشت و اگر کابینه را تحویل بدهد به طور حتم کابینه جدید را در کوتاه ترین زمان ممکن سرنگون خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو با کپی برداری از بیانیه‌هایی دونالد ترامپ رئیس جمهور شکست خورده آمریکا اعلام کرد : ما شاهد بزرگترین تقلب انتخاباتی در تاریخ اسرائیل هستیم ، تمام مردم احساس فریب خوردگی می‌کنند، نمی‌توان با بستن اکانت‌های فیسبوک و توئیتر دهان مردم را هم بست و مانع از آن شد که آنها از این کابینه فریبکار انتقاد نکنند.

او در ادامه گفت هیچ کس نمی‌تواند دهان ما را ببندد همه حق دارند علیه این کابینه خطرناک و چپ گرا اعتراض کند.

او مدعی شد کابینه جدید به طور حتم در مقابل فشارهای آمریکا زانو خواهد زد و بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای را خواهد پذیرفت.

به گفته رهبر لیکود او ودوستانش در لیکود به شدت در مقابل این کابینه که آن را کابینه تزویر ، فریب و تسلیم شدن توصیف کرد ، خواهند ایستاد و اگر کابینه فرصت تشکیل پیدا کند به طور حتم آن را به سرعت سرنگون می‌کنند.

نتانیاهو حتی پا از این هم فراتر نهاد و در صفحه خود در فیسبوک نفتالی بنیت و ایلیت شاکید را با عنوان خائن معرفی کرد.

همین امر باعث شد تا روزنامه معاریو در شماره امروز خود گزارشی از نگرانی محافل امنیتی نسبت به آغاز موج تسویه حساب‌ها و ترورهای سیاسی در اسرائیل پرده بردارد.

این روزنامه هم با استناد به بیانیه هشدار دهنده رئیس شاباک نوشت: گفتمان خشونت آمیز و تحریک گرایانه به ویژه در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند منجر به تلفات جانی شود.

در این بین یدیعوت آحارانوت هم در گزارشی خبر داد ، آن چه که از نتایج سفر بنی گانتس وزیر جنگ به واشنگتن به دست می آید آن است که وی از واشنگتن برای  مقابله با بنیامین نتانیاهو تا زمان تسلیم نخست وزیری اش چراغ سبز گرفته است.

پایگاه خبری «واللا نیوز» هم در گزارشی شرایط امنیتی اسرائیل را بسیار پیچیده و بغرنج توصیف کرد.

شبکه 7 تلویزیون اسرائیل هم با تمرکز بر روی این نگرانی‌ها خبر داد احتمال ترور نفتالی بنت توسط راستگرایان وجود دارد.

در این بین برخی رسانه‌های اسرائیلی هم از تلاش لیکود برای تعویق مراسم تحلیف کابینه جدید سخن می‌گویند امری که هنوز رسمیت پیدا نکرده است.

نیوز اسرائیل هم در گزارشی در مورد شرایط بغرنج اسرائیل نوشت : امروز بنیامین نتانیاهو بر روی وقوع آشوب در اسرائیل برای ادامه بقا در قدرت شرط بندی کرده است.

رامی یتسهار نویسنده این تحلیل معتقد است، اسرائیل به شکل خود خواسته‌ای به سوی روزهای سخت تر پیش می رود ، ما به سوی پرتگاه می رویم و فروپاشی کامل را پیش روی خود می بینیم.

او می افزاید : نتانیاهو حاضر به چشم پوشی از قدرت نیست و با هر بهایی تلاش می‌کند تا با ایجاد آشوب و هرج و مرج داخلی و حتی خارجی، بحرانی را خلق و مانع از مراسم تحلیف دولت جدید شود.

در ادامه آمده است از دیدگاه نتانیاهو اگر او حتی یک لحظه هم از نخست وزیری دور شود دیگر به فراموشی سپرده خواهد شد.

این تحلیل‌گر اسرائیلی در بخش دیگری از یادداشت خود آورده است: به طور خلاصه نتانیاهو در رؤیای یک آشوب است و با توجه به تجربه‌های گذشته یا به تعبیری واضح تر با توجه به شرایطی که در گذشته خلق کرده به دنبال تحقق چنین امری است.

نتانیاهو از لحاظ سیاسی در شرایط احتظار به سر می‌برد، مصونیت وی در آخرین لحظات اعتبارش قرار دارد و در به خیابان کشاندن آشوبگرانش و تکرار سناریویی که ترامپ در ژانویه در آمریکا به اجرا گذاشت، ناکام مانده است ، با این حال همه از جمله رهبران لیکود باید نسبت به شرایط به وجود آمده هوشیارتر باشیم.

 پیش از این نیز رسانه‌هایی همچون هاآرتص در گزارش‌های جداگانه‌ای از تهدیدهای صورت گرفته علیه اعضای کنست به دلیل پیوستن به ائتلاف ضد نتانیاهو پرده برداشته و خبر دادند زنان عضو کنست به تجاوز تهدید و شمار دیگری از اعضای کنست هم از سوی جریان‌های دینی تهدید سه سنگسار شدن، شدند.

انتهای پیام/ #‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...