ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

شما بگویید: آینده پرسپولیس یحیی گل محمدی ورزش سه

کد خبر : 1824430 |25 اردیبهشت 1401 ساعت 12:30 |17,536 بازدید |20دیدگاه

استیضاح سرمربی در گروه‌های هواداری؛

شما بگویید: آینده پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی؟

از شب گذشته و شکست مقابل سپاهان، انتقادات نسبت به یحیی گل‌محمدی به بیشترین میزان خود رسیده است.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس که اغلب فصول پیشین را با قهرمانی زودهنگام به پایان رسانده بود، حالا سه هفته پیش از بازی پایانی جام را به رقیب سنتی واگذار کرده است. این نتیجه در حالی رقم خورد که قرمزها با کسب یک تساوی نیز حداقل می‌توانستند قهرمانی حریف را به تعویق بیاندازند اما این اتفاق رخ نداد تا جام حتی زودتر از حد تصور آبی‌ها به وریا غفوری و یارانش برسد.

در این سالها پرسپولیس چند بزنگاه مهم داشته که همه منتظر آن بودند؛ اول اینکه سرخپوشان پس از نخستین قهرمانی با برانکو ایوانکوویچ، آیا می‌توانند از عنوان خود دفاع کنند؟ دومی اینکه بعد از ترک برانکو، موفق به تکرار نتایج گذشته خواهند شد؟ و آخری، چه زمانی و در دوره کدام سرمربی و بازیکنان، نوار قهرمانی‌شان پاره خواهد شد؟ از بخت بد یحیی گل‌محمدی، او کسی بود که در چنین روزی هدایت قرمزها را برعهده داشت.

حالا کسی که پرسپولیس را به دو قهرمانی لیگ برتر، یک فینال آسیا و یک سوپرجام رساند، حالا زیر شدیدترین انتقاد و فشار قرار دارد. این روزی است که بسیاری از هواداران پرسپولیس پیش‌بینی‌اش را می‌کردند اما کسی فکرش را هم نمی‌کرد که دسته منتقدان یحیی تا این حد بزرگ و میزان انتقاداتشان تا این حد شدید باشد.

موارد اعتراض نسبت به کادرفنی پرسپولیس علاوه بر نتایج نامطلوب، نمایش‌های پایین‌تر از حد انتظاری است که رضایت هواداران را جلب نکرده است. همچنین انتخاب‌های یحیی در نقل و انتقالات باعث شده تا بسیاری او را مسئول ناکامی امروز این تیم -اگر اسمش را ناکامی بگذاریم- معرفی کنند.


در بین طرفداران پرسپولیس چهار گروه دیده می‌شوند:
1. مخالفان یحیی گل‌محمدی که به هر شکل خواستار جدایی او هستند.
2. مخالفان یحیی گل‌محمدی که معتقدند به خاطر نبود آلترناتیو، او باید به کارش ادامه دهد.
3. موافقان یحیی گل‌محمدی که معتقدند او باید در برخی تصمیمات خود (اعضای کادرفنی و بازیکنان) بازنگری کند.
4. موافقان یحیی گل‌محمدی که به هر شکل خواستار ادامه همکاری با او هستند.

اینکه در نهایت رضا درویش در کدام گروه جای خواهد گرفت و کدام دسته اثر اصلی را روی او و سایر تصمیم‌گیران باشگاه خواهد گذاشت، مشخص نیست اما به وضوح مشخص است که عده کثیری از طرفداران پرسپولیس اعتماد خود نسبت به کادرفنی باشگاه را از دست داده‌اند و طرفداران سرمربی پرسپولیس تلاش می‌کنند تا با حمایت از یحیی، دوباره نظر مثبت را به سوی او جلب کنند.

نکته جالب شاید توجه به نتایج یکی از نظرسنجی‎‌هایی باشد که در گروهی از هواداران پرسپولیس برگزار شده است:
* پیش از بازی با آلومینیوم اراک 49% از شرکت‌کنندگان معتقد بودند که با هر نتیجه در این فصل، یحیی گل‌‌محمدی و دستیارانش باید حفظ شوند اما حالا تنها 9% از آنها خواستار حفظ تمام اعضای کادرفنی هستند، 25% نیز معتقدند که "یحیی گل‌محمدی با هر نتیجه‌ای باید حفظ شود".
* پیش از بازی با آلومینیوم اراک تنها 11% از شرکت‌کنندگان اعتقاد داشتند که "کادرفنی همین حالا باید تغییر کند" اما حالا بیش از 50 درصد این گزینه را انتخاب کرده‌اند.
* همچنین پیش از بازی با پیکان 44% از شرکت‌کنندگان به تصمیمات یحیی گل‌محمدی و دستیارانش اعتماد داشتند اما حالا این عدد به 17% کاهش یافته است.


این در حالی است که پرسپولیس در فصل جاری نیز عملکرد چندان بدی نداشته و چه بسا اگر استقلال در استاندارد قهرمانی (دو امتیاز به ازای هر بازی) قرار داشت، پرسپولیس همین حالا می‌توانست به جام هم برسد. از طرف دیگر سرخپوشان در ابتدای فصل تغییرات زیادی در فهرست خود داشتند که به نظر می‌رسد همین موضوع از دلایل ناکامی این تیم باشد.

با این حال اما هرچه که باشد، اگر یحیی گل‌محمدی بماند، باید اعتماد از دست رفته در میان بخشی از هواداران پرسپولیس را ترمیم کند و به آنها اطمینان بدهد که می‌تواند تیم را به سوی موفقیت هدایت کند.

شما هم نظر خود را در این باره بنویسید و به این سوال پاسخ بدهید که آیا یحیی گل‌محمدی همچنان مورد اعتمادتان به عنوان یک هوادار پرسپولیس قرار دارد و آیا می‌تواند تیم را به مسیر گذشته بازگرداند یا خیر؟ دیدگاه شما در سریعترین زمان بررسی و تائید خواهد شد.

پرسپولیس
یحیی گل محمدی (سرمربی)
فوتبال


#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سعید ارمغانی که عهده دار هدایت تیم ملی بسکتبال شده است به ایران آمد تا از هفته آینده همکاری با فدراسیون و این تیم را آغاز کند.

6 ساعت پیش

به نظر می‌رسد فردی که مدال استفانو پیولی، سرمربی میلان، را در مراسم قهرمانی دزدیده بود، پیدا شده است.

6 ساعت پیش

رضا مهدوی در اولین واکنش به بازی جنجالی هفته، ادعای باشگاه تراکتور را رسماً تکذیب کرد.

6 ساعت پیش

مدیر عامل شرکت ذوب آهن به‌همراه مدیران باشگاه در اردوی تیم نساجی در اصفهان حاضر شدند و ضمن اهدای گل به تیم مازنی قهرمانی این تیم در جام حذفی را به مدیر عامل، سرمربی این تیم و هم‌چنین همه اعضای تیم تبریک گفتند.

6 ساعت پیش

انتخابات کمیته ملی المپیک بعد از بازی‌های کشورهای اسلامی و پایان کار کاروان اعزامی به این بازی‌ها برگزار خواهد شد.

3 ساعت پیش

کاروان تیم سپاهان بعد از تعویق چند ساعته پرواز، بالاخره خود را به اهواز رساند.

6 ساعت پیش

تیم بواویشتا قصد دارد مهاجم جوان پرسپولیس را به خدمت بگیرد.

4 ساعت پیش

مهر نوشت: دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران تمام تلاش خود را برای بازگشت به پرسپولیس می کند.

4 ساعت پیش

محمد آقاجان‌پور به دلیل مصدومیت نمی‌تواند تیمش را در دو بازی پایانی فصل همراهی کند.

6 ساعت پیش

بیشتر...