بازار نیوز |
3 ماه پیش

ارزآوری محصولات کشاورزی به میلیارد دلار رسید

در ۹ ماهه امسال ارزآوری محصولات کشاورزی و غذایی به ۳.۹ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش بازارنیوز، طی ۹ ماهه امسال ۲۳ میلیون و ۴۱۱ هزار تن محصولات کشاورزی اساسی اعم از ذرت دامی، جو، کنجاله سویا، دانه سویا و گندم وارد کشور شده و بنابر آمار گمرک ۶ میلیون و ۸۹۳ هزار تن ذرت دامی، ۵ میلیون و ۲۸ هزار تن گندم، ۲ میلیون و ۶۷۸ هزار تن جو، یک میلیون و ۹۷۱ هزار تن کنجاله سویا و یک میلیون و ۸۲۳ هزار تن دانه سویا وارد شده است.

پنج قلم عمده صادراتی به لحاظ وزنی طی این مدت عبارتند از.

محصول میزان
هندوانه ۷۹۵ هزار تن
گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده ۶۱۷ هزار تن
سیب تازه ۵۹۸ هزار تن
سیب زمینی تازه یا سرد کرده ۵۲۸ هزار تن
پیاز، موسیر و سیر ۲۸۴ هزار تن
بنابر آمار اعلامی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی ۷۳۸ میلیون و ۶۱۰ هزار دلار پسته، ۲۸۸ میلیون و ۷۳۰ هزار دلار گوجه فرنگی تازه، ۱۸۵ میلیون و ۷۸۰ هزار دلار هندوانه، ۱۸۵ میلیون و ۶۶۰ هزار دلار خرما و ۱۶۹ میلیون و ۱۴۰ هزار دلار سیب تازه صادر شده است.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفته در زیربخش‌های دام و طیور ۴۴۳ هزار تن به ارزش ۴۰۶ میلیون دلار، شیلات ۸۸ هزار تن به ارزش ۱۵۹ میلیون دلار، زراعی ۴ میلیون و ۱۱ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۴۰۹ میلیون دلار، باغی یک میلیون و ۷۰۷ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۸۷۷ میلیون دلار محصولات کشاورزی و غذایی صادر شده است.
/yjc#‌اخبار منبع: بازار نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاخص کل بورس امروز بیست و هفتم اردیبهشت با رشد ۲۲ هزار واحدی معاملات را به پایان برد.

3 ساعت پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با معاون نخست‌وزیر و فرستاده ویژه رئیس جمهور کوبا دیدار کرد و طرفین برای افزایش همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور توافق کردند.

3 ساعت پیش

طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۲ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه چهار نفر نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

3 ساعت پیش

بندرعباس-استاندار و رئیس کل دادگستری هرمزگان به صورت شبانه از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کردند.

3 ساعت پیش

بندرعباس-عضو شورای شهر بندرعباس اظهار کرد: برخی مدیران شهرداری هنوز جایگاه شورا را درک نکرده یا به دنبال دهن‌کجی به نمایندگان مردم هستند.

3 ساعت پیش

سختگیری عباسیان بر امامان شیعه و پیروان‌شان در دوران خلافت متوکل عباسی که در دشمنی با خاندان پیامبر شهرت داشت، شدت یافت، تا آنجا که امام‌ هادی(ع) از مدینه به سامرا فراخوانده شد تا تحت‌نظر دائمی، از دایره نفوذ و توسعه مکتب اهل بیت رسول خدا (ص) جلوگیری شود.

3 ساعت پیش

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای قیمت های جدید ذرت، جو و کنجاله سویا در سامانه بازارگاه را اعلام کرد.

3 ساعت پیش

وضعیت آب و هوا برای سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت منتشر شد.

3 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۷ هزار و ۸۲۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

3 ساعت پیش

بیشتر...