اکوادور هلیکوپتر های Mi ۱۷ را به اوکراین منتقل خواهد کرد all tv logo

اکوادور هلیکوپتر‌های Mi-۱۷ را به اوکراین منتقل خواهد کرد
بین‌المللبین‌الملل

این اطلاعات که توسط خبرگزاری اینفودفنسا Infodefensa گزارش شده است، نشان می‌دهد که توافق بین ایالات متحده و اکوادور در مورد این معامله در ژانویه ۲۰۲۴ به امضا رسیده است. تعداد Mi-۱۷‌های منتقل شده به اوکراین و همچنین UH-۶۰‌های دریافتی از ایالات متحده نامشخص است.

گفته می‌شود، اکوادور در درجه اول به دلیل شرایط فنی هلیکوپتر‌ها قصد دارد از شر آن‌ها خلاص شود. بنابراین، از هشت Mi-۱۷ در اکوادور، تنها یک دستگاه قادر به پرواز است. چنین وضعیت اسفناک هلیکوپتر‌ها ناشی از مشکلات خرید قطعات یدکی و همچنین عدم نگهداری است.

به نوبه خود، ایالات متحده به اکوادور قول داد که پس از انتقال UH-۶۰، ارتش اکوادور را در زمینه بهره برداری از این تجهیزات آموزش دهد و همچنین تعمیر و نگهداری و قطعات یدکی را تامین کند.

پیش از این مقامات اکوادور احتمال انتقال تجهیزات نظامی روسیه و شوروی را به آمریکا اعلام کرده بودند و پس از آن این سلاح‌ها باید به اوکراین ارسال شود.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللبین‌الملل#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی از تداوم سرما و یخبندان در 24 ساعت آینده در استان خبر داد.

نیم ساعت پیش

سازمان ملل از انتصاب یک دیپلمات آمریکایی به عنوان معاون نماینده این سازمان در امور لیبی خبر داد.

نیم ساعت پیش

بارزترین جلوه بی‌عدالتی وجود مدارس خصوصی در نظام آموزشی است، اگر برخورداری اقتصادی تعیین کننده برخورداری آموزشی باشد، فاجعه است و مدارس خصوصی چنین اتفاقی را رقم زده‌اند.

نیم ساعت پیش

‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.

نیم ساعت پیش

رئیس راهبری شرکت ملی گاز کشور گفت: روز گذشته میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به عدد ۶۵۵ میلیون مترمکعب رسید.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تمدید یک هفته‌ای برای دریافت سود سهام عدالت متوفیان در سال 1402 خبر داد.

نیم ساعت پیش

وزیر خارجه دولت موقت لبنان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی باید از همه مناطق لبنانی که اشغال کرده بیرون برود گفت که کشورش خواهان جنگ نیست و رژیم اسرائیل نباید قدرت حزب الله را دست کم بگیرد.

نیم ساعت پیش

مهدی ترابی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان حضور یافت.

نیم ساعت پیش

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...