خودروتک |
2 سال پیش

عقب نشینی 20 میلیون تومانی دلالان در قیمت پراید

عقب نشینی 20 میلیون تومانی دلالان در قیمت پراید

اگر چه قیمت پراید در محدوده 90 میلیون تومان در حد لفظ و سفته بازی به منظور هیجانی کردن بازار بود و پراید هرگز در 90 میلیون و حتی کمتر هم معامله نشد، اما حالا همین لفظ هم از بازار رخت بربسته و چیزی در حدود 20 میلیون تومان پایین تر اعلام می شود.

به گزارش خودروتک،آگهی هایی که تا همین چند روز پیشقیمت پراید111 خود را 90 میلیون تومان عنوان می کردند، حالا قیمت 70 میلیون تومان را می دهند. اما همین قیمت هم خریدار ندارد.

برای اینکاهش قیمت خودرودر بازار دو عامل را می توان ذکر کرد. عامل اول ارائه فرمول قیمت کارخانه خودرو بعلاوه 10 درصد سود برایقیمت خودرو در بازاراست که از سوی رئیس سازمان حمایت اعلام شد. به گفته تابش، قیمت ها بالاتر از این فرمول گرانفروشی خودرو است. این برای اولین بار است که موضوع گرانفروشی خودرو به طور جدی تعریف و اعلام شده است. عامل دوم نیز پا پس کشیدن خریداران از بازار خودرو است.

در خصوص نبود مشتری در بازار خودرو، خبرگزاری فارس نوشت:علی یوسف آبادی، یکی دیگر از فعالان بازار خودرو نیز به خبرنگار فارس گفت: تا هفته پیش که قیمت ها در بازار خودرو سیر صعودی داشت، مردم معاملاتی را برای خرید انجام می دادند زیرا تصور می کردند قیمت ها باز هم بالاتر رود. اما طی دو سه روز اخیر حجم معاملات کاهش یافته و تقریباً معامله ای در بازار خودرو انجام نمی شود.

وی با بیان اینکه با شیوع کرونا در اکثر کشورهای دنیاقیمت خودروکاهش زیادی داشته است، گفت: در ایران این روند برعکس بوده و قیمت ها رشد زیادی داشته اند.

وی تأکید کرد: اگر مردم مدتی برای خرید خودرو دست نگه دارند، قیمت خودرو افت قابل توجهی خواهد داشت و دلالان مجبور به ترک بازار می شوند.#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اساس رتبه‌بندی صندوق بین‌المللی پول از کم‌ خرج‌ترین و پر خرج‌ترین کشورها، ایران در رتبه ششم و در میان کم هزینه‌ترین کشورها قرار گرفته است.

7 ساعت پیش

روزبه چشمی که در بازی با انگلیس در بین دو نیمه تعویض شد به مرد اول جدال با ولز بدل شد. او با ضربه‌ای فوق‌العاده زیبا دروازه حریف را باز کرد تا راه برای پیروزی ایران هموار شود.

4 ساعت پیش

گاف بامره پیمان یوسفی گزارشگر برزیل سوئیس در پایان نیمه اول را ببینید.

6 ساعت پیش

برهالتر در نشست خبری در این خصوص گفت: "اینکه پرچم ایران را تغییر دادند ایده ما نبود. ما ۴ سال کار کردیم و حالا می‌خواهیم ببینیم چگونه بازی فردا را ببریم. باز هم می‌گویم ما از این اقدام مطلع نبودیم، اما از طرف بازیکنان و تیم ملی آمریکا بایت اتفاق رخ داده عذرخواهی می‌کنم. "

8 ساعت پیش

کلینزمن پس از اظهاراتش در مورد سبک بازی ایران عنوان کرد که احساس می‌کند افراد دچار سوءتفاهم شده‌اند. سرمربی سابق تیم ملی آلمان در توییتر خود نوشت: نظرات من در مورد بازی ولز و ایران صرفاً مربوط به فوتبال بود، ولی بازتاب آن متاسفانه از بستر فوتبال خارج شد. من دوستان ایرانی زیادی دارم و همیشه برای ایرانی ها، فرهنگ و تاریخ آن‌ها احترام زیادی قائل بودم. برای آن‌ها بهترین‌ها را در مسابقات آرزو می‌کنم.

8 ساعت پیش

مجمع ملی فرانسه امروز با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، قطعنامه غیرالزام‌آوری را علیه ایران تصویب کرد.

6 ساعت پیش

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: صادق زیباکلام پس از فراخوانده شدن به مرجع قضایی، با انتشار پستی در اینستاگرام به نداشتن هیچ منبع و مأخذ موثق پیرامون صحت و سقم آماری که پیش از این منتشر کرده بود، اذعان کرد.

7 ساعت پیش

چهره یحیی گل محمدی کاملا نسبت به قبل متفاوت به نظر می رسد.

6 ساعت پیش

بسیاری از افراد دارای حس قوی حسادت بوده و توان دیدن موفقیت‌های دیگران را ندارند. باید به این افراد یادآوری کرد که مطالعات جدید نشان می‌دهد حسادت ممکن است منجر به بیمار شدن فرد حسود شود و در وهله نخست وی را دچار مشکل کند.

6 ساعت پیش

بیشتر...