ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

اولویت ما در انتخاب مدیرعامل، تخصص مدیریتی است نه توان مالی وزارت ورزش برای مدیرعامل پرسپولیس برنامه ساله دارد ایران آنلاین

بیژن ذوالفقارنسب، مشاور وزیر ورزش و جوانان در گفت‌وگو با «ایران»:
اولویت ما در انتخاب مدیرعامل، تخصص مدیریتی است نه توان مالی/ وزارت ورزش برای مدیرعامل پرسپولیس برنامه 2-3 ساله دارد
محمد محمدی سدهی

حدود 3 ماه از استعفای جعفر سمیعی از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس می‌گذرد. در این مدت مجید صدری تحت عنوان سرپرست وظیفه اداره باشگاه را برعهده داشته و این در حالی است که اعضای تیم و هواداران منتظرند هرچه زودتر تکلیف صندلی مدیریتی مشخص شود تا بلکه مدیرعامل جدید با قدرت بیشتری گام در مسیر رفع مشکلات بردارد.

در این شرایطبیژن ذوالفقارنسب، مشاور وزیر ورزشبه خبرنگار «ایران» گفت: ‌«وزارت ورزش در تلاش است فردی را به عنوان مدیرعامل پرسپولیس انتخاب کند که بعد از مدت کوتاهی مجبور به جایگزین فرد دیگری نشود. وزارت ورزش برای مدیرعامل پرسپولیس برنامه 2-3 ساله دارد و می‌خواهد فرد مناسبی انتخاب شود. در واقع وزارت ورزش نمی‌خواهد روش گذشته را در پیش بگیرد. در دوره‌های گذشته مدیرانی انتخاب می‌شدند که توان مالی داشتند اما شناخته شده نبودند و بعد از مدت کوتاهی یا استعفا می‌دادند یا کنار گذاشته می‌شدند. وزارت ورزش فعلی از افرادی که صرفاً منابع مالی به باشگاه تزریق می‌کنند، استفاده نخواهد کرد. برای وزارت ورزش، اولویت تخصص مدیریت است نه داشتن توان مالی. داشتن تخصص مدیریتی موضوع مهمی است که در دوره‌های گذشته مغفول مانده بود.»

ذوالفقارنسب افزود:‌ «وزارت می‌خواهد با جدیت، هیأت مدیره را حمایت کند تا آنها نقش آفرین باشند و ایده بدهند. در دوره گذشته اعضای هیأت مدیره تنها آوازه مالی داشتند و این کفایت نمی‌کند، آن دوران دیگر گذشت. بر همین اساس تعداد گزینه‌های مورد نظر کم است. تعداد افرادی که شخصیت بارز، شناخت عمیق و توان مدیریتی در فوتبال داشته باشند، کم است.» او با اشاره به اینکه وزارت ورزش 2-3 گزینه برای مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس دارد، افزود: ‌«این افراد سابقه ورزشی دارند و علاقه‌مند هستند. البته مجید صدری سرپرست کنونی باشگاه هم جزو گزینه‌هاست و این احتمال وجود دارد که در هیأت مدیره بماند. پرونده نفرات مورد نظر برای مدیرعاملی پرسپولیس باز است و وزارت ورزش به دنبال انتخاب بهترین گزینه است. فکر می‌کنم خیلی زود مدیرعامل پرسپولیس کار خود را آغاز کند.»

ذوالفقارنسبدر پاسخ به این سؤال که چه زمانی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب می‌شود، بیان داشت:‌ «نمی‌توان زمان تعیین کرد، در حال مذاکره با گزینه‌ها هستیم. برخی مواقع مشکلاتی پیش می‌آید و مذاکرات متوقف می‌شود و با گزینه مورد نظر به توافق نمی‌رسیم. اما هواداران مطمئن باشند که یکی از اولویت‌های خیلی مهم وزارت ورزش، انتخاب مدیرعامل پرسپولیس است، هواداران فکر نکنند که این موضوع فراموش شده و وزارت کاری در این خصوص انجام نمی‌دهد. ما از نگرانی‌های هواداران باخبریم و می‌دانیم که شرایط تیم پرسپولیس خوب نیست. در شرایط فعلی هواداران پرسپولیس فکر می‌کنند که باشگاه استقلال نورچشمی وزارت ورزش است در حالی که این گونه نیست و حمایت‌ها از هر دو باشگاه به یک اندازه است.»

او که سال‌ها به عنوان مربی در فوتبال ایران فعالیت کرده، دربارهاوضاع پرسپولیس در لیگهم صحبت کرد:‌ «تیم دچار یک ایراد خاص شده است. همانند یک کشتی‌گیر که چند کشتی بد می‌گیرد، پرسپولیس هم مسابقات را خوب شروع نکرده و در یارگیری کمی عجله کرد. به عنوان پیشکسوت پرسپولیس امیدوارم که تیم در بازی‌های پیش رو نتیجه بگیرد و به شرایط خوب خود بازگردد. پرسپولیس در حال شکل گرفتن است و این تغییر و تحولات نیاز به زمان دارد. پیش‌بینی من این است که پرسپولیس در چند هفته آینده مسیر خود را پیدا خواهد کرد.»

مشاور وزیر ورزش درخصوصحضور تماشاگران در استادیوم آزادیچنین نظر داد: ‌«حق تماشاگران است که در کنار تیم باشند. خیلی وقت بود که هواداران از ورزشگاه‌ها دور بودند. این اتفاق در اکثر کشورها افتاده و فوتبال با حضور هواداران جان می گیرد و امیدوارم که این شرایط برای تمامی باشگاه‌ها به وجود بیاید. البته هواداران هم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرایط را فراهم کنند تا حضورشان موقت نباشد.»

 

 

 

 

 

 

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...