۱ هفته پیش
2 بازدید

ایزدپناه: تیم ملی بسکتبال آرامش می‌خواهد

عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال گفت: تیم ملی به آرامش نیاز دارد حالا با شاهین طبع باشد یا مربی دیگری....

ایزدپناه: تیم ملی بسکتبال آرامش می‌خواهد

به گزارش مدال و به نقل از فارس، این روزها بحث‌ها درمورد نیمکت تیم ‌ملی زیاد است و ماجرا از آنجایی آغاز شد که رامین طباطبایی،  رئیس فدراسیون به صورت تلویحی تغییر در کادر فنی را مطرح و اعلام کرد که با توجه به تعویق یک ساله مسابقات المپیک، کمیته فنی فدراسیون نیز در مورد سرمربی آینده تیم ملی تصمیم گیری خواهد کرد و بهترین گزینه انتخاب می‌شود.

در ادامه نیز بحث پایان قرارداد مهران شاهین طبع به میان آمد تا تمام خبرها در مورد بسکتبال داخلی به وضعیت آینده  نیمکت تیم ملی ختم شود.

شاهین طی دو سالی که رو نیمکت تیم ملی بوده، این تیم افت و خیز زیادی داشته و نتایجی که کسب شده نه درخشان بوده و نه ضعیف. مهمترین موفقیت تیم‌ملی در زمان این مربی رسیدن به المپیک بود که البته در این امر هم لغزش وجود داشت و خیلی‌ها برد نیجریه مقابل چین را در رسیدن ایران  به المپیک دخیل می‌دانستند.

صحبت‌های اختلاف گونه مسئولان فدراسیون بسکتبال در مورد شاهین طبع بعد از اعتراض‌های شدید گرگانی ها به قهرمان نشدن شان شروع شد و بعید نیست همین اتفاق در نهایت به پایان همکاری دو طرف منجر شود، چیزی که در مصاحبه‌ها کاملا نمایان است.

بر همین اساس در مورد موضوعات مطرح شده به سراغ محمد مهدی ایزد پناه عضو کمیته فنی فدراسیون بسکتبال و سرمربی سابق تیم شهرداری گرگان رفتیم. او اطلاعات کافی از شرایط شهرداری و تیم ملی دارد.

ایزد پناه می‌گوید اگر صحبتی در مورد کادر فنی می‌شود، اساسا به این دلیل نیست که فدراسیون با شاهین طبع مشکل دارد. البته در گذشته مشکلاتی به وجود آمد و برخی از بازیکنان در جلسه با مسئولان  فدراسیون گلایه داشتند. باید تصمیمی گرفته شود که آرامش برای تیم ملی حاصل شود‌. حالا این آرامش می‌خواهد با حضور  شاهین طبع باشد یا مربی دیگری.

او همچنین معتقد است گرگانی ها در مورد اعتراض شان به فدراسیون اشتباه کردند و باید موضوع ادامه لیگ را مطرح می‌کردند،  اما آنها اصرار به پایان مسابقات داشتند و در  نهایت فدراسیون بهترین تصمیم را گرفت.

او که فصل گذشته هدایت نیروی زمینی را در لیگ برتر برعهده داشت، در این گفت وگو از وضعیت نیروی زمینی، تیم ملی بسکتبال، شهرداری گرگان و لیگ آینده صحبت کرده است. 

گفت و گوی او را در زیر می‌خوانید:

خیلی‌ها عنوان می‌کردند نیروی زمینی نتایج خوبی در فصل قبل  با شما کسب کرد، از وضعیت این تیم چه خبر؟

کار خوبی در آنجا شروع شد. ما می‌خواستم چراغی را در این باشگاه روشن نگه داریم و روی پای خودشان باشند که خوشبختانه این اتفاق افتاد. شرایط شان در حال حاضر خوب است و با همان بازیکنان سرباز پیش می‌روند. این همان خواسته‌ای بود که هم من و هم فدراسیون دنبال آن بودیم و امیدوارم اتفاقات خوبی هم برای باشگاه و هم بازیکنان بیفتد.

* ادامه کارتان با این تیم چگونه خواهد بود؟

دیگر با این تیم همکاری ندارم. فصل قبل هم اگر قبول کردم که کار کنم به خاطر ایجاد یک سازماندهی بود.

*ظاهرا یک مقدار دلخوری هم میان شما و مسئولان باشگاه به وجود آمد.

دلخوری که نه، اما به هرحال در مجموعه‌ای که از لحاظ مالی ضعیف است یک مقدار کشمکش هایی به وجود می‌آید. در مجموع نتایج خوبی گرفته شد و چند نیروی جوان و با استعداد معرفی و رشد کردند.

* شما عضو کمیته فنی فدراسیون هستید و این روزها صحبت‌های زیادی در مورد نیمکت تیم ملی می‌شود.

در مورد طباطبایی، رئیس فدراسیون صحبت‌های شفافی را انجام و توضیحات لازم را داد.

* اتفاقا خیلی‌ها معتقد بودند غیر شفاف بود و جامعه بسکتبال در یک سردرگمی قرار گرفت. ابتدا حمایت از شاهین طبع وجود داشت، اما اخیرا صحبت‌ها در مورد پایان قرارداد او و تغییر است.

مهم این است که مشکل خاصی وجود ندارد و اگر برخی اوقات هم چنین صحبت‌هایی مطرح می‌شود اساسا به این دلیل نیست که فدراسیون با مهران شاهین طبع مشکل دارد. تا اینجای کار او به عنوان سرمربی تیم ملی کار خود را انجام داده و نتایج خوبی هم کسب کرده است. البته ناگفته نماند که برد نیجریه مقابل چین در صعود ما به جام‌ جهانی هم تاثیرگذار بود. با این حساب ابتدا باید دید نظر خود او برای ادامه همکاری چیست، فکر نمی‌کنم مشکل خاصی وجود داشته باشد، اما اگر یادتان باشد دو سال قبل هم مشکلاتی در خصوص کادرفنی پیش آمد.

*چه مشکلی؟

چند بازیکن یک سری مواردی را در جلسه با مسئولان فدراسیون که خود من هم حضور داشتم بیان کردند. به هرحال این بازیکنان قهرمانان ملی هستند و باید شرایطی ایجاد شود که آنها هم با آرامش بیشتری کارشان را دنبال کنند. حالا این آرامش با شاهین طبع باشد یا مربی دیگری.  اساسا مشکل خاصی فعلا وجود ندارد.

* پس با این حساب تصمیم مهمی در مورد نیمکت تیم ملی گرفته خواهد شد.

بله. تصمیمی گرفته می‌شود و همه چیز ختم به خیر خواهد شد.

* آیا این تصمیم به تغییر می‌انجامد؟

چه بگویم؟ نظر شخصی من این است که تغییری صورت نمی‌گیرد. ما باید داشته‌های خودمان را حفظ کنیم. شاهین طیع هم در این مدت زحمت زیادی کشیده و باید شان مربیان ایرانی را هم حفظ کنیم. این را هم باید در نظر بگیریم که فدراسیون در راستای آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی سنگ تمام گذاشت و بهترین تدارکات اردویی بعد از انقلاب بود. خوشبختانه اثر هم کرد و بچه‌ها بازی های خوبی مثلا مقابل اسپانیا انجام دادند.

* البته بازی‌هایی را هم باختیم که برتری کامل در آنها داشتیم.

بله درست است. مقابل پورتوریکو ۱۷، ۱۸ امتیاز جلو بودیم و می توانستیم برنده باشیم،  اما نشد. اینها مواردی است که وجود دارد و کمیته فنی پس از بررسی بهترین گزینه را برای تیم ملی انتخاب می‌کنیم.

* کمیته فنی چه زمانی جلسه خواهد داشت؟

احتمالا ۱۴ تیر ماه جلسه خواهیم داشت. البته  پیش از این هم جلسات متعددی را با طباطبایی در مور مسائل مختلف داشته‌ایم و اخیرا نشست دو ساعته‌ای هم در مورد تیم ملی با نفرات محدود برگزار شد.

* نگرانی‌هایی از سوی علاقمندان بسکتبال و تیم ملی وجود دارد؟ 

جای نگرانی نیست. فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کند و برنامه ریزی برای لیگ بعدی هم صورت گرفته است تا در نهایت یک تیم ملی قدرتمند راهی بازی‌های المپیک شود.

* گفته می‌شود که اختلاف فدراسیون بسکتبال و شاهین طبع و صحبت‌هایی که می‌شود به خاطر انتقاد مسئولان شهرداری گرگان به فدراسیون ایجاد شده است؟

یک قانونی در تمام دنیا است و فدراسیون باید همه تیم‌ها را در نظر بگیرد. من خودم چون گرگانی هستم دوست داشتم شهرداری قهرمان شود، اما به هرحال تیم‌های دیگر مانند مهرام، شیمیدر و پتروشیمی بازیکنان خارجی خیلی خوبی در نظر گرفته بودند و همین خارجی‌ها برای این تیم در پلی آف تعیین کننده بودند. به نظر من فدراسیون عاقلانه ترین کار را انجام داد تا همه تیم‌ها را حفظ کند، اما درست ترین راه این بود که ابتدا صبر می‌کردیم تا مسابقات برگزار شود و در غیر اینصورت و اگر قرار بود باشگاه‌های آسیا برگزار شود، شهرداری گرگان به عنوان نماینده ایران معرفی شود.

* هجمه هایی که از سوی مسئولان گرگانی به فدراسیون وجود داشت به خاطر قهرمانی بود یا هزینه‌های زیاد و انتظار تماشاگران؟

دوست داشتند قهرمان شود. گرگان در دور مقدماتی صدرنشین بود و می‌خواستند به مسابقات آسیایی بروند، اما به هرحال نحوه برخورد درست نبود و اگر یک مقدار دقت نظر و دیپلماسی بیشتری داشتند، نتیجه بهتری می‌‌گرفتند. بهترین گزینه این بود که شهرداری به برگزاری ادامه رقابت ها اصرار می‌کرد و اگر نتیجه ای نداشت، آن وقت اعتراض می‌کردند.

* اتفاقا آنها اصرار زیادی داشتند که بازی‌ها برگزار نشود.

دقیقا اشتباه  بزرگ آنها همین جا بود که پافشاری برای تعطیلی لیگ داشت و نمی‌دانم چه اصراری داشتند که این اتفاق بیفتد.

* پیش بینی شما این بود که گرگان قهرمان می شود؟

نمی توان در این مورد قضاوت کرد چون بازیکنان خارجی تیم های دیگر خیلی ارزشمند و تاثیرگذار و تعیین کننده‌ بودند و خیلی‌ها پیشبینی شان این بود که مهرام با حضور آن خارجی ها قهرمان می‌شود. در این طرف شهرداری گرگان بازیکنان خارجی خود را جذب کرده بود و دیگر نمی‌توانست کسی را اضافه کند.

* احساس می‌شود فدراسیون انتظار داشته شاهین طبع بتواند مسئولان گرگانی را قانع کند که تصمیم درستی گرفته شده است.

نمی دانم. در این مورد چیزی نمی‌توانم بگویم. فقط می‌دانم که خود شاهین طبع هم اصرار بر پایان لیگ داشت.

*  شما صحبتی در این خصوص با شاهین طبع داشتید؟

بله، من هم طی صحبتی که با او داشتم، گفتم اگر شما اصراری در جلسه داشتید باید روی برگزاری ادامه مسابقات لیگ می‌بود نه پایان آن. چون فدراسیون بسکتبال نمی‌تواند شخصا تصمیم بگیرد و باید همه تیم ها را در نظر بگیرد، اما متاسفانه شاهین طبع اصرای برای قهرمانی شهرداری گرگان نداشت.

* شاید هم توقع این بوده که فدراسیون شهرداری گرگان را به عنوان قهرمان لیگ معرفی کند.

بله این توقع را که داشتند، اما به نظر من فدراسیون کار حرفه‌ای را انجام داد حالا اگر مسابقات آسیایی برگزار شود یک تیم به عنوان ‌نماینده بسکتبال انتخاب خواهد شد. البته بعید است با این شرایط آسیا هم مسابقه بگذارد.

* شما موافق کاهش قرارداد بازیکنان و مربیان به خاطر نیمه کاره ماندن لیگ بودید؟

ببینید بازیکن و مربی یک سال ورزشی خود را گذاشته و باشگاه هم سرمایه گذاری کرده است. فکر می‌کنم با توجه به اینکه بسکتبال قراردادهای کمتری نسبت به فوتبال و والیبال دارد باشگاه ها باید ۷۰ تا ۹۰ درصد قرارداد آنها را پرداخت کند. شنیده‌ام تیم گرگان هم تاکنون ۷۰ درصد را داده و مابقی را هم به نوعی با هم توافق می کنند.

* خودتان برای فصل پیشنهادی برای مربیگیری داری؟

بله با دو باشگاه در حال مذاکره هستم و ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

*تهرانی هستند یا از استان دیگر؟ 

اجازه دهید وقتی قطعی شد در این خصوص به صورت کامل توضیح خواهم داد.

*سال گذشته در تیمی مربیگری کردید که بودجه کافی برای حضور در لیگ برتر نداشت، برای فصل بعد شرایط مالی گزینه هایتان به چه شکلی است؟

اگر خوب نباشد که قبول نمی‌کنم. سال قبل هم به خاطر دل خیلی از سربازان آمدم و شاید به نوعی خودزنی هم بود، چون خیلی تحت فشار بودم، اما امسال باید با تیمی بیایم که حداقل در جمع ۴ تیم باشد.

* به نظر شما فصل بعد تعداد تیم ها چگونه خواهد شد؟

به شما قول می‌دهم که لیگ فصل بعد خیلی بهتر از سال قبل خواهد بود و تعداد تیم ها هم بیشتر می شود. در لیگ سال قبل ۴ تیم بودند که شرایط مالی خوبی نداشتند و برای فصل بعد طباطبایی محدودیت هایی را در نظر گرفته است. آنطور که شنیدم و می‌دانم شرایط سخت تر از سال قبل است و هر تیمی که می‌خواهد بیاید از لحاظ مالی وضعیت نرمالی داشته باشد و در میانه فصل درجا نزند و ورودی را پرداخت نکند.

* در هر فصل این صحبت ها می‌شود اما در نهایت باز هم اتفاقی نمی‌افتد.

باید دید امسال چقدر این تصمیم ها اثر خواهد داشت.

​بیشتر بخوانید:
کارشناس والیبال: حضور برخی افراد در هیات رئیسه والیبال تاسف‌آور است
قهرمان کشتی جهان: وقت کافی برای دفن قربانیان کرونا را هم نداشتیم!
مخالفت آمریکا با تصمیم اتحادیه جهانی کشتی #‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی
منبع: مدال


مطالب پیشنهادی

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

مطالب مرتبط