خبرداغ |
5 روز پیش

بخشش محکوم به قصاص پس از ۱۸ سال

رئیس کل دادگستری استان گلستان از بخشش یک محکوم به قصاص در علی‌آبادکتول خبر داد و گفت: این اتفاق در قالب پویش «به حرمت امام حسین علیه السلام می‌بخشم» انجام شده است.

بخشش محکوم به قصاص پس از ۱۸ سالحیدر آسیابی اظهارداشت: محکوم به قصاص 18 سال پیش در پی یک دعوای لفظی متاسفانه نتوانست خشم خود را کنترل کند و مرگ یک جوان 21 ساله را رقم زد.

به گزارشخبرداغبه نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، وی افزود: پس از رسیدگی پرونده و به درخواست اولیای دم، حکم قصاص این جوان صادر شد و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا، قرار گرفت .

رئیس کل دادگستری استان گلستان ادامه داد: از پنج سال پیش تلاش برای کسب رضایت اولیای دم آغاز شد اما هر بار این تلاش ها و پادرمیانی ها بی نتیجه ماند.

این مقام ارشد قوه قضاییه در گلستان گفت: در ماه محرم و در قالب پویش « به حرمت امام حسین علیه السلام می بخشم» بار دیگر دادستان علی آباد کتول و اعضای شعبه هفتم شورای حل اختلاف این شهرستان همراه با بزرگان و ریش سفیدان منطقه، تلاش برای کسب رضایت را آغاز کردند.

آسیابی ادامه داد: این بار پادرمیانی ها به ثمر نشست و اولیای دم به حرمت شب های محرم بزرگوارنه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم قصاص منصرف شدند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: محکوم به قصاص هم که حالا در آستانه 40 سالگیست از زندان آزاد شد.

این نهمین محکوم به قصاص است که امسال با گذشت اولیای دم ، فرصت زندگی ِ دوباره به او بخشیده می شود.#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از روز گذشته خبری مبنی بر فوت مهران غفوریان دست به دست می شود این خبر صحت ندارد و مهران غفوریان با انتشار یک استوری در اینستاگرام از مردم خواست به شایعات دامن نزنند.

7 ساعت پیش

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فیروزکوه گفت: به علت پیش بینی بارش های رگباری واحتمال جاری شدن سیل تمام جاذبه های طبیعت گردی وگردشگری این شهرستان تا 31 مرداد تعطیل است.

6 ساعت پیش

احمد گوهری پیش از آغاز لیگ قرارداد جدیدی با پرسپولیس امضا کرد.

7 ساعت پیش

دادستان عمومی و انقلاب بندر امام خمینی(ره) گفت: قاتل فراری که در حمله مسلحانه به علت اختلاف با مالک ساختمان، پدر و کودک همسایه را به قتل رسانده بود، دستگیر شد.

6 ساعت پیش

فرانکی دی‌یونگ، ستاره هلندی و ۲۵ ساله احتمالا به‌زودی علیه باشگاه بارسلونا اقدام قانونی می‌کند.

7 ساعت پیش

کمیته اخلاق از صدور حکم رفع ممنوعیت فعالیت فوتبالی پیرامون یکى از احکام صادر شده خبر داد.

6 ساعت پیش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: طرح های فرهنگی در سواحل استان بوشهر برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب از مهرماه با همکاری نهادها و ادارات مختلف اجرا می شود.

6 ساعت پیش

فیفا نامه ای به باشگاه پرسپولیس در خصوص شکایت سرخپوشان از شجاع خلیل زاده ارسال کرده است.

6 ساعت پیش

استاندار سمنان  با بیان اینکه پسته دامغان را همه می شناسند گفت: فرآوری پسته دامغان مورد توجه قرار گیرد.

6 ساعت پیش

بیشتر...