مشکلات حزب محافظه کار انگلیس هر روز بیشتر می شود خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، مشکلات حزب محافظه‌کار انگلیس هر روز بیشتر می­‌شود. دومینیک راب، معاون نخست‌وزیر ریشی سوناک و وزیر دادگستری، با یک سری از شکایات مواجه است که او را به قلدری، سوء استفاده از قدرت و بدرفتاری با کارمندانش متهم می‌کنند.

آوازه جناح راست بریتانیا در حال فروکش کردن است. گویی رسوایی های بوریس جانسون و پارتی گیت جهت ورود بریتانیا به رکود سیاسی-حاکمیتی کافی نبود تا شکست‌های جانشین او، لیز تراس و اخیرا اتهام علیه راب مطرح و مزید بر علت نشود. اگرچه کابینه سوناک نوید گشایش راه‌حل های اقتصادی برای بریتانیا را می‌داد، اما روحیه و رفتار متحدان او در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. راب اولین کسی نیست که به خشونت متهم می‌شود. چند هفته پیش، گاوین ویلیامسون، نماینده مجلس و وزیر امور خارجه بدون رزومه کاری مرتبط نیز در معرض انتقاد به قلدری و رفتار خصمانه قرار گرفت و وادار به استعفا شد.

یک مقام ارشد سابق انگلیس در مصاحبه ای در روز سه شنبه هفته جاری با «رادیو تایمز » گفت که همکارانش در زمانی که راب وزیر خارجه بود از رفتن به دفتر او ترس داشتند.

راب، زیر ذره بین

دومینیک راب نمونه کلاسیک یک محافظه کار خاموش نشدنی است. به نقل از رسانه اسپانیایی «ال دباته»، او در سال 2010 به عنوان نماینده حوزه انتخابیه اشر و والتون به این حزب پیوست. از آن زمان، او عضو ثابت کابینه حاکم بوده است. وی در سال 2018 وزیر برگزیت، بین سال های 2019 تا 2021 وزیر امور خارجه و از سال 2021 وزیر دادگستری بود. پس از استعفای لیز تراس، ریشی سوناک او را احیا و به قدرت برگرداند. ریشی سوناک، در 25 اکتبر سمت معاونت نخست­‌وزیری به او اعطا کرد، اما راب نتوانست کمتر از یک ماه بدون جنجال دوام آورد. انتصاب او در داخل مورد استقبال قرار نگرفت. همان‌طور که روزنامه بریتانیایی گاردین فاش کرد، هنگامی که اعلام شد که او به وزارت دادگستری بازخواهد گشت، تنها گزینه باقی مانده برای کارمندان این بود که "وزارت را ترک کنند"، زیرا او با رفتار خود به بسیاری از کارکنان آسیب وارد کرده بود.

طی گفتگو با گاردین چندین منبع از دادگستریفاش کرده بودند که راب، "فرهنگ ترس" را در راهروهای حوزه مدیریتی خود ایجاد کرده است. آنتونیا رومئو، دبیر دائمی وزارت دادگستری بریتانیا، به او هشدار داد که پس از قرار گرفتن در این مقام "او باید با کارکنان محترمانه و حرفه­‌ای رفتار کند." به نقل از رسانه اسپانیایی «لا رسون» به نقل از یک روزنامه انگلیسی منتشر کرده است که سیمون مک دونالد نیز قبلا به راب در مورد رفتارش با کارکنان در دوران صدارت بر وزارت خارجه هشدار داده بود. به گفته آگاهان، وزیر تحقیرگر، مطالبه گر، بی ادب و پرخاشگر است و با کارمندان خود قلدرانه رفتار می کند.

روزنامه انگلیسی The Sun ادعا کرده بود که علاوه بر خشونت، او از مشکلات عصبی رنج می‌برد. این روزنامه انگلیسی چندی پیش مطلبی را به اشتراک گذاشته بود که دومینیک راب گوجه فرنگی‌های سالاد خود را از شدت عصبانیت در اتاق پرت کرده بود.

دستور حکومتی برای انجام تحقیق مستقل

رسانه «ال اوبزرواتور» منتشر کرد که در 16 نوامبر 2022، دو شکایت رسمی علیه رفتار دومینیک راب در زمان دولت بوریس جانسون مورد رسیدگی قرار گرفت. یکی از آن‌ها ادعا کرده است که راب هنگام انجام کار، جان یک نفر را به خطر انداخته است، به همین دلیل همکاران و کارمندانش از ورود به دفتر او ترس داشتند. از آن لحظه به بعد سیلی از انتقادات علیه وزیر دادگستری به راه افتاد. روزنامه تایمز فاش کرد که مقامات این وزارتخانه اغلب پس از صحبت با راب یا اعضای تیمش به گریه می‌­افتادند. علاوه بر این، فشار کاری و ضرب‌الاجل‌های بسیار کوتاه تأثیر مخربی بر سلامت روان اعضای بخش داشت.

با مشخص شدن ماهیت و محتوای دو شکایت رسمی، نخست وزیر ریشی سوناک چاره ای جز اجازه دادن به تحقیقات مستقل نداشت. خود راب اظهار داشت که با تحقیقات "کاملاً همکاری" خواهد کرد، اما اتهامات را رد کرده و از خود دفاع خواهد کرد، زیرا خودش می­‌پندارد که هرگز قلدری را تحمل نکرده و همیشه رفتار حرفه­‌ای داشته است. تحقیقات درباره رفتار خصمانه دومینیک راب، فراتر از دو شکایت رسمی ارائه شده علیه وزیر خواهد بود و تمام بازه زمانی اقامت وی ​​در وزارت دادگستری را پوشش می‌دهد. این کار توسط یک فرد مستقل و واجد شرایط انجام می‌شود، همانطور که سوگری، در آن زمان در رابطه با "پارتی گیت" تحقیق مستقلی انجام می داد.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از صدور سند مالکیت اراضی نیروی دریایی ارتش در استان بوشهر خبر داد و گفت: 30 فقره سند مالکیت به مساحت 47 هکتار تحویل پایگاه دریایی بوشهر شد.

نیم ساعت پیش

مدیر مرکز بانوان و امور خانواده بنیاد کرامت رضوی از آزادی 732 زندانی جرائم مالی غیرعمد به همت این مجموعه و خادمیاران آستان قدس رضوی در قالب پویش «نذر امام رضا(ع)» از مهرماه سال 1400 تاکنون خبر داد و گفت: 512 زندانی از این تعداد را زندانیان پدر و 220 نفر را مادران زندانی تشکیل می‌دادند.

7 دقیقه پیش

عضو هیئت مدیره شبکه ملی ایثارگران با بیان اینکه در برخی قوانین ایثارگران وجانبازان شفافیت وجود ندارد، گفت: این عدم شفافیت به اجرای ناقص قوانین موجود دامن زده که باید برای رفع آنها گام‌های موثری برداشته شود.

نیم ساعت پیش

پوستر مستند «میراث سمی» که روایتی از میراث سمی بزرگترین شرکت شیمیایی جهان است، منتشر شد.

نیم ساعت پیش

آیین استقبال از پیکر پاک 8 شهید مدافع حرم اهل بیت(ع) صبح امروز با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد برگزار شد.

نیم ساعت پیش

منابع خبری رژیم صهیونیستی از عملیات ضد صهیونیستی در شهر قدس اشغالی خبر دادند که در آن 3 صهیونیست به هلاکت رسیدند.

نیم ساعت پیش

درآمد ورزش زنان به بیش از یک میلیارد دلار در سال 2024 می‌رسد.

نیم ساعت پیش

شورای امنیت سازمان ملل گزارش هماهنگ‌کننده ویژه این سازمان درباره وضعیت افغانستان را در یک نشست غیرعلنی بررسی کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...