ورزش سه‌ |
۳ هفته پیش

دوپینگ ملی پوش: وداع با لیگ شاید یک سال محرومیت ورزش سه

کد خبر : 1873236 |10 اسفند 1401 ساعت 12:29 |175.7K بازدید |12دیدگاه

اختصاصی ورزش سه؛

دوپینگ ملی‌پوش: وداع با لیگ و شاید یک سال محرومیت

ملی‌پوش والیبال ایران به دلیل دوپینگ نمی‌تواند تیمش را در نیمه نهایی لیگ برتر والیبال همراهی کند. او احتمالا با محرومیت یک ساله مواجه خواهد شد.

دوپینگ ملی‌پوش: وداع با لیگ و شاید یک سال محرومیت

به گزارش "ورزش سه"، امیرحسین توخته یکی از بازیکنان خوب تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌ها و پس از آن قهرمانی جهان بود. این بازیکن در لیگ امسال نیز زیر نظر بهروز عطایی در باشگاه لبنیات هراز آمل توپ می‌زند و اتفاقا نمایش‌های خوبی را از خود ارائه داده است.

با شروع مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال ایران، کمیته مبارزه با دوپینگ به شکل دقیق و کاملاً با وسواس از بازیکنان حاضر در مسابقات تست دوپینگ گرفته و تقریباً در هفته اخیر هر روز این اتفاق رخ داده است.

در همین راستا، چند روز پیش یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرد که تست دوپینگ امیرحسین توخته، بازیکن ملی‌پوش والیبال ایران، مثبت شده و او احتمالا تا دو سال محروم خواهد شد. در ابتدا پیگیری‌های حاکی از آن بود که توخته به خاطر مشکل کلیوی از دارویی استفاده کرده که باعث شده تست او مثبت شود. در ادامه گفته شد که این بازیکن به زودی مستندات پزشکی تکمیلی خود را ارائه خواهد داد و خطری به لحاظ محرومیت وی را تهدید نمی‌کند.

1739357

با این حال دقایقی پیش خبری شوکه‌کننده به دست ما رسید و مشخص شد که امیرحسین توخته دیدار نیمه نهایی لیگ برتر والیبال را از دست داده و نمی‌تواند در ترکیب هراز آمل مقابل پیکان به میدان برود. در واقع دلیل این اتفاق مسئله دوپینگ توخته بوده و به نظر می‌رسد که مستندات او کافی نبوده است.

همچنین پیگیری‌های ما حکایت از آن دارد که به احتمال زیاد امیرحسین توخته حدود یک سال با محرومیت مواجه خواهد شد. این اتفاق در درجه اول یک شوک بزرگ برای بهروز عطایی محسوب می‌شود که تیمش امروز در نیمه نهایی لیگ برتر والیبال به مصاف تیم پر ستاره و قدرتمند پیکان خواهد رفت. همچنین تیم ملی والیبال نیز از این موضوع متضرر خواهد شد چرا که توخته جزو بازیکنان کلیدی ایران به حساب می‌آید.

تیم ملی والیبال ایران
امیرحسین توخته
تیم والیبال لبنیات هراز آمل
والیبالوالیبال
گزارش خطاگزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...