دیدار معاون وزیر امور خارجه ایران با رئیس مجلس پاکستان all tv logo

دیدار معاون وزیر امور خارجه ایران با رئیس مجلس پاکستان
سیاسیسیاست خارجی

مهدی صفری و اعضای هیات کشورمان امروز در اسلام‌آباد با سردار ایاز صادق رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار کردند.

در این دیدار سید رسول موسوی مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه ایران، رضا امیری مقدم سفیر ایران در پاکستان و رحیم حیات قریشی معاون منطقه‌ای وزارت امور خارجه این کشور نیز حضور داشتند.

سردار ایاز صادق با ابراز خرسندی از سفر هیات اقتصادی-پارلمانی کشورمان به پاکستان بر اهمیت روابط دیرینه این کشور با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وی افزود: ایران و پاکستان نیازمند توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های فی مابین در حوزه‌های مختلف هستند و باید از ظرفیت مجالس برای کمک به شتاب بخشیدن به این روند استفاده کنیم.

رئیس مجلس پاکستان خواستار پیشبرد دیپلماسی پارلمانی برای افزایش ارتباطات مردمی میان ایران و پاکستان و کمک به دولت‌ها در دستیابی به منافع مشترک شد.

در این دیدار معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران اهمیت بالایی به روابط خود با کشور دوست و همسایه پاکستان قائل است.

صفری بر لزوم گشایش روزنه‌های جدید در همکاری‌های دوجانبه ایران و پاکستان به ویژه برداشن گام‌های موثرتر برای افزایش حجم تجارت دوجانبه تاکید کرد.

وی همچنین گفت: ایران از تبادل هیات‌های پارلمانی با پاکستان و فعال سازی گروه‌های دوستی پارلمانی میان دو کشور استقبال می‌کند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای دیدار با مقامات پاکستانی پیرامون گسترش همکاری‌های دوجانبه صبح امروز وارد اسلام‌آباد شد.

باشگاه خبرنگاران جوانسیاسیسیاست خارجی#‌سیاسی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

1 ساعت پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

نیم ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.

1 ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

نیم ساعت پیش

نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی باید تنبیه می‌شد و این اتفاق به وقوع پیوست.

1 ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

نیم ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...