افت فشار شدید آب در یزد یزدی ها مدیریت مصرف آب را جدی بگیرند all tv logo

جواد محجوبی مدیرعاملشرکت سهامی آب منطقه‌اییزد در جلسه شورای حفاظت ازمنابع آبشهرستان میبد که در راستای رویداد آبی این شهرستان برگزار شد، گفت: با توجه به گرمای بیش از حد دمای هوا، مردم با استفاده از سایه بان کولر، وسایل کاهنده آب، آبیاری قطره‌ای و نوین و استفاده از پرلاتور در مصرف آب صرفه جویی کنند.

وی افزود: میزان بارندگی شهرستان میبد در سال آبی جاری ۱۱۵.۷ میلیمتر بوده است که نسبت به سال گذشته ۱۳.۹ درصد افزایش داشته است.

محجوبی خاطر نشان کرد: شهرستان میبد در دوره ۱۰ ساله منتهی به خرداد ۱۴۰۳، متاثر از خشکسالی شدید و در دوره یکساله متاثر از خشکسالی ضعیف تا متوسط است.

محجوبی با بیان اینکه میزان افت دشت یزد_اردکان سالیانه ۴۴ سانتیمتر است، ابراز کرد: میزان متوسط کسری مخزن این دشت ۹۷.۵۲ میلیون متر مکعب است.
رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد با اشاره به اینکه مجموع ۴۹.۴۳ میلیون متر مکعب آب از منابع این شهرستان برداشت می‌شود، گفت: ۳۷.۰۷ میلیون متر مکعب آب در بخش کشاورزی، ۶.۰۶ میلیون متر مکعب در بخش صنعت و خدمات و ۶.۳ میلیون متر مکعب آب در بخش شرب و بهداشت مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین مصرف آب در این شهرستان در بخش کشاورزی است، خاطر نشان کرد: ۷۵ درصد آب در بخش کشاورزی، ۱۳ درصد در بخش شرب و بهداشت و ۱۲ درصد در بخش صنعت و خدمات برداشت می‌شود.

لازم به ذکر است در ابتدای این نشست مصطفی وطن خواه رییس اداره منابع آب منطقه شمالی، گزارشی از عملکرد این اداره در سال گذشته ارائه داد.#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

13 دقیقه پیش

شرکت تیونینگ خودرو «منصوری» از نسخه سفارشی لامبورگینی اوروس با نام «وناتوس» رونمایی کرد که با پیشرانه قدرتمند ۸۳۸ اسب بخاری و قطعات فراوان فیبرکربنی عرضه می‌شود. منبع: خبرآنلاین

یک ربع پیش

از سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.

یک ربع پیش

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

10 دقیقه پیش

سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ارز واردات خودرو باید منشاء خارجی داشته باشد، گفت: هر فرد دارای کدملی می‌تواند خودروی موردنظر خود را وارد منطقه گمرکی کرده و پس از پرداخت حقوق گمرکی آن را ترخیص کند.

1 ساعت پیش

در مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی بدون نیاز به حداقل خرید، شما می‌توانید از ۲۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی بهره بگیرید.

11 دقیقه پیش

بازار گوشت قرمز نسبت به روز گذشته تغییر اندکی داشت.

10 دقیقه پیش

مدتی است با طرح موضوع توقف تولید پژو پارس، از سورن پلاس، خودرویی دارای استانداردهای ۸۵گانه، به عنوان جایگزین این محصول یاد می‌شود؛ اما خودروهایی همچون ۲۰۷ و تارا دستی نیز جزو گزینه‌های پیشنهادی است که در طرح‌های فراخوان در حال ارسال به مشتریان است.

12 دقیقه پیش

گروه خودروسازی آلمانی فولکس واگن اعلام کرد که برند ورزشی پریمیوم پورشه خود را با قیمتی بین ۷۰ تا ۷۵ میلیارد یورو در بازار بورس عرضه خواهد کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...