شهرواندان مراقب پیامک های جعلی باشند all tv logo

شهرواندان مراقب پیامک های جعلی باشند
خراسان جنوبیبیرجند

سرهنگ الوانی رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: همزمان با برنامه جدید دولت در خصوص یارانه‌ای نقدی و کالا‌برگ الکترونیک، بازار پیامک‌های جعلی با عناوین غیر‌واقعی در‌خصوص یارانه داغ شده است.

او افزود: در این پیامک‌ها از مخاطب خواسته شده برای مشاهده یارانه معیشتی از طریق لینکی که در داخل پیامک قرار داده شده است، پیگیری انجام شود، در‌حالی‌که بررسی‌ها نشان می‌دهد این موضوع ترفند جدیدمجرمان سایبریبرای کلاهبرداری از افراد و خالی‌کردن حساب بانکی آنان است.

سرهنگ الوانی ادامه داد: در این روش از کلاهبرداری مجرمان سایبری مانندپیامک جعلیسامانه ثنا، با ارسال انبوه پیامک جعلی حاوی لینک فیشینگ، شهروندان را به درگاه‌های بانکی جعلی هدایت و اقدام به خالی‌کردن حساب‌بانکی آنان می‌کنند، همچنین با نصب بد‌افزار بر‌روی موبایل آنها، از تلفن همراه‌شان سوء‌استفاده کرده و پیامک جعلی را برای سایر شهروندان نیز ارسال می‌کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در خصوص جلوگیری از قربانی‌شدن با این‌ترفند مجرمین سایبری به شهروندان توصیه کرد: هنگام دریافت پیامک با عناوین گفته شده، به سر‌شماره آن دقت کنند که پیامک ارسالی از سر‌شماره شخصی نباشد، چرا‌که سازمان‌ها، ادارات و نهاد‌های دولتی، هیچ‌موقع از سر‌شماره‌های شخصی برای ارسال پیام استفاده نمی‌کنند و همچنین این سازمان‌ها برای ثبت‌نام، نمایش یا ویرایش اطلاعات و ... هیچ‌گونه پولی را از شهروندان دریافت نمی‌کنند.

او اظهار کرد: شهروندان اخبار مربوط به یارانه معیشتی را ازرسانه ملیو یا رسانه‌های دیداری و شنیداری معتبر کشور پیگیری کنند و به اخبار و شایعات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی که از طرف مجرمان سایبری و با هدف خالی‌کردن حساب‌بانکی افراد انتشار می‌یابد توجه نکنند.

سرهنگ الوانی گفت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.gov.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و کاربران می‌توانند آخرین اخبار، حوادث و رویداد‌های سایبری را از این سایت دریافت کنند همچنین شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ مربوط به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر کشور است.

باشگاه خبرنگاران جوانخراسان جنوبیبیرجند#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رییس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اعلام واریز مرحله جدید سود سهام عدالت نسبت به فرصت‌طلبی جدید شیادان مجازی در این خصوص هشدار داد.

یک ربع پیش

منابع آمریکایی از وقوع آتش سوزی گسترده و چندین انفجار در یک منطقه صنعتی در ایالت میشیگان خبر دادند. این حادثه در یک کارخانه مخازن نیتروژن مایع رخ داده و حجمی عظیمی از دود و آتش منطقه را فراگرفته است. پلیس از مردم خواسته‌به محل حادثه نزدیک نشوند.

14 دقیقه پیش

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به مصدوم شدن 15 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان تهران از ابتدای اسفندماه گفت: یک نفر از مصدومان جان خود را از دست داده است.

نیم ساعت پیش

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که انتخابات مجلس با نقش آفرینی مردم برگزار شد، گفت: مشارکت مردم با وجود طراحی‌های گوناگون دشمنان، برآمده از وطن‌دوستی و علاقه و امنیت کشور و آگاهی سیاسی بود.

نیم ساعت پیش

معاونت اجرایی رئیس‌جمهوری پیشنهاد داد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد به‌عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در امور اجرایی مناطق آزاد تعیین و عزل و نصب مدیران این مناطق هم به وی واگذار شود.

نیم ساعت پیش

روایت و آمار محرومیت زدایی از روستا‌ها در گام اول انقلاب اسلامی را ببینید.

نیم ساعت پیش

علی رغم اینکه جلسه علنی روز گذشته مجلس به دلیل غیبت تعداد زیادی از نمایندگان لغو شد، هیئت رئیسه تنها اسامی ۶۲ نفر از آنها را اعلام کرد و عضو دیگر هئیت رئیسه نیز به خبرنگار تسنیم گفت که مابقی افراد مرخصی استعلاجی گرفته بودند.

یک ربع پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تعداد ۲۰۰ حمله سایبری و پنج حمله بزرگ را در روز انتخابات توسط دستگاه های امنیتی و سازمان پدافند غیرعامل کشور کشف، کنترل و خنثی کردیم.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از دفع ۲۰۰ حمله سایبری کوچک و بزرگ در یک ماه منتهی به انتخابات مجلس خبر داد.

13 دقیقه پیش

بیشتر...