وظیفه جریان دانشجویی آگاه سازی شورآفرینی در کشور است خبرنامه دانشجویان ایران

جوانان و بخصوص قشر فرهیخته دانشگاهی در این حرکت تحول خواهانه نقش جدی برعهده دارند اینان موتور محرک گام دوم انقلاب اند. تمام تمرکز دشمن هم بر خنثی سازی این ظرفیت عظیم از طریق ترویج روحیه یأس و ناامیدی است. جریان دانشجویی باید در مسیر تشکیل دولت اسلامی به معنای واقعی آن برای خود نقش ویژه ای تعریف کند و پرچم دار امیدآفرینی و تحول خواهی در کشور باشد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، محمدحسین آزادی فعال سابق دانشجویی و دبیر سابق جامعه رسانه اسلامی دانشگاه صداوسیما گفت: انتخابات آتی ریاست جمهوری انتخابات ویژه‌ای بوده و چشم دوست و دشمن به آن است. ضد انقلاب و دنباله های داخلی آنها به دنبال تضعیف جمهوریت نظام، القای بی اثر بودن انتخابات و مأیوس سازی مردم از حضور پای صندوق های رأی اند. البته فشارهای شدید اقتصادی و ناکارآمدی های داخلی در چند سال گذشته به این موضوع دامن زده است.

وی ادامه داد: متأسفانه عده ای که وضعیت نامطلوب کنونی نتیجه تفکر سیاسی و مدیریت اجرایی آنهاست در تلاشند به هر طریقی ناکارآمدی موجود را با گزاره های موهومی چون دولت در سایه، چند دولتی و تعابیری از این دست توجیه کنند.

آزادی افزود: انقلاب در آغاز گام دوم خود قرار داد، گامی که باید طی آن اصول و اهداف انقلاب تثبیت شود، اشتباهات و نواقص گذشته جبران گردد و حرکتی پرشتاب و رو به جلو برای ساختن یک ایران قوی شکل بگیرد. چنین گام مهمی نیازمند تشکیل یک دولت جوان، مردمی، کارآمد، عدالت طلب و تحول خواه است.

این فعال سابق دانشجویی تصریح کرد: دوران در جا زدن و تکرار رویه های غلط به پایان رسیده و کشور نیازمند تحول در عرصه حکمرانی است. تحولی که با میدان داری جوانان خلاق منجر به یک انقلاب علمی، اقتصادی و صنعتی شود و اقتصاد کشور را در برابر هر تهدیدی مقاوم کند. این مهم شدنی است اگر دولتی انقلابی، شایسته و با نشاط در خردادماه روی کار بیاید.

وی اضافه کرد: جوانان و بخصوص قشر فرهیخته دانشگاهی در این حرکت تحول خواهانه نقش جدی برعهده دارند اینان موتور محرک گام دوم انقلاب اند. تمام تمرکز دشمن هم بر خنثی سازی این ظرفیت عظیم از طریق ترویج روحیه یأس و ناامیدی است. جریان دانشجویی باید در مسیر تشکیل دولت اسلامی به معنای واقعی آن برای خود نقش ویژه ای تعریف کند و پرچم دار امیدآفرینی و تحول خواهی در کشور باشد.

آزادی تاکید کرد: رکود موجود در جریان دانشجویی که البته بخشی از آن به سبب غیرحضوری شدن دانشگاه ها در دو سال اخیر است پذیرفتنی نیست و این جریان باید در روزهای آتی به وظیفه و رسالت خود که آگاه سازی و شورآفرینی در کشور است عمل کند.

دبیر سابق جامعه رسانه اسلامی دانشگاه صداوسیما اظهار داشت: کشور در وهله نخست نیاز به مشارکت چشم گیر مردمی سپس همان طور که رهبر انقلاب فرمودند انتخاب یک رئیس جمهور انقلابی، مردمی، جهادی، با کفایت، با ایمان، معتقد به جوانان، عدالتخواه و فساد ستیز، امیدوار و معتقد به توانمندی های داخل دارد و جریان دانشجویی در مطالبه گری این ویژگی ها، تشخیص گزینه مطلوب و دعوت از او نقش مهمی دارد.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وقوع یک آتش‌سوزی مهیب در شهر سن پترزبورگ روسیه موجب مرگ دست کم یک نفر و زخمی شدن ۲ تن شد. فرد کشته شده یک مامور آتش نشانی است.

8 دقیقه پیش

مخالفان بازی ای را شروع کرده بودند، بدون اینکه کوچکترین پیشرفتی حاصل کنند و این در یک حکومت دیکتاتوری، هرگز نمی‌توانست خبر خوبی باشد. اما این واقعیت که در یک دست از بازی موفقیتی حاصل نشده بود، با وجود ناامیدی ما، به این معنی نبود که ما کل بازی را باخته‌ایم.

8 دقیقه پیش

سیدحسن خمینی بعد از مشورت با رهبر انقلاب تکلیف خود با انتخابات 1400 را روشن کرد و قرار نیست کاندیدای ریاست جمهوری شود.

9 دقیقه پیش

سه فضانورد روس و آمریکایی اعزام شده به ایستگاه فضایی بین‌المللی پس از اتصال موفق به آن، در حالی که ماسک‌های خود را تا پایان این سفر سه ساعته برنداشته بودند به هفت همکار خود در این ایستگاه محلق شدند.

9 دقیقه پیش

رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز دوشنبه، ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان را به صلح دعوت کرده و هشدار داد: هرگونه تنش نظامی با تنش بزرگ تر پاسخ داده خواهد شد.

9 دقیقه پیش

شبکه الجزیره در گزارشی به حمله اخیر به تاسیسات هسته‌ای ایران در نطنز و دست داشتن رژیم اشغالگر در این حمله پرداخت.

یک ربع پیش

بسیاری از فقیرترین کشورهای جهان با تهدید بازیابی ضعیف و عقب ماندگی از مسیر توسعه خود مواجه هستند.

نیم ساعت پیش

فارس نوشت: نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح به هیچ وجه وارد دسته‌بندی‌های سیاسی نمی‌شوند گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان نهاد پاسدار انقلاب و ارزش‌ها و دستاوردهای آن، در حفاظت از انقلاب و نظام اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و دشمنان بدانند که فضاسازی‌های آنها باعث انفعال ما نخواهد شد.

نیم ساعت پیش

مهاجم اسبق استقلال بعد از 23 ماه بار دیگر پایش به گلزنی باز شد تا طلسم بزرگ خود را به این شکل بشکند.

نیم ساعت پیش

بندرعباس-رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس خواستار عدم حضور شهروندان در بهشت زهرا(س) بندرعباس باتوجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا شد.

نیم ساعت پیش

بندرعباس-سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه امروز نیز ۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند افزود: شمار بیماران بستری در استان به ۳۲۷ نفر رسید.

نیم ساعت پیش

بندرعباس-مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اشاره به این نکته که فقر در استان دارای حجم گسترده و پیچیدگی خاصی است، گفت: هم اکنون ۸۶ هزار نفر در سطح استان به صورت دائمی و موردی از این نهاد خدمات دریافت می‌کنند.

نیم ساعت پیش

هزینه معاینه فنی خودروها در سال 1400 مشخص شد.

نیم ساعت پیش

در پی اعلام خبر افزایش قیمت خودرو برای سه ماه نخست سال ۱۴۰۰، بسیاری از کارشناسان و فعالان صنعت خودرو این اقدام را در مدیریت بازار خودرو بی‌تاثیر دانسته و از آن به عنوان راهی برای استفاده دولت از ابزاری همچون شورای رقابت برای کنترل و دستوری کردن قیمت‌ها یاد می‌کنند. ضمن اینکه آنها معتقدند با توجه به فاصله فاحش درآمد مردم و قیمت خودرو و همچنین رشد تورم در کشور، این تصمیمات راه‌گشا نبوده و عدم تعادل فعلی بازار خودرو، در نتیجه لجاجت شورای رقابت ایجاد شده است.

نیم ساعت پیش

عملکرد لژیونر فوتبال ایران در لیگ یونان تمجید کارشناسان این کشور را به همراه داشت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...