اقتصاد آنلاین |
2 روز پیش

نشانه های محدودیت عرضه عامل رشد بازار نفت پیش بینی قیمت طلای سیاه در نیمه دوم سال اقتصاد آنلاین

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛به گزارش رویترز، از آنجا که اقتصادها در حال بهبود از بحران ویروس کرونا هستند، انتظارات برای محدودیت عرضه تا پایان سال جاری باعث شدقیمت نفتروز پنجشنبه، دستاورهای جلسه معاملاتی گذشته خود را گسترش دهد و باز هم شاهد رشد باشد.

معاملات آتینفت خام برنتپس از رشد 4.2درصدی در جلسه معاملاتی گذشته، 27سنت معادل 0.4درصد افزایش یافت و به 72دلار و 50سنت در هر بشکه رسید. همچنین معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا به دنبال جهش 4.6درصدی در جلسه معاملاتی گذشته، با 33سنت معادل 0.5درصد رشد، به قیمت 70دلار و 63سنت در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.

مورگان استنلی در یادداشتی اذعان داشت: "در بهبود تقاضای نفت تا حدودی نقطه ضعف پدیدار شده، اما بعید به نظر می‌رسد که این موضوع چشم‌انداز اساسی را تغییر دهد."

اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آن (اوپک پلاس) در هفته جاری توافق کردند که میزان تولید خود را 400هزار بشکه در روز از ماه آگوست تا دسامبر، به منظور تعدیل قیمت‌ها و تامین تقاضای در حال رشد، افزایش دهند.

مورگان استنلی اظهار کرد، اما قرار بود تقاضا از عرضه در نیمه دوم سال پیشی بگیرد، که این امر باعث می‌شود قیمت نفت برای مدت باقی مانده سال 2021، بین 75 تا 80دلار در هر بشکه معامله شود.

در این گزارش آمده است: "در پایان، بهبود تولید ناخالص داخلی به احتمال زیاد در مسیر خود باقی خواهد ماند، داده‌های موجودی ذخایر همچنان دلگرم‌کننده خواهد بود، تعادل قیمت‌ها در نیمه دوم سال حاکی از محدودیت بوده و همچنین انتظار داریم که اوپک پلاس منسجم باقی بماند."

ذخایر نفت خام در ایالات متحده، بزرگترین مصرف‌کننده نفت در جهان، هفته گذشته به طور غیرمنتظره 2.1میلیون بشکه افزایش یافت و به 439.7میلیون بشکه رسید که برای نخستین بار از ماه می افزایش را تجربه کرد.

از طرفی، تحلیلگران سیتی خاطرنشان کردند که مهم‌ترین ریسک مرتبط به اصول اساسی بازار، همچنان کاهش تقاضا به دلیل محدودیت‌های جدید ویروس کرونا است.

آنها افزودند: "تنها یک افت تقاضای قابل توجه، باعث مازاد در بازار خواهد شد."

نفت در مسیر بزرگترین افت هفتگی در ماه های اخیر / چرا افت ذخایر آمریکا از بازار حمایت نکرد؟


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

14 ساعت پیش

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

14 ساعت پیش

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

14 ساعت پیش

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

14 ساعت پیش

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

14 ساعت پیش

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

14 ساعت پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

14 ساعت پیش

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

14 ساعت پیش

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

14 ساعت پیش

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

14 ساعت پیش

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

14 ساعت پیش

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

14 ساعت پیش

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

15 ساعت پیش

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

15 ساعت پیش

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

15 ساعت پیش

بیشتر...