گسترش همکاری نظامی با آمریکا در غرب آسیا در دستور کار تل آویو خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، «آویو کوخاوی»، فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه مدعی شد فعالیت‌های مشترک نظامی این رژیم با ارتش آمریکا در منطقه غرب آسیا افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

کوخاوی این اظهارات را بعد از سفر پنج روزه خود به آمریکا مطرح کرد. او گفت: «به منظور بهبود بخشیدن به توانمندی‌هایمان در برابر چالش‌های موجود در منطقه، فعالیت‌های مشترک با ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا گسترش قابل توجهی در آینده نزدیک خواهد داشت.»

فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی بار دیگر مدعی شده که این رژیم فعالیت‌هایش برای مقابله با گسترش نفوذ ایران در منطقه را تسریع خواهد کرد.

کوخاوی در سفرش به واشنگتن با مقام‌های مختلف آمریکایی دیدار کرد. ارتش رژیم صهیونیستی بعد ازپایان سفر او اعلام کرده بود کوخاوی در واشنگتن خواستار افزایش همکاری‌های مشترک علیه «تهدید ایران» شده است.

رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته بارها تلاش کرده با تهدیدهای نظامی، علیه ایران جنگ روانی ایجاد کند اما کارشناسان مستقل بارها بر ناتوانی‌های این رژیم در جامه عمل پوشاندن به این تهدیدها صحه گذاشته‌اند.

روز گذشته هم رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده بودند رژیم صهیونیستی و آمریکا قصد دارند هفته آینده رزمایش هوایی مشترکی برگزار کنند. ادعا شده بود این رزمایش با هدف شبیه‌سازی سناریوها علیه ایران و گروه‌های تحت حمایت ایران در منطقه غرب آسیا خواهد بود.

رژیم صهیونیستی چند روز پیش نیزدر بلندی‌های جولان اشغالی رزمایش نظامی برگزار کرده بود.

این رزمایش‌های نظامی در حالی برگزار می‌شود که طی هفته‌های اخیر سرقت تجهیزات و تسلیحات نظامی از پایگاه‌های رژیم صهیونیستی باعث به سخره گرفته شدن نظامیان اسرائیلی شده است.

منابع خبریرژیم صهیونیستیشامگاه روز شنبه خبر داده بودند که مقادیر زیادی مهمات از یک پایگاه متعلق به این رژیم درجولان اشغالیسوریه به سرقت رفته است.

پایگاه خبری «واللا» گزارش داده بود که چند فرد ناشناس موفق شده‌ بودند وارد پایگاه «تصنوبر» در جولان اشغالی شوند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات از داخل پایگاه ربودند.

رادیو ارتش صهیونیستی هم خبر داد، بیش از 100 هزار گلوله به همراه تجهیزات جنگی از این پایگاه خارج شده است.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک روزنامه آلمانی در مطلبی با استناد به آمارها به افزایش صادرات گاز مایع روسیه به اروپا با وجود تحریم‌های این اتحادیه به دلیل جنگ اوکراین علیه مسکو پرداخت.

6 ساعت پیش

استاندار همدان گفت:در راستای حمایت از کارهای پژوهشی 210 میلیارد تومان اعتبار برای تقویت شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری در نظر گرفته شده است.

6 ساعت پیش

جوان ۱۹ ساله باشتی به خاطر باخت ایران برابر آمریکا درگذشت تا بدترین اتفاق بعد از باخت فوتبال ایران رقم بخورد.

5 ساعت پیش

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ضاربان شهید روح‌الله عجمیان صبح امروز 12 آذر ماه در استان البرز برگزار شد.

6 ساعت پیش

کانال‌های ضدانقلاب در یکی دو روز گذشته آن بازاری کُرد را که در سنندج به استقبال رئیسی رفته بود، تهدید به قتل خودش و خانواده‌اش و آتش‌زدن مغازه‌اش کردند؛ این تهدیدها به‌حدی بود که آن فرد مجبور به تهیه ویدیویی شد تا دست از سرش بردارند.

6 ساعت پیش

به عقیده تحلیلگران یک نشریه آمریکایی، اگر خطر تشدید وخامت اوضاع در اوکراین برای منافع ایالات متحده افزایش یابد، کاخ سفید ممکن است ارسال تسلیحات نظامی به کی‌یف را متوقف کرده و  اقدامات خود در برخورد با جنگ اوکراین را با دقت بیشتری ارزیابی کند.

6 ساعت پیش

شبکه اینترنشنال وابسته به عربستان سعودی در ادامه انتشار اخبار بدون سند و دروغی که در روزهای گذشته منتشر کرد، به تازگی مدعی شده است که یک فرمانده ارشد سپاه با آن شبکه گفتگو کرده است!

6 ساعت پیش

فروش فوق العاده و پیش فروش ایران خودرو، ثبات نسبی قیمت دلار، مزایده ۳۸ خودرو خارجی و عرضه هایما S۷، S۵، تارا، پژو ۲۰۷ و لاماری ایما در بورس کالا از مهم‌ترین اخبار این هفته بازار خودرو بودند که هیچ کدام نتوانست شیب تند افزایش قیمت‌ خودروهای خارجی و داخلی را تعدیل کند. همچنین خبرهایی جدید از حذف قیمت گذاری دستوری خودرو تا پایان امسال به گوش می‌رسد که تاکنون با سکوت خودروسازان مواجه شده است.

5 ساعت پیش

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان به تشریح آخرین وضعیت پرونده‌های اغتشاشگران در این استان پرداخت و گفت: در این راستا شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌ اغتشاشات راه‌اندازی شده است.

6 ساعت پیش

بیشتر...