خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

روزهای پربارش در انتظار چهارمحال بختیاری ایسنا

روزهای پربارش در انتظار چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاریمعاون توسعه، پیش‌بینی و مخاطرات جوی چهارمحال و بختیاری گفت: فعالیت سامانه بارشی موجود در استان در حال تضعیف است، اما از اواسط روز دوشنبه موج دوم این سامانه بارشی به‌صورت ضعیف فعالیت خود را آغاز می‌کند و دوشنبه شب تا ظهر سه‌شنبه اوج فعالیت این موج بارشی در مناطق کوهرنگ، اردل، غرب لردگان، بخش‌هایی از کیار و فارسان است.

معصومه نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت جوی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: فعالیت سامانه بارشی موجود در استان در حال تضعیف است و تا بعدازظهر امروز بارش‌های ضعیف در نیمه جنوبی استان پیش‌بینی می‌شود، همچنین امروز وزش باد شدید در سطح استان انتظار می‌رود که در مناطق برف‌گیر کولاک برف را در پی خواهد داشت.

معاون توسعه، پیش‌بینی و مخاطرات جوی چهارمحال و بختیاری افزود: امشب در منطقه کوهرنگ بارش‌های ضعیف به‌صورت برف به همراه کولاک پیش‌بینی می‌شود، همچنین فردا بارش رگبار خفیف برف در ارتفاعات و گردنه‌های استان به صورت ضعیف انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: از اواسط روز دوشنبه موج دوم این سامانه بارشی به‌صورت ضعیف فعالیت خود را آغاز می‌کند و دوشنبه شب تا ظهر سه‌شنبه اوج فعالیت این موج بارشی در مناطق کوهرنگ، اردل، غرب لردگان، بخش‌هایی از کیار و فارسان است، در سایر مناطق چهارمحال و بختیاری نیز بارش‌های ضعیف برف پیش‌بینی می‌شود.

نوروزی عنوان کرد: روز سه‌شنبه وزش باد شدید در سطح چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی می‌شود که موجب کولاک برف در گردنه‌ها و محورهای کوهستانی استان می‌شود و بعدازظهر سه‌شنبه این موج بارشی از استان خارج می‌شود.

معاون توسعه، پیش‌بینی و مخاطرات جوی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: چهارشنبه شب در اثر فعالیت یک موج بارشی ضعیف در استان در منطقه کوهرنگ انتظار بارش برف وجود دارد، همچنین موج بعدی که پیش‌بینی می‌شود از شدت کمی برخوردار باشد، در ساعات عصر و شب پنج‌شنبه در مناطق غربی استان موجب بارش برف خواهد شد و در سایر مناطق استان نیز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: میزان بارندگی سامانه اخیر در چهارمحال و بختیاری تا صبح امروز در شهرکرد ۳۰ میلی‌متر، بروجن ۸.۸ میلی‌متر، لردگان ۱۸.۳ میلی‌متر، کوهرنگ ۱۴۲.۱ میلی‌متر (برف کل ۴۸ سانتیمتر )، اردل ۴۲ میلی‌متر، فارسان ۶۰.۷ میلی‌متر و سه سانتی متر برف، سامان ۴۴.۳ میلی‌متر، بن ۵۹ میلی‌متر و پنج سانتی متر برف، شلمزار ۳۹.۶ میلی‌متر، سورشجان ۴۴ میلی‌متر، فرخ شهر ۲۱ میلی‌متر،  ایلبگی ۵۳.۵ میلی‌متر، مال خلیفه ۱۲.۱ میلی‌متر، بلداجی ۱۴.۵ میلی‌متر، دوآب صمصامی ۷۸.۴ میلی‌متر، الونی ۲۲.۸ میلی‌متر و دزک ۵۴ میلی متر ثبت شده است.

نوروزی خاطرنشان کرد: مجموع بارش سامانه اخیر تا صبح امروز در ایستگاه هواشناسی کوهرنگ میزان برف مذاب وباران ۱۴۴/۷ میلیمتر بوده، همچنین ارتفاع برف ۴۹ سانتیمتر گزارش شده میزان سرعت باد نیز در این منطقه ۳۰ متر بر ثانیه ثبت شده و پدیده حاضر در کوهرنگ نیز کولاک برف گزارش شده است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روزنامه «نیویورک تایمز» نوشت:رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی استقرار چندین هزار نیروی آمریکایی و همچنین اعزام کشتی‌ها و هواپیماهای جنگی برای کمک به متحدان ناتو در منطقه بالتیک و اروپای شرقی است.

3 روز پیش

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در ۱۰ ماه گذشته نزدیک به ۴۴ میلیارد دلار تامین ارز داشتیم و با توجه به شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود این روند رو به رشد مثبت تداوم داشته باشد.

3 روز پیش

کاخ سفید در بیانیه ای از نشست بایدن با مقامات اروپایی با محوریت اوکراین خبر داد.

3 روز پیش

محمد مخبر معاون اول رییس جمهور مصوبه مربوط به طرح نوسازی و بازسازی صنایع کشور و اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی مربوط به میزان تسهیلات اعطایی به مددجویان نیازمند در محکومیت‌های مالی را ابلاغ کرد.

3 روز پیش

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه این کمیسیون با رئیس بانک مرکزی برای بررسی سیاست‌های پولی و ارزی کشور و برنامه بانک مرکزی جهت مدیریت آن خبر داد.

3 روز پیش

امیر عبداللهیان: مذاکرات ما با ۱+۴ به طور مستقیم است و مذاکرات با آمریکا از طریق non paper و آقای مورا و یکی دو کشور عضو برجام در وین است.

3 روز پیش

شرکت بانک ملت از افزایش سرمایه ۵۵ هزار میلیارد ریالی از محل اندوخته تفاوت تسعیر ارز دارایی ها و بدهی های ارزی و سود انباشته خبر داد تا در صورت تصویب و ثبت، جایگاه نخست در میان بانک های بورسی را فتح کند.

3 روز پیش

روزنامه «وال استریت ژورنال» گزارش داد که سویه اومیکرون در حال آسیب رساندن به بیمارستان‌های ایالات متحده در مقیاسی است که قبلاً در همه‌گیری دو ساله دیده نشده بود.

3 روز پیش

سازمان هواشناسی با صدور دو هشدار در سطوح نارنجی و زرد از بارش برف و باران در ۲۲ استان خبر داد. منطقه اثر این پدیده پنج‌شنبه (۷ بهمن ماه) استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نوار شرقی خوزستان، غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی، ارتفاعات در تهران، البرز، مازندران و قزوین و جمعه (۸ بهمن ماه) ارتفاعات استان‌های مازندران و گلستان خواهد بود.

3 روز پیش

امارات همچنین حمله موشکی بامداد امروز ارتش یمن به منطقه جیزان عربستان را محکوم کرد و مدعی شد که در این حمله دو نفر از غیرنظامیان سعودی زخمی شدند.

3 روز پیش

تمامی تولیدکنندگان فیلتر روغن و لنت خودرو، در راستای تسریع شفافیت در قیمت‌ها بایستی نسبت به درج قیمت تولیدکننده بر روی محصولات خود اقدام کنند.

3 روز پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه راهبرد متوازن‌سازی روابط خارجی ایران با قدرت پیگیری خواهد شد، گفت: مسکو، پکن و وین برای تامین منافع ملی ایران نقش مکمل دارند و دوگانه‌های میدان و دیپلماسی یا شرق‌نگری و غرب‌محوری، همگی آدرس‌های غلط است.

3 روز پیش

سرپرست معاونت عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش برتسریع تکمیل ساختمان جدید دادگستری کیش تاکید کرد

3 روز پیش

با دستور مستقیم سرپرست‌ سازمان منطقه آزاد کیش، مجوز فعالیت ترخیص‌کنندگان کالا پس از نزدیک به سه سال صادر شد

3 روز پیش

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی ۷ سؤال نمایندگان از وزیر صمت در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

3 روز پیش

بیشتر...