خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

سود ۱۲ درصدی شستا از صنعت دارویی کشور ایسنا

سود ۱۲ درصدی شستا از صنعت دارویی کشور

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: برای توسعه بنگاه‌داری و ارتقای تعالی سازمانی باید خلاقیت، نوآوری و مدیرت چابک و تقویت استعداد کارکنان، بهبود فرآیندها و تمام شاخص‌ها را در دستور کار قرار دهیم و بحث دانش بنیان کردن را در سیستم جاری و ساری کنیم.

به گزارش ایسنا،عارفنوروزی در همایش بنگاه‌های اقتصادی برتر و بهره‌ور زیرمجموعه صندوق‌های بازنشستگی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بحث تعالی سازمانی در مجموعه‌ای به ویژه مجموعه اقتصادی باید ساختارمند شود، گفت: اکنون صحبت از تعالی سازمانی است، اما باید دید جای آن در ساختارهای سازمانی بنگاه‌ها کجاست و آیا متولی دارد؟ این متولی برای فرهنگی کردن این جریان حرکت می‌کند یا فقط موقع نزدیک شدن اینگونه برنامه‌ها به تحرکی واداشته شوند و سپس بعد از به اتمام رسیدن برنامه‌ها، دوباره کتاب و دفتر را تا وقت مناسب ببندند؟.

وی با بیان اینکه ما در شستا این موضوع را در ساختار سازمان تصویب کردیم، گفت: معاونت تعالی سازمانی در شستا برای اینکار ماموریت پیدا کرده است.فعالیت‌های دانش بنیانی باید ساختارمند شوند و ساختار باید ماموریت را انجام دهد تا دانش بنیان شدن در مجموعه نهادینه شود. برای رشد و توسعه فعالیت در هر رشته، باید به میانگین صنعت در کشور و در دنیا به اینگونه قضاوت‌ها توجه داشت.

وی با بیان اینکه بهره‌وری حوزه‌های اقتصادی تحت مسئولیت ما پایین است گفت: میانگین سود صنعت دارو با وزن حدود ۲۵ درصد از سهم دارویی صنعت کشور، ۲۵ درصد است اما میانگین سود ما ۱۲ درصد است.

وی به کمیته انتصابات نیز اشاره کرد و گفت: این کمیته هم باید مبتنی بر شاخص‌ها باشد. اداره بنگاه مانند راندن ماشین در اتوبان پر ترافیک و خطرناک است؛ ممکن است سر هر پیچی چپ کنی یا سر هر عدم فاصله، با مانع جلویی برخورد کنی.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با اشاره به ارتقای تعالی سازمانی در حوزه‌های ارزش آفرینی برای مشتریان و سهامداران در شستا گفت: سهامدار و حقوق سهامدار در ادبیات شرکت‌داری ما امر مغفول و بی‌اثر است.باید تکالیف خود را در قبال سهامدار به موقع انجام دهیم. برای توسعه بنگاه‌داری و ارتقا تعالی سازمانی باید خلاقیت، نوآوری و مدیرت چابک و تقویت استعداد کارکنان، بهبود فرآیندها و تمام شاخص‌ها را در دستور کار قرار دهیم و بحث دانش بنیان کردن را در سیستم جاری و ساری کنیم و شاهد نتایج درخشان تری باشیم.

نوروزی افزود: نمی‌توان بنگاه اقتصادی بود، الزامات اداره واحد اقتصادی را با ساز و کار اقتصادی اداره کرد، با بنگاه‌های بخش خصوصی هم رقابت کرد اما ساز و کارها دولتی باشد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

«آدی آیزنکوت» وزیر کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در انتقاد به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم عنوان کرد که صحبت از «پیروزی کامل» در غزه اشتباه است.

12 دقیقه پیش

رئیس گروه امور آسیب دیدگان و ارتقای سلامت اجتماعی سازمان بهزیستی کشور می گوید: از نظر اختلالات روانی اضطراب بالاترین سهم را شامل می شود و پژوهش ها نشان می دهد، اضطراب در دختران شایع تر از پسران است.

نیم ساعت پیش

تجمع طلاب و روحانیون گیلان در حمایت از حمله پهپادی و موشکی سپاه‌ پاسداران انقلاب اسلامی به اهداف رژیم صهیونیستی با سخنرانی آیت الله فلاحی، نماینده ولی فقیه در استان امروز در مصلی رشت برگزار شد.

9 دقیقه پیش

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی به جهان این نکته را تفهیم کرد که صبر جمهوری اسلامی حدّی داشته و البته قدرت نظام جمهوری اسلامی هم عیان شده است هرچند صهیونیست‌ها و هم پیمانانش، خواسته‌اند این ضربات را کم‌رنگ نشان دهند، اما خودشان می‌دانند که ضربه خورده‌اند وگرنه این‌همه دستپاچگی نداشتند.

یک ربع پیش

ظاهراً هواوی قصد دارد نسل جدید گوشی‌های پرچم‌دار خود را تا چند روز دیگر رسماً رونمایی کند.

نیم ساعت پیش

جنبش مقاومت اسلامی با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به کشف گور جمعی در محوطه بیمارستان الشفای غزه، گفت: این جنایت نشان دهنده بی حد و مرزی فاشیست بودن رژیم صهیونیستی است.

نیم ساعت پیش

ویدئو تازه مرجانه گلچین در حالی که آشپزی می کند و سوتی بزرگی داد و به جای آرد گچ ریخت این قسمت با واکنش هواداران مواجه شد و به سرعت وایرال شد

یک ربع پیش

مشکل کمبود پزشک متخصص در بیمارستان شهدای آبیک بیماران دیالیزی را سرگردان کرده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...