خبرآنلاین |
1 ماه پیش

ریزش ساختمان ١٠ طبقه در آبادان خبرآنلاین

ریزش ساختمان ١٠ طبقه در آبادان

متاسفانه امروز شاهد ریزش یک ساختمان ١٠ طبقه در دست ساخت در آبادان بودیم.

امیدوارم تلفات و مجروهین زیادی نداشته باشد علی رغم اینکه در محل پر تردد شهر و در حال ساخت با کارگران زیادی بوده است! خداوند کریم است. تا جمع آوری اطلاعات کامل از سازه، عیار مرغوبیت مصالح مصرفی و ... با توجه به تصاویر رویت شده در خبرها توصیه می کنم به سه موضوع اصلی در این مرحله توجه شود با اولویت:

١- سطح آب زیر زمینی در آبادان بالاست، حتما شرایط خاک و فونداسیون و نحوه طراحی و ساخت آن مورد توجه جدی قرار بگیرد
٢- رطوبت فعلی و زمان حادثه هوا حتما کنترل شود
٣- عیار مصالح مصرفی به خصوص بتن مصرفی، احتمالا عدم استفاده از بتن مصرفی با مشخصات لازم امکان ریزش یک طبقه و انباشت آن روی فونداسیون مشکل دار از دلایل اصلی این ریزش سازه ای بوده باشد

ان شا الله در ظل توجهات خداوند مهربان هیچ یا اقل مشکلات برای مردم عزیز آبادان رقم زده شود. تخلیه ساختمان های مجاور قویا توصیه می شود. در ضمن استفاده از ماشین آلات سنگین برای آوار برداری تا چند ساعت آینده که امید زنده ماندان مصدومین وجود دارد توصیه نمی شود. اطلاعات دقیقتر !

* استاد نمونه کشور در مهندسی سازه، زلزله و مدیریت بحران، بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران در ایران و موسس انجمن زبدگان شهر در کشور#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کودک ۴ساله‌ای که از ناحیه گردن مورد حمله چند قلاده سگ ولگرد قرار گرفته بود, به‌دلیل جراحات بیش از حد جان خود را از دست داد.

دیروز

لازم می دانم به چند نکته درباره وضعیت ریاضیات و جایگاه آن نظام علم جدید و خصوصا وضعیت نظام آموزشی مدارس ما به نکاتی اشاره کنم.

دیروز

باشگاه خبرنگاران نوشت: ما تمایل داریم با افرادی دوست شویم که بوی بدن شبیه به ما دارند.

17 ساعت پیش

سازمان سنجش، توصیه های مهمی را خطاب به داوطلبان شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ منتشر کرد.

دیروز

مشرق نوشت: این اصلا طبیعی نیست که هر روز با احساس بیماری و تهوع از خواب بیدار شوید و این دلیلی محکم برای مراجعه به پزشک و بررسی کامل پزشکی است.

دیروز

فارغ از شعارها و ایدئولوژی زدگی باید به الگونمایی روی کرد تا انسان امروزی بتواند راه درست زندگی را پیدا کند.

9 ساعت پیش

تسنیم نوشت: تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که شکارچیان بزرگ و گونه‌های در سطوح تغذیه‌ای بالا نیز می‌توانند به اندازه گونه‌های دیگر نسبت به تأثیرات تخریب محیطی حساس باشند.

دیروز

دکتر رضا داوری اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم ایران با نقدهای جدی به نظام آموزش و پرورش کشور آرزو کرده است: «کاش می توانستیم مدرسه ای تأسیس کنم که دانش آموزانش در یک سال فقط پنج درس بیاموزند.»

21 ساعت پیش

تسنیم نوشت: دو زن هندی که سعی داشتند ۱۰۹ گونه جانوری را با جای دادن آن‌ها در چمدان قاچاق کنند, در فرودگاه سووارنابومی بانکوک تایلند دستیگر شدند.

دیروز

بیشتر...